anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy nie mogę nadac paczki za granicę

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Kupujący z Finlandii wybrał dostawę Allegro kurier DPD Finlandia. Podczas wypełniania dokumentów do wysyłki  po kliknięciu zapisz przesyłki otrzymałem taką odpowiedź " Błąd przetwarzania Przewoźnik nie obsługuje podanego kodu pocztowego " . Moderator - co w takiej sytuacji . Pieniądze wpłacone, wypada paczkę wysłać, allegro ma umowę z DPD  .

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Sprawdź proszę dokładnie, czy Twój kod pocztowy w Książce adresowej Wysyłam z Allegro, czyli w tej zakładce, jest poprawny.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola to chyba coś po Waszej stronie, zobacz jak tutaj namnożyło się w ciągu ostatnich dni "Błąd przetwarzania Przewoźnik nie obsługuje podanego kodu pocztowego"...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Mój kod jest jak najbardziej właściwy- wydaje mi się , że chodzi o kod w Finlandii - że tego fińskiego kodu DPD nie obsługuje . Było by to bardzo dziwne . Zróbcie coś z tym . Macie umowę z DPD więc trzeba coś zrobić - bierzecie prawie 10% prowizji , oczkuję szybkiej pomocy

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Podaj mi proszę numer zgłoszenia, bez tego niestety nie znajdziemy przyczyny, ani rozwiązania tej sytuacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#
23339762" ref:_00D24aE05._5003VP7WF9:ref 

zakup był dokonany na aukcji 11551571150

11551571150) 
oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Sprawa dla mnie i dla klienta pilna , bo jutro chciałbym nadać paczkę

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze tylko dodam , że sprawdziłem podany przez kupującego adres i miasto z podanym kodem pocztowym faktycznie wystepuje

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Dziękuję, przekazałam już prośbę o sprawdzenie tej sytuacji, ale z odpowiedzią wrócimy do Ciebie najwcześniej jutro, dlatego na razie poproszę Cię o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Spoko - jakoś spróbuję do rana wytrzymać 🤕

oznacz moderatorów

P_i_o_t_r_N
#8 Zapaleniec#

W zeszłym roku miałem taki sam problem z paczką do Włoch. Oto odpowiedź allegro:

Jako Allegro zablokowaliśmy kody pocztowe określone przez przewoźnika DPD jako tereny odległe, dalsze strefy, czy też miejsca, dla których dostawa objęta jest dodatkową opłatą. Decyzja ta wynika z dużych kosztów dodatkowych w przypadku dostaw pod wskazane kody pocztowe. 

Natomiast DPD jako przewoźnik tych kodów nie blokuje. Doręczenia pod wskazane adresy wiążą się za to dodatkową opłatą. W związku z tym istnieje fizyczna możliwość nadania przesyłek pod te kody pocztowe z poziomu aplikacji DPD online lub własnej integracji, przy czym Allegro nie partycypuje wówczas w kosztach takiej wysyłki.

Chcąc udostępnić wysyłkę za granicę, musisz brać pod uwagę, że niektóre kody nie są obsługiwane. Kupujący nie będzie mógł wówczas złożyć zamówienia pod wskazany kod, a Ty nie nadasz tam przesyłki. Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Skończyło się na tym, że musiałem wysłać towar na swój koszt (oczywiście po wyższej cenie).

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Dostałem rano taką odpowiedź na moje zgłoszenie : "Przedstawiony kod pocztowy widnieje na liście kodów zablokowanych, ponieważ na terenie wybranych krajów wykluczyliśmy miejsca trudno dostępne dla kuriera, m.in. wysokie pasma górskie czy wyspy. Kody pocztowe tych miejsc są zablokowane. Oznacza to, że w tej sytuacji nie będzie miał Pan możliwości nadania tej przesyłki za pośrednictwem Allegro.
Lista kodów zablokowanych została nam przekazana przez przewoźnika."

Co mam teraz zrobić - wyjaśniam że wysyłka do Finlandii. Jak mam sprawę załatwić z kupującym ? Powinna być blokada i w momencie gdy osoba kupująca chce otrzymać paczkę w obszarze zastrzeżonym, nie powinna mieć możliwości dokonania zakupu/ wpłaty przy wybraniu opcji allegro kurier DPD. Waszą rolą było tego dopilnować 

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

No to teraz czas wykazać się kreatywnością- może Mod  wskaże sposób na rozwiązanie problemu. Kupujący zapłacił za przedmiot oraz wysyłkę - tyle ile allegro wskazało. Teraz okazuje się , że paczki nie można nadać, trzeba węzeł rozplątać i powinien zrobić to ten co nabroił  - czytaj ALLEGRO . Moja korespondencja z portalem urwała się, gdy po złożeniu reklamacji poprosiłem o pomoc w rozwiązaniu problemu. Zasugerowałem , że wskazany by był kontakt z kupującym i zaproponowanie mu innego miejsca odbioru przesyłki . I zapadła CISZA. Można prosić aby MOD ustosunkował się do sytuacji - tak dla mnie jaki i dla potomnych .

oznacz moderatorów

P_i_o_t_r_N
#8 Zapaleniec#

Moim zdaniem masz dwa wyjścia:

1. Nadać paczkę przez DPD po koszcie jaki ma ten kurier (99pln brutto do 10kg)

2. Przez pocztę w usłudze Global Expres w cenie 36-57pln brutto (waga towaru z opakowaniem nie może przekroczyć 2kg)

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

DPD do tej miejscowości nie przyjmuje paczek - taką info dostałem od swojego opiekuna z DPD

Ciekaw jestem co z tym bigosem zrobi allegro . To ich wina  i powinni nie tylko udzielić mi wszelkiej pomocy ale opracować procedury na przyszłość. Na razie siedzą cicho i liczą dutki jakie ściągają od nas.

oznacz moderatorów

P_i_o_t_r_N
#8 Zapaleniec#

Moim zdaniem allegro nic nie zrobi. Alternatywą jest wysłanie przez Pocztę Polską jako Global Expres, to prawie jak kurier tylko jest ograniczenie do 2kg.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Cześć. Ten kod pocztowy rzeczywiście jest nieobsługiwany przez Przewoźnika. Listę takich kodów znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylka-z-polski-za-granice-najwazniejsze-informacje-aMR4dYrK6i...

Wyjściem z tej sytuacji może być poproszenie Kupującego o inny adres do wysyłki. Adres Odbiorcy możesz zmienić samodzielnie w formularzu WzA. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

Nie ma to jak raz dwa dogadać się z Finem😂

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Dogadałem się z kupującym i mam nowy adres wysyłki. W/g podpowiedzi z  allegro kontakt nowy adres już jest dostępny dla przesyłek DPD. Niestety , nie mogę zmienić adresu. Klikam zmień , wpisuję w rubryki nowy adres odbiorcy , klikam zapisz przesyłki i mam od nowa ' błąd przetwarzania . Przewoźnik nie obsługuje.... " . Odświeżam stronę i mam znowu stary adres klienta. Niech ktoś się trochę zaangażuje - przecież to jest chore by tyle czasu nie rozwiązać takiej drobnej sprawy. Nikt z was nie był nawet  łaskawy skontaktować się z kupującym .Czekam na podpowiedź co mam zrobić by jeszcze dziś nadać paczkę.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Czy nowy adres na pewno nie jest zablokowany? Sprawdziłeś kod na tej stronie? https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylka-z-polski-za-granice-najwazniejsze-informacje-aMR4dYrK6i... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów