anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu w ramach allegro smart

Szakalgs
#8 Zapaleniec#

Witam, sprzedający prosi mnie bym zwrócił produkt w ramach allegro smart ( reklamacja), jednak nie mam takiej funkcji. 14 dniowy zwrot przedmiotu jest zablokowany, w takim razie jak mogę inaczej w ramach allegro smart zwrócić przedmiot żeby nie opłacać przesyłki?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Odsyłając towar na reklamację płacisz za wysyłkę ale sprzedawca po sprawdzeniu i jej uznaniu zwraca ci ten koszt.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co to za zakup, od kogo na zwykłym czy Allegro Lokalne?

oznacz moderatorów

Szakalgs
#8 Zapaleniec#

Zakup na zwykłym allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jak nie ma w zakładce "Moje zakupy" zwrotu to może produkt nie podlega zwrotowi?

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#11 Animator#

@LEW433 Ale jak nie ma w zakładce "Moje zakupy" zwrotu to może produkt nie podlega zwrotowi?

Sprawa dotyczy reklamacji, nie odstąpienia. Pewnie minęło 14 dni i dlatego nie ma opcji zwrotu. Allegro nie bierze pod uwagę, że kupujący ma 2 lata na reklamację i choćby dlatego powinien być osobny formularz do jej zgłoszenia (co najwyżej zwrot Smart wygasałby po 14 dniach). Jak kupujący chce po dwóch tygodniach zgłosić reklamację, musi ręcznie wpisywać / wklejać wszystkie potrzebne dane do wiadomości czy maila.

@Szakalgs Możesz poprosić sprzedającego, żeby udostępnił Ci  etykietę nadawczą (wysyłka na jego koszt), jeżeli na podstawie zdjęć lub nagrania da się stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że reklamacja jest zasadna. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie dotyczy, ponieważ niektórzy a nawet Allegro"zaleca" wysyłkę na reklamację w ramach zwrotu, dla mnie to nie akceptowalne,. Sprzedającym pasuje a kupujący nadal mają problem z odróżnieniem zwrotu od reklamacji,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Szakalgs musisz dać link do oferty na allegro pewnie towar z ograniczonym zwrotem konsumenckim

oznacz moderatorów

Szakalgs
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/pompka-do-pojemnikow-szklanych-zamykania-proznowego-prozni-elektryczna-151...

 

Spytałem czy to oni wystawiają zwrot nadawczy w dyskusji z allegro. To dziwne, bo inne przedmioty do 2 lat mogę zwrócić, a tutaj otrzymałem uszkodzony produkt i na własny koszt mam jeszcze kombinować zwrot? Żart jakiś

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#11 Animator#

@Szakalgs Sprzedający nie może wymagać, żebyś odesłał towar na swój koszt. 

Konsument udostępnia przedsiębiorcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Przedsiębiorca odbiera od konsumenta towar na swój koszt (art. 43d ust. 5 ustawy o prawach konsumenta).

W razie odstąpienia od umowy [w ramach reklamacji] konsument niezwłocznie zwraca towar przedsiębiorcy na jego koszt (art. 43e ust. 6 UoPK).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@-Sainkho- Nie może ale kupujący chcą zwrotu, nie chcą zrozumieć że wystarczy że udostępnia towar a sprzedający niech sobie  odbierze.

oznacz moderatorów