anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca ma allegro smart a pobiera opłatę za wysyłkę

MAMY ROZWIĄZANIE!
brolypl
#7 Wielbiciel#

Witam. Znalazłem ofertę na olej do silnika i przy aukcji jest Smart a mimo to sprzedawca nalicza opłatę za wysyłkę mimo że mam aktywnego Smarta. To nie jest wyłudzanie pieniędzy? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
xyz96
#21 Demiurg#

Aukcja musi być ze znaczkiem Smart i metoda dostawy musi być ze znaczkiem Smart. Towar musi być w cenie minimum 40 zł dla zwykłych dostaw lub w cenie minimum 80 dla dostaw kurierem. Koszt dostawy nie może być wyższy od 40 zł, zwłaszcza gdy kupujesz kilka sztuk.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@brolypl. Jakie znowu wyłudzanie pieniędzy ? nie mogłby naliczać kosztów wysyłki jeśli kupiłbyś w smarcie, bo system by mu na to nie pozwolił. Albo zakup jest o zbyt małej wartości, albo wybrałeś taką formę dostawy, w której smart nie obowiazuje lub po prostu sprzedawca go tam nie ustawił. Przyczyn może być sporo, ale z pewnością nie jest to żadne oszustwo ze strony sprzedajacego. Też mam smarta, ale sporo klientów wybiera formę wysyłki, której smart nie obsługuje na moich aukcjach, wtedy płacą normalne opłaty za dostarczenie paczki. doczytaj dokładnie warunki dostawy i koszty, i nie oskarżaj nikogo bezpodstawnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@brolypl  a wybrałeś sposób dostawy oznaczony jako smart????

Nie wszystkie metody dostawy są smart

Sprzedawca nie ma możliwości doliczenia za wysyłke - wszystko oblicza system allegro

Chyba że poprosił Cie o doplate po transakcji. Jesli nie poprosił to znaczy że coś z wybraną metodą dostawy jest nie tak. Spróbuj z inna dostawą

oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-04-20-07-20-48-736_pl.allegro.jpg

Tak wygląda dostawa. Wartość zamówienia to prawie 130zl

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@brolypl nic nie widzimy, podaj link do aukcji 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/valvoline-synpower-xl-iii-c3-5w30-5l-vw504-507-5033268560

Dziwne ze screen nie działa bo gdy edytuje to go widzę 🙂 To aukcja po zmianje ceny

oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem jeszcze jeden błąd. W szybkim zakupie jest opłata a na aukcji po wejściu w możliwe dostawy jest 0 🤔

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@brolypl wszystko gra, tylko smart jest przy odbiorze z punktu, więc jeśli wybrałeś np. kurier lub kurier pocztex to smarta nie ma. Rozwiń sobie zakładke dostawa i płatność i wtedy widzisz, która forma wysyłki ma smarta, a która nie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@brolypl Wybieram w tej aukcji dostawę ze znaczkiem Smart i mam darmową dostawę. Musisz mieć Smart nieaktywny.

oznacz moderatorów