anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro smart dla sprzedającego opłata

1061089827
#8 Zapaleniec#

Dlaczego jako prywatny sprzedawca muszę dopłacać do przesyłki dla kupującego jeśli zakupi on przez allegro smart? Naliczyło mi opłate -3,49zł za przesyłkę która w zamówieniach widnieje jako 0zł bo przecież jest smart. Jak dochodzi do tego jeszcze gigatyczna prowizja allegro to sie ledwo przestaje opłacać sprzedawać mój nisko marżowy towar więc wnioski: będę musiał podnieść cenę albo wyłączyć smart (da się?)

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Za darmo to jemu się wydaje że ma ,a ty musisz sobie doliczyć prowizję  od tego smarta do ceny produktu aby nie ponosić takich strat.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1061089827 kolejny delikwent nie zapoznaje się z cennikami oraz regulaminem i płacze ,,,, nie opłaaaaca miiiiii sięęęęęę ..... ,, Tu masz to co powinieneś przeczytać zamim podjąłeś decyzję o sprzedaży .=S'il vous plaît =https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/w-jaki-sposob-rozliczamy-prz...

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1061089827 da się wyłączyć smarta , wystarczy w Twoim przypadku jeden negatyw , możesz wyłączyć zwroty  ,pamiętaj ,że prowizja się nie zmieni i będzie naliczana prowizja od kosztów dostawy .

oznacz moderatorów

1061089827
#8 Zapaleniec#

Żeby wyłączyć zwroty to produkt musi spełniać pewne warunki. Brak wyłączenia tej opcji to jakiś żart, włączyłem to raz niewiele myśląć że to zwiększy sprzedaż a teraz muszę podnieść wszystkiemu cenę bo nie da się tego wyłączyć

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@1061089827, warunki dotyczące sprzedaży są takie same dla kont zwykłych i firmowych. To, w jaki sposób rozliczamy przesyłki Smart!, opisaliśmy tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie ma nic za darmo! 😄
Smart i związane z nim dopłaty powoduje, że niektóre rzeczy, szczególnie tańszy asortyment na allegro są nieraz kilkukrotnie droższe niż stacjonarnie.

oznacz moderatorów

1061089827
#8 Zapaleniec#

to za co ten klient płaci te 11zł skoro jeszcze sprzedawca ma się do tego dokładać

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1061089827 allegro jako przedsiębiorstwo jest nieproduktywne , a koszty związane z ,, darmowymi wysylkami ,, POK , zwrotami ma ogromne nie wspominając o innych kosztach jak pracownicy , lokale , inne . Koszty te muszą pokryć z opłat jakie nam naliczają i zapewne zdają sobie sprawę z tego ,że konkurencja depcze im po piętach , a przerwanie cinkiej czerwonej linii pociągnie za sobą dużo większe koszy związane z powrotem na miejsce lidera na naszym rynku .

Nie mnie to oceniać  ,ale tak widocznie być musi , a klient płaci za POK , za darmowe dostawy , za wygodę , za zwroty , za itp..itd... no i my trochę przxytualmy bo musimy . Taka oto gra rynkowa .

oznacz moderatorów

1061089827
#8 Zapaleniec#

firefox_IbSKxE7QPF.png

No i cóż wygląda na to, że to jest jedyne rozwiązanie jak ktoś zna lepsze to będę wdzięczny

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma pokaż obrazek..... proszę  🤗

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Ja osobiście przenoszę produkty których kompletnie nie opłaca mi się sprzedawać na Allegro do konkurencji, na Allegro zostawiam tylko takie produkty na których jeszcze wychodzę dobrze na swoje...

oznacz moderatorów