anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart

FatBikeGdynia
#2 Obserwator#

Proszę o wyjaśnienie na czym polegają opłaty allegro smart?
Klient kupuje z wysyłką allegro smart nic nie płaci mi za wysyłkę. 
Ja jako sprzedawca płacę za nadanie paczki firmie kurierskiej 12,29 a samo allegro dolicza mi jeszcze do każdej paczkomatowej paczki 0,99 zł  
Jakiś czas temu dostawałem jakiś zwrot  za paczki na allegro smart a teraz ponoszę tylko koszty
Czy tak aktualnie wygląda wysyłka że to sprzedający ponosi koszty wysyłki i jeszcze płaci allegro za wysyłkę do paczkomatów?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FatBikeGdynia  a w jaki sposób nadajesz przez managera przesyłek InPost. To może nie masz powiązanego konta allegro z inpost

oznacz moderatorów

FatBikeGdynia
#2 Obserwator#

Nadaje przez firmę kurierską z którą mam umowę 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

a poprawnie eksportujesz dane kupujących? co to za firma?

oznacz moderatorów

FatBikeGdynia
#2 Obserwator#

Polkurier 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A wcześniej przed 01.04.2021 było ok

Skontaktuj się z nimi i wyjaśnić sprawę. Jak chcesz płacić tylko dla allegro to nadawaj na razie przez zakładkę Akcja w zamówienia

inpost01.JPG

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Nie wiem jak jest z tym Polkurier i z integracją z kontem allegro

Ja paczki InPostowe nadaje przez https://manager.paczkomaty.pl/ po wcześniejszym powiązaniu konta z allegro

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FatBikeGdynia    Może musisz odłączyć konto allegro i połączyć ponownie z polkurierem

oznacz moderatorów

FatBikeGdynia
#2 Obserwator#

Połączyłem konto na nowo, przy kolejnych zamówieniach sprawdzę jak to działa i jak działa wysyłka bezpośrednio przez allegro.
Dziękuję i pozdrawiam 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@FatBikeGdynia połączyłem sobie konto z polkurierem i widzę prawidłowe kwoty. Na pewno dajesz import z Allegro?

DarkStoorM_0-1617280332838.png

Bez smart:

DarkStoorM_1-1617280506293.png

Smart:

DarkStoorM_2-1617280524760.png

 

Generalnie, to lepiej zarządza się wysyłkami z poziomu Menedżera Paczek Inpost. Mało przyjazny jest ten interfejs Polkuriera, no i lubią sobie doliczać opłaty, ja w Menedżerze Paczek od dwóch lat nie zanotowałem ani jednej - pomijając mój błąd przy gabarycie A->C, ale to już tam nieważne 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FatBikeGdynia bo nie każdy kurier jest rozliczny jako zwrot 😞 przy wielu allegro rozlicza się z przewoźnikiem a nie wszyscy brokerzy poprawnie przekazują dane do rozliczenia 0 - 0 zł 😞

Poczytaj których kurierów jak rozliczają https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/dostawa-allegro-smart-z-kuri...

________
Κώστας
oznacz moderatorów