anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak oznaczenia smart na etykietach i brak dostawy w sobotę mimo tego że paczka jest smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

cześć, 

Prowadzę kilka różnych kont i ostatnio z jednego z nich regularnie co poniedziałek otrzymujemy telefony z pretensjami, że paczka inpost nie dotarła w sobotę (mimo komunikatu: kup do 14:00 dostawa w sobotę). 

myEshop_eu_1-1678436015593.png

 

Historia paczki pokazuje, że paczka dotarła na czas ale nie została pobrana do wydania w sobotę. Etykieta nie ma oznaczeń smart oraz weekendowo nie jest "czarna".

myEshop_eu_5-1678438321383.png

 

Kolejna rzecz jaką zauważyłem to to że na tym koncie wg karty zamówienia z oznaczeniem smart pojawia się kwota 7 lub 8 zł z opisem "Allegro finansuje 7,00 zł z kosztu dostawy w tym zakupie. Różnicę pokryjesz Ty w formie rabatu." - na innych kontach tak nie mam. Menadżer paczek obciąża mnie 9,99 zł za każdą wysyłkę, a powinien 0 zł 

myEshop_eu_3-1678436237665.png

 

w MP paczka jest oznaczona jako Allegro Paczkomaty24/7 Inpost

myEshop_eu_4-1678436400334.png

Czy ma ktoś pomysł jak sobie poradzić z tym problemem? Dziś znów wysyłki i pewnie nerwy w poniedziałek.

 

Konsultanci Allegro i Inpost umywają ręce i odsyłają jeden do drugiego - sprawę badają już kilka tygodni (4-6).

Pozdrawiam 

Grzegorz

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
Client:44052296
#21 Demiurg#

@myEshop_eu a tamte konta mają oferty z oznaczeniem smart?

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

TAK

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

Można prosić o te screeny? Ciekawy temat.

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

Jakie screeny i jak je podać?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@myEshop_eu 

Pierwszy szybki trop.

Czy oferty które nie latają Ci w weekendy nie są czasem w kwotach powyżej 1499 zł?

 

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

nie, nie lata żadna paczka oznaczona smart w allegro, prawie w ogóle nie sprzedaje produktów powyżej 1100 zł. Uważam że problem jest tu:

myEshop_eu_0-1678440549509.png

na innych kontach jest kwota 0 zł

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

W panelu rozliczenia widzę obciążenia za allegro DPD, a za inpost niestety brak w historii.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@myEshop_eu 

Coś jest nie tak w cenniku. Sprawdź, proszę czy nie masz tak jakiejś metody rozliczeniowej typu MIX?

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-rozliczac-koszty-dostaw-na-allegro-m0jYAdk54Sr#metody-rozli...

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

może to jakiś trop - mam tak:

myEshop_eu_0-1678441548968.png

wygląda na to że każdą paczkę traktuje jako poza Smart

 

 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@myEshop_eu 

Ja screena nie widzę, musi zatwierdzić moderacja. Porównaj to z innymi kontami.

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@myEshop_eu 

To jeszcze może tak. Sprawdź czy w MP Inpostu odbiorca ( szyfrowany e-mail) zgadza się z tym z poziomu www, zamówienia na Allegro. W ogóle opisz jaką metoda generujesz etykiety?

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

mail zgadza się co do znaku. Etykiety generuje z poziomu BL lub MP z zakładki Allegro>import allegro inpost. W jednej i drugiej opcji jest to samo.  W MP szczegóły transakcji również zgadzają sie z allegro. 

 

ps. dodam że do celów testowych założyłem również nowe konto w MP i połączyłem z ALLEGRO ale jest dokładanie to samo. Uważam, że problem jest po stronie allegro lub konfiguracji allegro - ta informacja nie występuje na innych kontach: Allegro finansuje 7,00 zł z kosztu dostawy w tym zakupie. Różnicę pokryjesz Ty w formie rabatu." 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@myEshop_eu 

Wiesz co, też mi się wydaje że to wina Allegro.  InPost ma przecież głęboko w d.. jaką etykietę wydaje. Mając odpowiednio przekazany e-mail szyfrowany wysyła zapytanie do Allegro co ma generować.

Kurczę, ciężka sprawa.

cyt: Konsultanci Allegro i Inpost umywają ręce i odsyłają jeden do drugiego - sprawę badają już kilka tygodni (4-6)."

Wywołuj moderację, może dziewczyny coś ustalą. Nie wiem czy wiesz ale jest też tutaj przedstawiciel InPostu.

 

 

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

Dziś mamy mały postęp. Podczas rozmowy na chat z konsultantem przyczepiłem się kwestii przelewania mi 7-8 zł dodatkowo jako transport do zamówienia (wyżej pokazywałem zrzuty). Po minutach sprawdzania otrzymałem odpowiedź: "rozumiem, rozliczają się Państwo bezpośrednio za przesyłki smart! z przewoźnikiem, zamiast z Allegro 🙂 jest to rzadka sytuacja, natomiast jest taka możliwość wszystko się zgadza :)".

Niestety na razie nikt nie potrafi tego wyjaśnić i przestawić na rozliczenia z allegro. Mam nadzieje, że to jest powód i wtedy będą to już paczki smart.

 

oznacz moderatorów
myEshop_eu
#8 Zapaleniec#

Koniec problemu - przełączono mnie na standardowy rodzaj rozliczeń smart i wszystko zaczęło działać. Na etykiecie logo Smart w MP oznaczenie paczek jako smart i 0 zł za wysyłkę.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@myEshop_eu 

No to jakiś happy end. Wina i tak ich bo Ty miałeś ustawione Allegro Standart!

oznacz moderatorów