anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jesteście zadowoleni z Allegro smart?

NPlatformaBud
#1 Nowicjusz#

Zastanawiam się nad możliwością Allegro smart. Z tego co wyczytałam koszt wysyłki jest naliczany przez nich w zależności od ilości paczek i ceny towaru. Jesteście zadowoleni? Uważacie,że warto z tego skorzystać?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Agent555
#17 Koryfeusz#

Ja często kupuję na allegro. Jestem bardzo zadowolony z allegro Smart. Zaoszczędziłem już ponad 2 tysiące na wysyłkach 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zaoszczędziłem już ponad 2 tysiące na wysyłkach 

Tak Ci się tylko wydaje. Zapłaciłeś za te wysyłki w cenie towaru i płacąc Allegro za "darmowe" dostawy. Nikt nie wozi paczek za darmo. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

NPlatformaBud To są koszty  ,które musisz wliczyć w cenę towaru . Obecnie dużo klientów ma wykupione pakiety i zwracają uwagę na oferty z dotawą ,,smart ,, . Czy jestem zadowolony ?? ... sprzedaż ze smatrem to aktualnie u mnie ok. 80% zamówień .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Osobiście musiałem zrezygnować z wysyłek ze smartem z przyczyn technicznych .Nie da się prowadzić samemu działalności ,pracując jednocześnie na etacie zmianowym i dopasować się do wymogów odbiorów przesyłek przez kurierów. Zamówień mam nieco mniej ale zarobki wychodzą podobnie .Myślę że klienci wreszcie zrozumieją że radość z darmowej przesyłki ma gorzki smak wyższych cen produktów z wliczonymi kosztami jakie musi ponosić sprzedawca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 no co Ty, kto ci każe czekać na kuriera, jak tak działasz to Inposta nadajesz w paczkomacie nawet nocą + dobierasz do dostaw pocztę bo do smarta dla firm wymagają kuriera i też nadajesz jak masz czas rano lub wieczorkiem zanosisz na pocztę, fakt nie podziałasz z szybkimi nadaniami ale jest to do wykonania 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Masz racje , z paczkomatów najczęściej korzystam w porach nocnych ale niestety przymus korzystania z kurierów jest mi nie na rękę. Jedynym opcjonalnym rozwiązaniem jest jak wspominasz poczta ale niestety ze względu na mój harmonogram pracy na szybkich wysyłkach bym ponosił straty. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NPlatformaBud wprowadź i sprawdź co się zmieni, u mnie 80 - 90 % to smart paczkomat od wprowadzenia smarta obroty wzrosły, nie testowałem czy bez smarta będzie to samo bo poco skoro sprzedaję 🙂

Jedne co to musisz wykalkulować dopłaty bo nie da się tego obliczyć, nie doliczysz pakowania itp. więc trzeba dodać do towaru z 2 zł i na koniec miesiąca przeliczyć co i jak ?

Raz masz + 1 zł innym 2,50 zł czasem 4 zł a czasem 6 zł dopłata na zwroty tego nie licz bo program szybkich nadań jest tak zrobiony żebyś nie dostał zwrotu, godziny graniczne są wymyślone na potrzeby tego programu np. DPD ma godzinę nadania 11 po tej godzinie nic nie liczą 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

euro-abc
#8 Zapaleniec#

Warto bardzo dużo idzie przez smart. Ale jak masz dość duże paczki to nie DPD ponieważ od końca grudnia do końca stycznia doliczyli mi 4908zł dodatkowych opłat za to że przesyłki mają większy gabaryt, a nie mają. Reklamacja odrzucona ponieważ sorter dpd podał większe wymiary niż te które mają fizycznie moje paczki. Dziś właśnie robimy zdjęcia opakować wraz z przyłożoną miarą i będę sie odwoływał ponownie jak to nic nie da to droga sądowa. NIE POLECAM DPD

 

oznacz moderatorów

euro-abc
#8 Zapaleniec#

A i zmieniam na pocztex od poniedziałku. Niby poprawili się z szybkością dostaw, ale to zobaczymy. Wolę sprzedać mniej przez pocztex niż być oszukiwanym przez dpd na wymiarach paczek.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@euro-abc ja mam pocztę jako druga opcja wymaganą do smarta i powiem Ci że nie ma problemów a co ciekawe że w takiej konfiguracji Paczkomat + Poczta ( Smart ) klienci chętniej wybierają Paczkomat 85 % 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

+ DPD dolicza Ci do rachunku za zmianę adresu doręczenie przez kupującego bez Twojej wiedzy 😞 Też nie polecam DPD 

________
Κώστας
oznacz moderatorów