anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający twierdzi,że niesprawny sprzęt jest sprawny

MAMY ROZWIĄZANIE!
Claudia0000
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

mam problem z AirFryerem zakupionym od sprzedawcy (firmy) na Allegro. W sprzęcie zepsuł się wentylator, a sprzedający odesłał mi go już dwukrotnie twierdząc,że wszystko jest ok (w protokole : "nie stwierdzono usterek"). Co mogę zrobić zanim zgłoszę się do UOKiK?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
Client:109808341
#12 Orędownik#

Na początku zapoznaj się bardzo dokładnie i ze zrozumieniem czym zajmuje sie UOKIK.

Możesz zwrócić się do rzeczoznawcy w sprawie ekspertyzy. Pozniej z dokumentem potwierdzajacym wade reklamujesz sprzet raz jeszcze.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Claudia0000 a możesz skorzystać z gwarancji producenta?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Należy sprawdzić co nie działa tzn możesz np zanieść towar do renomowanego serwisu i opłacić ekspertyzę i /lub naprawę potem wziąć papier od serwisu najlepiej producenta co nie działa i z rachunkiem zgłosić się do sprzedawcy o oddanie ci kasy powinieneś być na prawie no chyba że jest tak że nie działa u ciebie w domu bo np podłączasz pod popsute gniazdko to wtedy zapłacisz za ekspertyzę sam bo reklamacja była odrzucona słusznie

oznacz moderatorów
Claudia0000
#7 Wielbiciel#

Serwisu marki w PL nie ma, widzę jakichś rzeczoznawców od urządzeń elektrycznych, chyba do nich się zgłoszę. 
Ja wiem,że każde zgłoszenie awarii zaczyna się od "czy włożyła Pani wtyczkę do gniazdka" i rozumiem z jakiego powodu tak się dzieje, ale spokojnie, z podstawami jakoś sobie radzę 😉

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Claudia0000 może to śmieszyć ale miałem kiedyś reklamację maszynki do golenia i sprawa była naprawdę prosta klient kupił maszynkę akumulatorową a nie sieciowo akumulatorową na pytanie czy naładował maszynkę trzymając ją na ładowarce ok godziny potem odpiął i golił zarost stwierdził że nie a zgłosił że maszynka nie działa. Po wytlumaczeniu mu co i jak już sie nie pojawił. Może warto by bylo sprawdzić towar u sąsiadki etc może się nawet okazac że masz inne napięcie w sieci niż przewidziane dla urządzenia 

oznacz moderatorów
Claudia0000
#7 Wielbiciel#

Mnie to nie śmieszy, sama pracuję w branży technicznej i zmagam się niesamowitymi przebłyskami geniuszu, może dlatego sama jestem trochę przewrażliwiona, kiedy ktoś sugeruje,że mogłabym nie sprawdzić gniazdka, przepraszam 😅 Oczywiście,że sprawdziłam. Nawet w innym budynku. a urządzenie działało przez jakiś czas, raz już było naprawiane z powodu tej samej usterki a za drugim razem nie wiedzieć dlaczego "nam działa, nara.".

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@Claudia0000   jako, że na forum są teoretycy to podpowiem Ci, że rzeczoznawcę znajdziesz przy Inspekcji Handlowej. Oni z nimi współpracują i mają listę.

Pamiętaj, że to NIE są pracownicy WIIH tylko osoby wspolpracujące.

Przykładowe linki bo nie wiem w jakim mieście mieszkasz:

https://katowice.wiih.gov.pl/p,102,rzeczoznawcy

http://www.bialystok.wiih.gov.pl/konsumenci/lista-rzeczoznawcow/

Jakby co wrzuć w google: inspekcja handlowa rzeczoznawcy miasto

Ewentualnie mozesz poszukac eksperta z uprawnieniami Biegłego Sądowego. Listy znajdują się w/przy Sądzie Okręgowym w danym mieście.

oznacz moderatorów
Claudia0000
#7 Wielbiciel#

To jest bardzo cenna informacja! Dziękuję bardzo 😁

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@Claudia0000   zapomnialem dopisać, że jak bedziesz miała ekspertyzę a handlarz odrzuci reklamacje to zawsze tez mozesz o pomoc sie zwrocic do Miejskiego Rzecznika Konsumenta.

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@Claudia0000  ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

1) napisał do producenta jak polski handlarz utrudnia korzystanie z urządzenia.

2) Poczekałbym trzy dni na odpowiedź.

3) W miedzyczasie zorientowałbym się w sprawie rzeczoznawcy.

4) Jak producent oleje temat to zdobylbym pozytywną opinię specjalisty. Tylko niech to nie będzie pan Mieciu ze stodoły. Dobrze byłoby aby taki zleceniobiorca miał uprawnienia/certyfikaty - dlatego zaproponowalem Ci ludzi z WIIH.

5. Zlozylbym reklamacje z tytulu rekojmi i dołączył opinię od rzeczoznawcy.

6. Po otrzymaniu sprawnego sprzetu napisałbym do handlarza w sprawie zwrotu kasy za opinie.

7. Jesli nie zechce oddac, zalozylbym dyskusje.

-----------------

Albo:

*) Załóż od razu dyskusje i niech bot z Allegro sie wypowie co i jak. 

I informuj nas o przebiegu sprawy 😉

oznacz moderatorów
Claudia0000
#7 Wielbiciel#

Chyba coś pękło, po dość dosadnym mailu (choć z kulturą, to jednak straciłam chęć na konwenanse) sprzedawca proponuje ponowną ekspertyzę i odebranie urządzenia na swój koszt. Zobaczymy, jeżeli ponowna odpowiedź będzie w tonie "u mnie działa" zrobię punkt po punkcie jak wskazałeś, baaardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas 🍻

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@Claudia0000   jestem strasznie cięty na handlarzy którzy utrudniają proces reklamacyjny 😉  poza tym kobiety są w gorszej pozycji bo nie kazda zna sie na obowiązującym prawie w tym zakresie. Na forum mozna zauwazyc pewną tendencję - zniechecanie poszkodowanych osob do pewnych czynnosci 😉

oznacz moderatorów
Claudia0000
#7 Wielbiciel#

Więc jesteś tutaj Local Hero 😉 Pierwszy raz tu zaglądam, ale będę zaglądać częściej, może kiedyś też komuś pomogę 😁 Dziękuję jeszcze raz!

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael  napisał(a):

i z rachunkiem zgłosić się do sprzedawcy o oddanie ci kasy powinieneś być na prawie

Bzdura. Jeśli  sprzedawca nie uzna reklamacji a moze nie uznać to dziewczyna pieniądzy nie dostanie.

Zapomniałeś dodać, że wtedy pozostaje Sąd.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109808341 bzdura sprzedawca nie musi uznać reklamacji allegro na podstawie rachunku lub i ekspertyzy wypłaci zwrot z AP wszak nieraz widziałem że o to co napisałem prosili kupujacych na tym forum.

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael   ty napisales wyraźnie o zwrocie za opinie przez sprzedawce czy tez o zwrocie kosztów przy skorzystaniu z Allegro Protect?

Bo z tego co widzialem w tej choatycznej wypowiedzi było wyraźnie napisane: "co nie działa i z rachunkiem zgłosić się do sprzedawcy o oddanie ci kasy".

Poza tym jakos nikt tutaj sie nie pochwalil, ze Allegro oddalo mu pieniadze za espertyze. No chyba, ze cos sie zmienilo i jest odpowiedni zapis w regulaminie AP.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Musisz mieć jakieś potwierdzenie ze jest niesprawny, rzeczoznawca autoryzowany serwis,

oznacz moderatorów