anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś miał problem z rozliczeniami z UPS przez allegro ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Od około pół roku firma UPS rombie mnie na kasę za pośrednictwem allegro.  Jestem jednoosobową firmą i podczas trwanie sezonu mam na tyle dużo roboty że nie mam czasu przeszukiwać godzinami regulaminów i zasad allegro żeby zareklamować przesyłki które regularnie musiałbym reklamować bo chyba wszystkie posiadają jakieś doliczenia. Niektóre mam wrażenie że po kilka razy... Klientów którzy wybierali UPS było naprawdę niewielu a doliczeń jest całe mnóstwo. Okradają mnie regularnie... Wykasowałem wszystkie wysyłki UPS-em a doliczenia dalej przychodzą i to na zbiorczej fakturze od allegro... Co mam zrobić...? Nie mam ochoty płacić jakiemuś [edycja] który rozmyślnie kradnie wiedząc że będzie bezkarny chowając się za portalem allegro. Mam odliczyć od zbiorczej faktury  wszystkie niesłuszne doliczenia i zapłacić niepełną fakturę czy płakać i płacić licząc że może rozpatrzą moją reklamację...? A jak nie ... Mam płacić [edycja] w nieskończoność? To jakaś granda... Dlaczego kurier przyjeżdża i zabiera paczkę skoro rzekomo jest wadliwa? Chyba powinien być w jakiś sposób przeszkolony i sprawdzić czy jest dobrze zapakowana , nie za ciężka , nie za duża czy standardowa lub nie.... Biorą wszystkie paczki a potem twierdzą że są nie takie jak powinny być cholerni złodzieje.... Czy ktoś miał jakieś perypetje z tą firmą? Bardzo chętnie przyłącze się do pozwu zbiorowego przeciwko nim... ?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Na pewno nie polecam odliczać niczego od faktury czy płacić niepełne faktury. Musisz zareklamować, najlepiej zapytać od razu jakich przesyłek dotyczyły te doliczenia i z jakiego powodu.
Niestety jest to proces żmudny, ale innej drogi nie masz... chyba, że to ty chcesz stać się "oszustem" w świetle prawa 

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

 A jak prawo się ma do tego że kurierzy biorą paczki i niby wszystko jest w porządku a jak już trafi w ich łapy to rzekomo jest za duża czy za ciężka...... ?  Nie powinni mi powiedzieć  ? coś w stylu 

" O panie ta paczka jest za duża nie wezmę jej "  - odrazu zrezygnował bym z ich usług....  Ale celowo zabierają wszystkie a potem twierdzą że chyba wszystkie wymagają dopłaty...? Prawo nie wymaga tego żeby kurier weryfikował przesyłkę przed jej zabraniem ?

oznacz moderatorów
Sojiro
#12 Orędownik#

Wszystkie wymiary, wagi, akceptowalne formy pakowania na bank są wyszczególnione w regulaminie, więc to Ty jesteś odpowiedzialny za to jak je wysyłasz, kurier nie ma obowiązku ich weryfikować tylko odebrać i dostarczyć na sortownię, gdzie są odpowiedni ludzie i przyrządy, aby móc bezsprzecznie określić czy paczka spełnia warunki bycia standardową czy nie.

Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś, ale tak to wygląda. I jak wyżej napisano, musisz dojść, o które paczki chodzi i jeżeli jesteś 100% pewny, że dopłaty zostały naliczone bezpodstawnie, reklamować. Taki los.

