anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nalicza dodatkowe 12 zł za rzekomy niestandard dla paczek DPD !!@

Timolek
#7 Wielbiciel#

W zwiazku z wymuszeniem przez Allegro wprowadzenia do ofert SMART Kurier (jeden z trzech przewoźników) aby zachować SMART w ofercie, wprowadzilem Allegro Kurier DPD. Allegro dowaliło mi dodatkowo 12 zł dla ponad 60 paczek !!!

Moje paczki to 20kg worki owinięte stretchem i oklejone taśmą. Nie są co prawda w kartonie ale mają regularny kształt.

Czy ktoś miał takie naliczenia?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, ktoś tu pisał wczoraj albo przedwczoraj, że stretch musi ścisło przylegać do paczki, bo jeśli gdzieś nieco odstaje, to nikt przy sprawdzaniu gabarytów go nie dociśnie, tylko policzą nadgabaryt, niestandard itp. Serio 🙂

oznacz moderatorów

Timolek
#7 Wielbiciel#

Jak paczka przejedzie kilkaset kilometrów i będzie przerzucana kilka razy to każdy stretch się rozciągnie - o czymś takim nie słyszałem 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Timolek nie wiem jak dpd ale np pocztex wszystko musi być w KARTONACH. Czasem nawet pognieciony karton potrafią policzyc jako niestandart.

Sprawdz dobrze regulamin DPD odnośnie paczek

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak sobie dorabiają dostawcy przesyłek .Najpierw z tobą podpisują umowę na jakiś tańszy koszt obsługi a potem i tak odbierają to z nawiązką. Chcesz mieć smarta musisz wybrać takiego kuriera jak ci allegro narzuca .Mnie się już ten cały smart nie podoba i nawet jak wznowię sprzedaż to bez niego .

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

tak, takie doliczenia to standard w dpd 🙂 Doliczili Ci za stretch

 

osobiście unikam DPD jak ognia jednak czasem trzeba skorzystac ( mam tylko DPD i inpost ).Każda paczka jest fotografowana

oznacz moderatorów

Timolek
#7 Wielbiciel#

Chcę mieć SMARTA ale tylko na paczkomaty. Od 6-go maja Allegro wymusza SMART Kurier (tylko 3 rodzaje dostaw), żeby mieć SMARTA nawet na paczkomaty !!! Dlatego taka panika !!!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Timolek zasadniczo folia nie jest zabroniona i można wysyłać takie przesyłki, ale pytanie jak oni traktują te worki, może jak jakieś niewymiarowe przesylki, tzn nie są one o kształcie prostopadłościanu. Akurat ja wysyłałem ofoliowane paczki, ale były to typowe sześciany, może tutaj jest problem. Inna sprawa, że ja nie odważyłbym się korzystać z DPD poprzez allegro, bo nie jesteś pierwszym, który wspomina o tych dziwnych doliczeniach. PRzy zwykłej umowie jakoś się to nie pojawia, albo sporadycznie, a przy pośrednictwie allegro zawsze pojawiają się jakieś dopłaty.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Timolek
#7 Wielbiciel#

Nasze paczki wyglądają tak:

20200627_143156.jpg

GLS oraz INPOST - ale tylko paczkomaty - nie robią problemów. Zmuszony polityką Allegro wprowadziłem DPD i tu takie niespodzianki. Nie podoba mi się takie naliczanie. Uważam to za nadużycie. Tzn. jest taki zapis w regulaminie DPD, że uznają paczkę za niestandard:

*******************************************************************
- o nieregularnych kształtach, w tym Paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach; lub


- zawierające wystające poza jej regularny obrys elementy lub zapakowana w materiał, uniemożliwiający swobodne przesuwanie się po sorterze
*******************************************************************

i tu jest "pies pogrzebany"  - pierwsze odpada gdyż paczka ma kształt regularny (choć z tym też można dyskutować - kto wymyślił takie określenie - nasze paczki mają ten sam regularny kształt od 10 lat !!! ), natomiast opis - "zapakowana w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze" - a kto to ma k.... wiedzieć co to za sorter, jak działa, kto go obsługuje - podejrzewam, że to kwestia baaaardzo względna - jednemu naliczą innemu nie.

Tak, czy inaczej dla mnie to jest nie sprawiedliwe - nie w porządku. Allegro dorzuciło reklamację. Ja złożyłem odwołanie. Na razie to kwestia około 800 zł ale jeśli ktoś nadaje setki paczek dziennie to już idzie o tysiące. Informacja o paczce, z którą jest coś nie tak powinna być wcześniej - może nie od kuriera ale zaraz po pierwszych naliczeniach a nie gdzieś po 2 miesiącach w naliczeniach Allegro - jawne nadużycie.

 

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@mikeza  zasadniczo folia nie jest zabroniona 

no powiem Ci szczerze, że korzystam z DPD i folia stretch jest powodem naliczenia dodatkowych opłat, zadzwon na infolinie i zapytaj czy możesz pakować w folie

Ogólnie w DPD to wyglada tak - jesli masz umowe bezposrednio z DPD to mozesz nawet w worek na smieci zapakowac.Jesli wysylasz przez posrednika to dopierdzielą się do wszystkiego i doliczą opłaty.

Na nasz + jest to, że DPD nie dysponuje żadnym dowodem na słuszność naliczonych dopłat, wiec mozna domagac sie dowodów których nie mają.Na zdecydowanej wiekszosci magazynów to automat zmienia statusy na niestandard.Nikt tego nie kontroluje.

oznacz moderatorów

Timolek
#7 Wielbiciel#

Tak podejrzewałem. Jeśli pakowalibyśmy w kartony to byłoby ok. Rozmawiałem z baaaaardzo fajnym, od lat znanym mi kurierem DPD i się zdziwił, że mamy jakieś dopłaty.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:80340374 nie wypowiadam się jak to wygląda poprzez borkerów, mam umowę od wielu lat z DPD i jest to dopuszczalne, ale jak wspominałem czepiają się jak np, odstaje, albo coś fruwa, bo wtedy mogą doliczyć nadgabaryt. Jeśli wysyłka jest foremna, zapakowana solidnie, a folia jest dodatkowym zabezpieczeniem nigdy nie miałem żadnych doliczeń. Inna sprawa, że staram się mimo wszystko tak nie pakować, chociażby ze względów ekologicznych.

Oczywiście jak pojawiają się pośrednicy to zawsze każdy chce coś zarobić, podobnie jest z inpost, gdzie pojawiają się dziwne dopłaty do zmiany gabarytu. normalnie nie ma to miejsca, przy pośrednictwie allegro wielu osobom się to pojawiało. Wniosek z tego jest taki, że te wszystkie pośrednictwa to po prostu jedno wielkie oszustwo i każdy chce się nachapać kosztem sprzedawcy 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów