anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMART kurierem - darmowa dostawa uzależniona od wagi przesyłki?

Romario1000
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zakupiłem u jednego sprzedawcy 10 worków ziemi (ale nie jakieś ogromne paczki) do kwiatów, obaj mamy SMART i wyskoczyła dodatkowo opłata za wysyłkę. Podejrzewam, że worki choć niewielkie, to mimo wszystko będą ważyły z 50kg. Czy jest jakiś limit wagowy na paczkę, czy z innego powodu dolicza mi koszty wysyłki? Pierwszy raz się z tym spotkałem, a kupowałem kilkadziesiąt razy.

pozdrawiam

romario1000

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Romario1000 Wybieraj oferty oznaczone ikoną Smart i sposoby dostawy oznaczone ikoną Smart. Jeżeli kupujesz kilka przedmiotów u tego samego sprzedawcy, koszt wysyłki bez Smart nie może przekroczyć 40 zł, jeśli przekroczy, Smart znika. Ciężar przesyłki Ciebie jako kupującego nie interesuje, to sprawa pomiędzy sprzedającym a przewoźnikiem. Dla Ciebie istotna jest treść aukcji - to umowa pomiędzy Tobą a sprzedawcą; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Romario1000 sprzedawca ma źle ustawiony cennik i liczy za każda dodatkową sztukę po przekroczeniu dostawy 40 zł znikanie smart, a jedna paczka w dostawie to max 30 kg, podziel to na dwa zakupy oddzielne 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 To będą dwie przesyłki. 😁

oznacz moderatorów

Romario1000
#7 Wielbiciel#

Niedobrze, nawet przy połowie zamówienia i odrzuceniu jednej rzeczy (lekkiej) dolicza ok.30zl na przesyłkę - a wartość towaru to ledwie 43zl ;). Chyba jednak muszą więcej ważyć te woreczki ;). Nie mam już pomysłu, chyba pójdę do sklepu ogrodniczego w swojej Nowej Soli i kupię na miejscu ;).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Romario1000 Podaj nr aukcji to może coś ci pomożemy.

oznacz moderatorów

Romario1000
#7 Wielbiciel#

No tak, 20litrów, a teraz patrzę, że waży niby 10kg. Miałem tego typu worki w rękach parę razy w życiu, to wydawało mi się, że są lżejsze ;). No cóż, to chyba tutaj już wszystko jasne, nawet przy 5 woreczkach waga całości robi się pokaźna.

https://allegro.pl/oferta/podloze-do-roz-z-mikroorganizmami-greengarden-20l-7847601164

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Romario1000 Zabawnie robi się przy 4 sztukach - "Brakuje 6,84 zł do dostawy Smart!", a nieco niżej "Koszt dostawy przekroczył 40 zł, dlatego nie możesz skorzystać z Allegro Smart!"😁
Po prostu sprzedający ma ustawioną maksymalnie jedną sztukę w paczce.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere No to znowu złośliwy "sprzedawca". Nie da się przeskoczyć?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Romario1000 To nie jest kwestia ciężaru.

oznacz moderatorów