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Wiem o tym doskonale i paczki pakowałem prawidłowo tylko że UPS zarzuca mi że nie prawidłowo. Zresztą cholera wie co mi zarzuca  bo na doliczeniu tego nie pisze . Pisze tylko że opłata dodatkowa - a za co ? Mam się domyślać..... ?  Zresztą teraz wcale nie jestem do końca pewny czy to UPS. A może allegro rombie mnie podszywając się pod UPS . Przecież to oni wystawiają fakturę a reklamacje każą mi składać do UPS - u ...    To tak jakbym kupił papierosy w kiosku a w paczce w środku byłby jeden papieros ( taka niespodzianka) a miejsce gdzie powinny być  papierosy zajmowały by ulotki z napisem że właśnie zapłaciłem drożej  za papierosy bo przyczyniam się do produkcji smogu... A jak bym przyszedł z reklamacją do kiosku kazali by mi reklamować papierosy w hurtowni od której je kupują i uzbroić się w cierpliwość bo nie wiadomo jak długo to będzie trwało.

Skoro to allegro jest dostawcą produktu i wystawia fakturę to chyba u nich powinienem reklamować usługę.... Ustawowo na reklamację jest podobno dwa tygodnie...Zresztą słyszałem o jakichś gwarancjach pieniężnych dla kupujących ... A sprzedający ...? To są frajerzy do okradania ich? To ja mam za wszystko płacić a allegro umywa ręce na zasadzie "płać frajerze  a kiedyś może się doczekasz reklamacji" ? Wszystkie paczki które wysłałem były prawidłowo zapakowane a jakiś złodziej chce jeszcze pieniędzy... 

 Na policje też pójdę ale jak znam życie to pewnie umorzą sprawę... 

 Chciałbym też wiedzieć kiedy przestaną mi doliczać ...? Skoro wykasowałem wysyłkę przez UPS dwa miesiące temu to kiedy zamierzają rozliczyć wszystkie paczki ...? Będą mi przysyłać doliczenia przez następny rok? To jakaś granda. Banda złodziei....  

 Jeżeli ktoś miał podobne problemy proszę o kontakt 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@OgrodyBlotniakAJ niestety z przykrością muszę stwierdzić, że od kiedy allegro działa jako pośrednik przy wysyłkach skala nieprawidłowości na fakturach jest przeogromna i tyczy się w zasadzie wszystkich dostawców. Mam wrażenie, że zaproponowali allegro super niskie stawki, zakładając, że odbiją to sobie doliczając na prawo i lewo wszystko co się tylko da nam sprzedawcom. Allegro umywa ręce i odsyła do przewoźnika, przewoźnik do allegro i tak bez końca. A ty sprzedawco płać i płacz.

Jak miałem indywidualne rozliczenia ilość problemów była znikoma, teraz jest wielokrotnie większa. Paczki, które wcześniej były normalnie traktowane, wysyłane poprzez allegro nagle robią się za ciężkie i za duże. Cuda jednym słowem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

1. korzystaj z własnych form wysyłki.

2. Kurier nie ma obowiązku (w żadnej firmie) weryfikować paczki.

3. Specyfikacja do faktury ma być. Jeśli nie ma szczegółowej - reklamacja.

4. Zmień przewoźnika, jeśli warunki są uciążliwe dla Ciebie.

"Złodzieje, oszuści" : te słowa wypowiadane publicznie, są przestępstwem. Chyba że przedstawisz wyrok sądu. Zachowaj ostrożność.

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

 1. Chętnie korzystał bym tylko że moja sprzedaż która i tak jest niewielka spadła by pewnie jeszcze o połowę. Allegro poprzez sprytny szantaż ekonomiczny zmusza sprzedających do wysyłki przez Smarta .... Nawet jedna pani z poczty jak nie chciałem podpisać anonsu do umowy zapytała mnie czy allegro mnie nie zmusza...? Ciekawe co? Ale pomału się zastanawiam nad własnym sklepem internetowym i rezygnacją ze smarta .... Waham się..... Ale nie mogę się godzić na jakieś haracze , a plusy i minusy co do złotówki ciężko wyliczyć

2. Na poczcie weryfikują... I to jest słuszne. Ja nic z tym nie mogę zrobić, jestem za mały  ale taki portal jak allegro mógłby wymusić na kurierach weryfikację przesyłek pod groźbą braku kontynuacji współpracy - allegro to potęga , ogromna część rynku wysyłek - zgodzili by się na pewno

3. Ciągłe reklamacje są uciążliwe - zresztą na specyfikacji pisze "UPS opłaty dodatkowe " - i co mam z tego zrozumieć? Powinienem reklamować wszystko ale wtedy nie robił bym nic tylko toczył batalię  chyba ponumerować by trzeba .... od 1 do 500 ....

