anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wniesienie TV i zwrot w ramach Allegro Smart

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

Czy w ramach allegro smart (kurier) jest również wniesienie TV (16 kg) do mieszkania ? Jeśli tak to czy przy darmowym zwrocie kurier również odbierze TV z mieszkania czy sam muszę znieść telewizor na dół ?

oznacz moderatorów
85 ODPOWIEDZI 85

aragil
#15 Entuzjasta#

TarasXvX Lepiej niech leży na magazynie i czeka na kupującego.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Ja **piiip**ole, jeszcze nie kupił a myśli jak zwrócić😄.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@aragil Zapobiegliwy 

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@aragil wspaniały, wiele wnoszący do dyskusji komentarz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@TarasXvX Sprzedając na allegro musisz się przyzwyczaić do takich dziwnych pytań rozpieszczonych klientów którzy by chcieli wszystko za frik i jeszcze podane do łóżka.

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety 
mam nadzieję, że jesteś mistrzem sarkazmu a nie (kolejnym w tym wątku) januszem-nosaczem biznesu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TarasXvX Do niczego się nie musisz przyzwyczajać. Ustawodawca dał Ci prawo do rezygnacji, więc możesz z niego korzystać. Możesz też przewidywać, że telewizor nie spełni oczekiwać, albo jest przereklamowany, dlatego pytasz o jego zwrot. Pamiętaj też, że to Dyskusje kupujących, ale odpowiedzi w 99% udzielają tu sprzedawcy.

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  zauważyłem 😉 Łatwo rozpoznać po roszczeniowym tonie 🙂 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

TarasXvX "Łatwo rozpoznać po roszczeniowym tonie".

W tym sensie przed nami bardzo daleka droga do niektórych kupujących .😄

Wysyłka i zwrot za darmo, a zwrot gotówki chciałby mieć na koncie już wtedy kiedy jeszcze ogląd ten wspaniały serial na darmo wypożyczonym telewizorze.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

TarasXvX Myślę  ze  przy darmowym zwrocie nie Pan tylko  kurier powinien  zapakować telewizor. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Ohh nie ma o co sie kłócić. @TarasXvX  pytał o darmowe usługi i dostał odpowiedź. Jak każdy w tym kraju kupi gdzie zechce i tam gdzie znajdzie najlepsze dla Niego warunki.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Kurier ma obowiązek dostarczyć paczkę do 31.5 kg pod drzwi. Tak samo jest z odbiorem paczki. Nie ważne czy to jest parter czy też 10 piętro bez działającej windy.

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@gierland właśnie tak czytałem gdzieś na bezprawniku chyba (analizowali regulamin DPD). Niestety konsultant allegro nie wie co wchodzi w zakres usługi (na początku twierdził, że paczkę poniżej 25 kg muszę zanieść do punktu DPD Pickup 😄 ), sprzedawca mnie odesłał na infolinię DPD więc uznałem, że szkoda mojego czasu i nerwów i kupiłem w sklepie, który ma nieco wyższą cenę ale oferuje darmowe wniesienie i darmowy zwrot. Tak działa konkurencja i wolny rynek (którego niektóre janusze nadal nie ogarniają 😄

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

TarasXvX Większego januszowanie niż szpan przed daleka rodzina duuuuzym telewizorem i po wyjeździe  tej ze rodziny zwrot (oczywiście musi być darmowy)telewizora ciężko spotkać.😄

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@aragil  mogę zwrócić telewizor bo np. nie podobają mi się kolory albo podświetlenie matrycy lub telewizor posiada "cechy" (wady), których producent nie uznaje w drodze reklamacji ponieważ mieszczą się one w jego standardach kontroli jakości.  Może mi się również nie podobać kolor obudowy lub szybkość działania systemu... no ale na ten numer z przyjazdem rodziny to bym nigdy nie wpadł. Chyba myślimy trochę innymi kategoriami 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gierland Niestety nie do końca.

Z komunikatów czołowych firm nie wynika, że kurierzy zostali odgórnie zwolnieni z obowiązku dostarczania paczek pod drzwi ze względu na pandemię.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

gierland TarasXvX Oczywiście ,razem z paleta na 10 piętro..😄

"Pamiętajmy, że odpowiednie i bezpieczne zapakowanie przesyłki to najważniejsza czynność w całym procesie wysyłki. Jako nadawca jesteśmy za to odpowiedzialni. Telewizory oraz inne, większe produkty RTV i AGD (pralka, lodówka itp.) zgodnie z wymogami firm kurierskich muszą być umieszczone na palecie euro lub półpalecie."

 

https://www.kurjerzy.pl/blog/porady/sposoby-pakowania/przesylki-kurierskie-jak-wyslac-kurierem-telew...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TarasXvX Super, że zaznaczyłeś to rozwiązanie problemu! Ten post zapunktowali też tego samego pokroju sprzedawcy z TWA 🙂

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  dla potomnych - niech wiedzą, czego się spodziewać na tym forum.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TarasXvX Tak tu będzie, dopóki "porad" kupującym będą udzielać sprzedawcy, a jest ich tu 99%.

oznacz moderatorów