anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup anulowany, paczka czeka na odbiór

Client:42807745
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

 

Chcąc anulować zakup, zgodnie z opisem na stronie:

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX

zgłosiłam zwrot produktu, ponieważ nie wyświetlała się opcja anulowania. W momencie zgłoszenia status zamówienia widniał nadal jako "Zakup opłacony". Przesyłka została jednak wysłana następnego dnia i czeka na odbiór.

 

Czy powinnam odebrać przesyłkę i nadać przesyłkę zwrotną, żeby otrzymać zwrot pieniędzy? 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zwrot został zrobiony przed wysłaniem nie musisz odbierać. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 w allegro ostatnio wielu naszym kupującym nie wyświetla opcja anuluj

i nie dotyczy to kont firmowych

dlaczego tej opcji nie ma, nie wiemy, nie zmieniamy statusów na allegro

 

jeżeli kupujący wybrał, że opcję, że będzie zwracał przysłany towar

to niech to zrobi - nikt mu tego nie broni

przypominam jednak, że kupujący nie wybrał opcji - nie odbiorę przesyłki

po odstąpieniu od umowy towar jest własnością sprzedawcy, a konsument zwraca go na swój koszt

 

mi kiedyś moderator allegro próbował wciskać, że to moja wina, że nie wiem co wyświetla allegro przy takim zwrocie kupującemu

jak im pokazywałem co wyświetla mi jako sprzedawcy - to są zupełnie inne treści

 

mam teraz dyskusję z jeszcze lepszym "konsumentem", który po prostu nie odebrał przesyłki - moją winą jest to, że nie zwróciłem mu wpłaty - ja się go pytam kiedy fizycznie nastąpiło odstąpienie od umowy, poprosiłem go o kopię odstąpienia - bo nie wiem jak to liczyć

oczywiście nawet w/w formularza zwrotu nie wypełnił bo nie musi tego robić

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z bałaganem się zgadzam, napisz jak ma odebrać coś co do niego nie należy!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42807745 dokonałaś zwrotu, jak masz smart lepiej odbierz i nadaj za darmo zwrot, mniej kłopotów i szarpania, bo sprzedawca potrąci za odesłanie czyli powrót nie odebranej paczki bo to jest po Twojej stronie podczas odstąpienia od umowy, statusy allegro są często nie aktualizowane i będzie szarpanie, tym bardziej że włożenie np. paczki do automatu ma status nadany dopiero jak wyciągnie go kurier i może być na drugi dzień 😞

Chyba że to paczkomat to możesz zostawić wraca za darmo 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po odstąpieniu od umowy zakupu, towar kogo jest własnością? Odbierzesz nie swój towar, zwrot był przed wysłaniem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 skoro nie dało się anulować to znaczy że zamówienie było w realizacji a może nawet wysłane, wiesz dobrze że statusy na allegro zmieniają się inaczej niż paczki w systemie przewoźnika 😞

Masz rację już nie jest kupującej ale Twoja porada naraża ją na koszty powrotu paczki bo to jest po stronie konsumenta, ja przynajmniej próbuje ustrzec kupującą przed zbędnym potrąceniem kosztów powrotu paczki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:123861715
#8 Zapaleniec#

@kostas11  napisał(a):

 

@LEW433 Masz rację już nie jest kupującej ale Twoja porada naraża ją na koszty powrotu paczki bo to jest po stronie konsumenta, ja przynajmniej próbuje ustrzec kupującą przed zbędnym potrąceniem kosztów powrotu paczki 😄


@kostas11 Nakłaniasz użytkowniczkę @Client:42807745 do przywłaszczenia sobie cudzej rzeczy ruchomej. To co robisz jest opisane w art. 18. § 1. kodeksu karnego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie przywałasczenia tylko kontynuacji prawidłowego przebiegu rozpoczętej transakcji , złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy nie musi przerwać procesu dostarczenia towaru .

oznacz moderatorów

Client:123861715
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria  napisał(a):

nie przywałasczenia tylko kontynuacji prawidłowego przebiegu rozpoczętej transakcji , złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy nie musi przerwać procesu dostarczenia towaru .


W momencie odstąpienia od umowy towar przestał być własnością kupującej. Użytkowniczka @Client:42807745 nie ma prawa rozporządzać rzeczą ruchomą należącą do sprzedawcy, w szczególności odbierać tę rzecz od przewoźnika i decydować o przeznaczeniu rzeczy, jak mógłby to robić właściciel.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zauważ że mimo zwrotu, odstąpienia sprzedający wysłał czyli zrobił to albo celowo a jak nie, to oznacza że nie kontroluje przebiegu zakupu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 Kiciuś ... JDG , spakował zakończyuł dzień i poszedł nadawać , już nie siedzi przed szybką , ale po drodze rozbolał go brzuch bo wczoraj był grill , a on nie zwyczajny rąbać co popadnie jak lfy , wpadł zatem na izbę przyjęć , gdzie zeszło mu 2,5 godziny , nadał późno bo źle się czuł , wrócił do domu wieczorem , siadł przed szybką , a tu niespodzianka ,, odstąpienie od umowy ,,

Niestety , mam to samo , choćby się waliło i paliło - między 12 a 13:30 jestem nieosiągalny , nawet telefonu nie odbiorę co jest poparte stosownym zapisem w odpowiedniej zakładce .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niektórzy nie potrzebują grilla żeby ich brzuch bolał i byli obleśnymi startymi dziadami, np. niestosowne wpisy do moderacji(pań), ciesz się że nie podadzą cię za "molestowanie". no na tyle widać kogo stać... i jak śpiewał Smoleń Ja ma trochę z lfa a ty trochę z .....😡 piszesz że sprzedający mają ciężko, nie mają na nic czasu a ty siedzisz tu 20godz. na dobę, widać że jednak nie trzeba się angażować w sprzedaż jak tu narzekacie, kupujący więcej czasu poświęca na zakup i walkę ze nieuczciwymi (niektórymi) sprzedającymi.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Client:42807745 Nie dało się anulować, bo zapewne przesyłka była już w przygotowaniu. Najlepiej zapytać sprzedawcy, co teraz. Ale jeśli to jest InPost, możesz nie odbierać - wróci do miejsca nadania bez dodatkowych kosztów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

zależy co to za towar , jak sobie poleży 2-3 dni w nagrzanym automacie 🤔@Client:42807745   lepiej odbierz i odeślij   ,anulowanego zakupu sprzedawca nie powinien wysyłać , natomiast złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy nie musi przerwać procesu dostarczenia towaru .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:42807745 Nie odbieraj, tu wszyscy (prócz 1) to sprzedający i z  pewnościa Tobie nie pomogą.

oznacz moderatorów