4. Wykasowałem UPS dwa miesiące temu a doliczenia przychodzą dalej ... Nie wystarczy zmienić przewoźnika .... A co z kasą ? Mam darować złodziejowi?

 Dla mnie jak ktoś kradnie i oszukuje jest złodziejem. Co mam go nazywać ideologią dżender czy pluralizmem politycznym?

 

 

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Dlaczego nikt się nie zgłasza ? To forum jest jakieś cenzurowane ? Przecież takich których oszukiwano lub się oszukuje powinno być setki jak nie tysiące... Zróbmy coś.... Ja bym proponował żeby wszyscy jednocześnie poszli na policję .Ja pójdę... Może przestali by kraść ... Albo nie wiem.... Zadzwonić do" sprawy dla reportera" czy "Uwaga". Powinno się to wreszcie skończyć...

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

OgrodyBlotniakAJ

Nie rozumiesz zasad tego forum.

Tu nie będzie skrzyknięcia do pozwu zbiorowego.

Bardziej kierunek "tuba propagandowa"

Wielu ma problemy z przewoźnikami.

Nic nowego nie odkryłeś.

 

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Dziękuję Ci  @OgrodyBlotniakAJ za sygnał. Dzięki Tobie wiem, że wysyłek z UPS nie będę realizować. O to chodzi w tym forum by sygnalizować podobne aberracje, by można było przestrzec innych.

Natomiast  samą kwestię rozliczeń z UPS musisz wyjaśnić, nikt inny, ani żaden zbiorowy pozew za Ciebie tego nie zrobi.

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

 Domniemam że jesteś pracownikiem allegro..... Twoje odpowiedzi są wysoce stronnicze i żadnej konkretnej rady nie dają - bardziej odpowiedź  "dzięki za info a teraz grzecznie płać . To twój problem"

Jak już pisałem - jakbym miał umowę prywatną z przewoźnikiem to bym im zwyczajnie nie zapłacił i napisał do nich żeby podali mnie do sądu jednocześnie zrywając umowę a ja się będę w sądzie bronił i nie zrobili by nic , bo wiedzą że w sądzie przegrali by dlatego że zwyczajnie kradną. 

Jeżeli wysyłał bym przez innego "brokera" niż allegro zrobił bym tak samo . Zaprzestał wysyłki po pierwszym niesłusznym doliczeniu czegokolwiek

Ale allegro będąc brokerem  zmusza mnie do płacenia jakiemuś złodziejowi i nie tylko mnie , podobno bardzo wielu ludzi . Innymi słowy jest współwinne...Uważasz że to jest w porządku... ? Nie robią w tym kierunku nic , nawet nie są w stanie powiedzieć kiedy reklamacja będzie rozpatrzona , nie mówiąc już o tym czy rozpatrzona pozytywnie.... Skoro dyktują Ci co masz tu ładnie wyśpiewywać to ty powiedz jak długo będę jeszcze dostawał doliczenia skoro od dwóch miesięcy nie wysyłam już UPS-em... Zresztą zadałem już takie pytanie i nikt nie odpowiedział. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@OgrodyBlotniakAJ 

1) Generalnie z każda firma kurierską są jakieś problemy z dopłatami niestety tego nie unikniesz

2) Kiedys korzystałem z usług firm brokerskich - Furgonetka czy Sendit . Tam problem jest jeszcze gorszy ponieważ nie masz żadnego kontaktu z przewoźnikiem. Wszystkie reklamacje piszesz do posrednika i ani sie nic nie dowiesz ani  nic nie załatwisz. W przypadku uslug allegro mimo wszystki rzeczy związane z reklamacjami możesz załatwiac u przewoźnika. I ja na Twoim miejscu skąłdałbym reklamcje do UPS a nie do allegro bo tak jest najszybciej. To UPS dysponuje wszystkimi danymi  i otrzymałbyś niezbędne informacje

