anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot paczkomatem

josefina8
#9 Pomysłodawca#

Muszę zwrócić zakupiona pościel,w opisie przedmiotu podano 160  x200 ,w rzeczywistości jest to 155 x200. Zostało to przemierzane,taki rozmiar widnieje też dr facto na opakowaniu.Sprzedawca poinformował mnie że nie przyjmuje zwrotu z paczkomatu. Czy może tego nie zrobić? Mam wykupiona usługę Smart,w zakładce zwroty u sprzedawcy nie ma słowa o braku zwrotu paczkomatem. Przeciwnie ,jest ona dostępna i określona jako darmowa. Sprzedający nie odpowiada, oprócz ww.,nie określił również innego sposobu zwrotu. Czy ma prawo odmówić zwrotu i czy mogę wysłać zwrot?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz zakup ze Smartem to zwracasz zgodnie z tym co masz napisane w zakładce "Moje zakupy" zwroty, sprawdź: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione generujesz kod zwrotu i odsyłasz reszta Cię nie obchodzi, udokumentuj pakowanie itd, ponieważ mogą być problemy!

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

jesli dostawa była do paczkomatu, to zwrot jest kurierem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego?

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

zawsze tak mam że kurier inpostu  mi przywozi zwrot

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, ale kupujący ma problem z nadaniem, a Ty piszesz że odwozi Ci kurier jako sprzedającemu.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

to pewno jak wygeneruje zwrot do dostanie nr zwrotu, nada w paczkomacie, a kurier dostarczy sprzedajacemu. Ja bym tak nadał i nie dyskutował ze sprzedającym

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LEW433 kupujący nadaje w paczkomacie, ale sprzedający otrzymuje paczkę na adres firmowy, czy też podany do zwrotów. Tak trudno to zrozumieć, nie ma czegoś takiego jak zwrot do paczkomatu, no chyba, że ktoś to prywatnie ustali, wszystkie zwroty inpost idą na adres i są dostarczane przez kuriera pod drzwi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

josefina8
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Sprzedający upiera się że z paczkomatu nie odbiera. Nie wiem czy jakimś cudem on nie wie że jemu przywozi to kurier z paczkomatu czy też celowo utrudnia próbując wymóc na mnie nadanie na adres. Mogę to oczywiście zrobić z poziomu aplikacji InPost ale mając darmowy zwrot paczkomatem dlaczego mam to robić. Allegro wygenerowało kod,w mejlu mam info żeby nadać w dowolnym paczkomacie zwrot i tak zrobię. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@josefina8 pewnie się nie dogadaliście, pisząc czy rozmawiając o zwrocie paczkomatem, pewnie myślał że chcesz nadać do paczkomatu 😄 tak Ty nadajesz w paczkomacie a sprzedawca dostaje do firmy kurierem 😉

Ja też z paczkomatów nie odbieram, ile to czasu latać po każdy zwrot więc się nie dziw na taka reakcję, nadaj normalnie przez stronę allegro jako zwrot i sprzedawca dostanie na adres podany w zwrotach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

josefina8
#9 Pomysłodawca#

Tak,możliwe że jakieś nieporozumienie. Ja zgłupiałam bo poinformowałam o konieczności zwrotu i że odeśle zwrot paczkomatem,mając Smarta itp ,itd.,na co otrzymałam info że z paczkomatu nie odbiera. Tak czy siak zwrot poszedł przez Allegro. Jeszcze raz dzięki ☺️

oznacz moderatorów