anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy nie mogę nadac paczki za granicę

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Kupujący z Finlandii wybrał dostawę Allegro kurier DPD Finlandia. Podczas wypełniania dokumentów do wysyłki  po kliknięciu zapisz przesyłki otrzymałem taką odpowiedź " Błąd przetwarzania Przewoźnik nie obsługuje podanego kodu pocztowego " . Moderator - co w takiej sytuacji . Pieniądze wpłacone, wypada paczkę wysłać, allegro ma umowę z DPD  .

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Nowy adres wysłałem w korespondencji na kontakt allegro i dostałem odpowiedź , że jest Ok

80100 Joensuu . Tego kodu nie ma w zablokowanych. Nie mogę zmienić adresu przez WzA. Jak go zmienię zatwierdzę  i klikne odśwież  to wraca stary adres , więc to znaczy , że do DPD dociera stary adres 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Kod 80100 jest zablokowany:

ko_alka_0-1652445595037.png

Na liście zablokowanych kodów nie ma 80511 (kod, który podałeś we wcześniejszej wiadomości). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

No to bida - szukałem kodu do miejscowości Joensuu - miasto ok 70 tys mieszkańców i występuje tam kod 80511 ale też  m.inn 80100. Napisałem do kupującego z prośba o podanie innego adresu i właśnie podał  z takim kodem . Szukałem w wykazie kodu 80100 sugerując się tym że powinien być po 7....  a jak teraz widzę to nie ma ciągu od najmniejszego numeru do największego. Co teraz pani Moderator

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Może allegro ruszy z pomocą i po konsultacji z DPD wskaże punkt w miejscowości Joensuu dokąd można nadać paczkę jak do paczkomatu lub punktu pick-up

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@automikulindak Skontaktowaliśmy się z DPD w tej sprawie. Wrócę do Ciebie z informacją, kiedy otrzymamy odpowiedź. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

Już dostałem od was odpowiedź - że nie kontaktuje cie się z kupującymi i że powinienem sam to sobie załatwić. Pięknie dziękuję działowi Allegro kontakt za taką pomoc 😤 , przestroga dla wszystkich prowizja w górę i radźcie sobie sami. Ciekawe czy coś zrobicie z by podobne sytuacje nie miały miejsca. Czy w opcjach dostawy ja mam umieścić  wykaz miejsc, których doręczyciel nie obsługuje i zobligować kupującego by koniecznie ten wykaz przestudiował przed zakupem. Kto wie , allegro ma takie pomysły " od czapy ",  że może się taki pojawić.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Niewiedziałem, że jest aż tyle włączeń miejsc dostawy za granicę, dobrze, że nie udostępniam wysyłki zagranicznych, coś czułem, że były by z tego same problemy. 

To nawet dziwne, że Allegro nie dopuszcza do wysłania paczek pod zablokowane adresy, dotychczasowa postawa Allegro jest zgoła inna, prędzej spodziewałbym się udostępniania wysyłki z późniejszą opcją doliczeń do rachunku - to było by w stylu Allegro. 

oznacz moderatorów

automikulindak
#9 Pomysłodawca#

To nie allegro nie dopuszcza przesyłem w niektóre miejsca ale przewoźnik. Ja rozumiem , że DPD nie chce wozić paczek allegro za wynegocjowaną cenę,  do jakiegoś miejsca odległego o 50km lub więcej od punktu dystrybucji gdzie dojazd jest utrudniony lub okresowo niemożliwy / wysoko w górach , na jakąś wysepkę itp. Ale uważam, że  w momencie gdy kupujący wstawia adres odbioru przesyłki, który znajduje się na liście zablokowanych adresów , allegro powinno taki zakup blokować , nie przyjmować zapłaty i komunikować kupującemu powód blokady z sugestią zmiany punktu odbioru paczki na dostępny dla przewoźnika. Teraz zostajemy z problemem sami i od dużej porcji wysiłku i dobrych chęci kupującego i sprzedającego zależy finał transakcji. Niestety Panie i Panowie reprezentujący allegro - smrodek po takiej transakcji pozostaje. Bez urazy personalnie do kogoś z uczestników dyskusji .

oznacz moderatorów