3) Allegro jak każdy inny posrednik do niczego nie zmusza. Jako sprzedajacy nie musisz udostepniac wysyłek allegro. Możesz robić wyłacznie wysyłke we własnym zakresie i na podstawie własnych umów. Oczywiście wówczas tracisz też wiele bonusów wynikających z wysyłek z allegro - niższe ceny przesyłek, czy smart.

Wszystko można sobie skalkulować i wybrac najbardziej opłacalne opcje

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

1 . Owszem z każdą ale w przeciwieństwie do allegro im mogę nie zapłacić jak uznam że mnie oszukują - pisałem już o tym

2. Fakturę dostaje od allegro nie UPS i u nich nic sam nie załatwię bo dla nich jestem pionkiem . Powiedzą że nie jestem stroną bo nie podałem upoważnienia chociaż wiedzą że występuje jako klient allegro , przecież mają numer wysyłki . Jak zapodam upoważnienie to powiedzą że sprawa jest w toku a wysyłką zajmuje się dział wysyłek z jakiegoś tam rejonu np. Gdańsk a ja rozmawiam z obsługą klienta i żebym dzwonił do nich ... Albo wymyślą inną bzdurę żeby mnie zbyć ... Skoro allegro jest brokerem to allegro niech to załatwi przecież bierze za to pieniądze - też już o tym pisałem Oni mogą w przeciwieństwie do mnie postawić ich do pionu , a jak nie mogą to niech nie przysyłają mi niesłusznych doliczeń   i przestaną zajmować się wysyłkami - nie będę płacił za darmo różnym złodziejom

3. Allegro owszem zmusza poprzez szantaż ekonomiczny i dobrze o tym wiesz , wiedzą wszyscy - też już pisałem

 

A skalkulować nie można bo nigdy nie będziesz wiedział ile w przyszłości dostaniesz niesłusznych doliczeń. 

Jeżeli np. towar kosztuje 2zł + 2zł wysyłka a ja sprzedaje za 5zł to zarabiam złotówkę . Minus podatki i prowizja allegro zostanie z tego jakieś 0,40zł . Ale jak jakiś złodziej doliczy mi po dwóch miesiącach dodatkowe opłaty za wysyłkę kolejne 3zł to ja dopłacam do interesu 2,60zł i nie jestem pewny czy za dwa tygodnie nie dopłacę do tej samej paczki jeszcze 3zł. 

To jakaś paranoja 

Poza tym nie bardzo mam ochotę przepychać się dokumentami i mailami z jakimś złodziejem w każdej jednej z pięciuset doliczeń bo nie mam na to również czasu - nie jestem księgowym ani prawnikiem , zajmuje się czym innym

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@OgrodyBlotniakAJ  ja tam czy wysyłam paczki smartowe czy też nie to zawsze wszystkie reklamacje pisze bezpośrednio do firm kurierskich. Załączając pełnomocnictwo od allegro. Nigdy nie mialem problemu żeby mi przewoźnik napisał że nie jestem stroną. Mimo że mi rachunek za przesyłki smart oraz za przesyłki pocztowe także wystawia allegro.

Co do zaplaty w innych firmach to też nie tak jak piszesz. Jesli nie opłacisz wystawionej faktury to zleca windykacje. Wystawioną fakture mozesz oprotestować albo musisz ją zapłacić. Wczesniej lub później.

Co do szantażu ekonomiczego to nie moge sie zgodzić. Allegro oferuje Ci atrakcyjne ceny przesyłek. Możesz z nich skorzystać lub nie.

