anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeśli kupujący nie odbiera przesyłki za pobraniem, mam szansę odzyskać koszt wysyłki?

volnagallery
#8 Zapaleniec#

Witam, wysłałam przesyłkę za pobraniem Inpost Smart, ponad 14 złotych. Kupujący nie odebrał przesyłki. Czy w takim razie allegro zwraca taki koszt? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@volnagallery Musisz sam dogadać się z kupującym i zażądać od niego zwrot poniesionych kosztów - ma on taki obowiązek gdyż nie wywiązał się ze swojej części umowy a Ty poniosłeś tego koszty.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@volnagallery nie , allegro nie zwraca natomiast możesz się domagać pokrycia tego kosztu przez kupującego niestety tylko z powództwa cywilnego .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@volnagallery Nikt Ci niczego nie zwróci, tak to działa. Niektórzy rezygnują z tej formy dostawy ale jak masz Smarta to musisz udostępniać.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@volnagallery 'marne szanse' z francuskiego

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pobrań nie musi 

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

@LEW433  napisał(a):

@volnagallery Nikt Ci niczego nie zwróci, tak to działa. Niektórzy rezygnują z tej formy dostawy ale jak masz Smarta to musisz udostępniać.


Nigdy nie miałem pobrania a jak chciałem mieć smarta to bez problemu załączałem.
Zasady się zmieniają co chwilę (tak jak i dopłaty do przesyłek) aktualnie chyba wybranych kurierów trzeba udostępniać lub jakoś darmową wysyłkę umieścić w cenniku + średnia 98% lub supersprzedawca

Allegro opłaty za pobranie oczywiście nie zwróci tak samo jak dopłaty do przesyłki.
Tak jak napisali poprzednicy musisz dogadać się z kupującym lub cywilny

oznacz moderatorów