To że jeden sprzedawca ma produkt taniej a inny drożej to nie jest szantaż ekonomiczny lecz kapitalizm 🙂 mimo że czasem są znaczne różnice w cenie

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

 I co z tymi reklamacjami? Uznali Ci? Czy nie uznali i wspaniałomyślnie machnąłeś ręką , a co tam niech zarobi moje wspaniałe allegro a ja niech stracę , przynajmniej będę miał ikonkę super sprzedawca.... Sprzedam troszkę więcej.... A jak podziobie to może jeszcze więcej.... Pomerdaj ogonkiem to może dostaniesz rabat na wyróżnienie albo smarta. Ciebie też szantażują tylko tego nie przyznasz bo się boisz . To się nazywa wazeliniarstwo.

 Próbowałem reklamować zaginioną przesyłkę na Poczcie Polskiej i nie było takiej możliwości - ciągle wyskakiwało okno że przesyłka już jest reklamowana - zmarnowałem na to chyba ze dwie godziny czasu. Przeprawę telefoniczną z klientem miałem co dwa dni i musiałem wysłuchiwać i przytakiwać facetowi bo nie byłem w stanie nic zrobić ... Po trzech tygodniach zaginiona przesyłka się znalazła tylko że rozwalone pudełko a towar sponiewierany . Poczta nie napisała ani słowa wyjaśnienia dla klienta mimo że dzwoniłem do przedstawiciela i prosiłem o to .Powiedział że nie jest do tego upoważniony.... To kto jest ....? Po jakimś czasie przyszedł anons do umowy żebym podpisał (chyba do wszystkich ) - nie podpisałem go. Zadzwonił najpierw przedstawiciel a potem jakaś miła Pani z poczty z zapytaniem dlaczego nie chcę podpisać wznowienia umowy....? Zapytała ze zdziwieniem  "To allegro pana nie zmusiło...? "

Faktury nie muszę zapłacić jeżeli jest wystawiona niesłusznie .... Muszą podać mnie do sądu, udowodnić że słusznie ją wystawili , dostać wyrok z klauzulą wykonalności i dopiero mogą windykować. Jeżeli tego nie mają to takiego windykatora możesz wygnać ze swojej posesji a jak będzie stawał okoniem to **piiip** nakopać....

O jakich produktach tańszych i droższych do mnie rozmawiasz ? Co to ma do rzeczy? Sam nie rozumiesz co tu się dzieje pewnie jeszcze młody jesteś ....

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@OgrodyBlotniakAJ  nie bede komentował Twej wypowiedzi odnosnie mego wieku, wazeliniarstaw i innych stwierdzeń. Podsumuje to tak.

Handluje i na allegro i nie tylko. Codziennie wysyłam kilkadziesiąt przesyłek, w sezonie jest to sporo ponad 100 dziennie.

Także korzystam z firm kurierskich,przerabiałem ich juz dość dużo nadając zarówno u brokerów jak i na bezposrednich umowach także pisze reklamacje jeśli trzeba. Jakoś daje rade.

Wiec może niech kazdy z nas w tej sytuacji pozostanie przy swoim zdaniu i swojej formie prowadzenia działalności

 

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Jesteś kolejnym zapewne podstawionym panem który nie odpowiedział na konkretne pytania tylko leje wodę.... Zapytałem czy Ci uznali reklamacje? Czy wszystkie? Czy były słusznie doliczone według Ciebie? I czy zapłaciłeś ? No i czy skaczesz z radości jak musiałeś do allegro zapłacić niesłusznie podoliczane opłaty...?

Dlaczego nie odpowiedziałeś....? Zostań przy swojej działalności i grzecznie płać haracz w końcu bogaty jesteś a kto bogatemu zabroni.... Ja nie jestem bogaty i przeszkadza mi jak ktoś mnie okrada.

Żyj sobie spokojnie , bezstresowo, po co się denerwować....

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@OgrodyBlotniakAJ

To było nie dość, że zupełnie nie trafione, to jeszcze, bardzo delikatne mówiąc, niegrzeczne.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@OgrodyBlotniakAJ

To wyżej o Twojej wypowiedzi do @TATLOK

oznacz moderatorów