anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś miał problem z rozliczeniami z UPS przez allegro ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Od około pół roku firma UPS rombie mnie na kasę za pośrednictwem allegro.  Jestem jednoosobową firmą i podczas trwanie sezonu mam na tyle dużo roboty że nie mam czasu przeszukiwać godzinami regulaminów i zasad allegro żeby zareklamować przesyłki które regularnie musiałbym reklamować bo chyba wszystkie posiadają jakieś doliczenia. Niektóre mam wrażenie że po kilka razy... Klientów którzy wybierali UPS było naprawdę niewielu a doliczeń jest całe mnóstwo. Okradają mnie regularnie... Wykasowałem wszystkie wysyłki UPS-em a doliczenia dalej przychodzą i to na zbiorczej fakturze od allegro... Co mam zrobić...? Nie mam ochoty płacić jakiemuś [edycja] który rozmyślnie kradnie wiedząc że będzie bezkarny chowając się za portalem allegro. Mam odliczyć od zbiorczej faktury  wszystkie niesłuszne doliczenia i zapłacić niepełną fakturę czy płakać i płacić licząc że może rozpatrzą moją reklamację...? A jak nie ... Mam płacić [edycja] w nieskończoność? To jakaś granda... Dlaczego kurier przyjeżdża i zabiera paczkę skoro rzekomo jest wadliwa? Chyba powinien być w jakiś sposób przeszkolony i sprawdzić czy jest dobrze zapakowana , nie za ciężka , nie za duża czy standardowa lub nie.... Biorą wszystkie paczki a potem twierdzą że są nie takie jak powinny być cholerni złodzieje.... Czy ktoś miał jakieś perypetje z tą firmą? Bardzo chętnie przyłącze się do pozwu zbiorowego przeciwko nim... ?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER Dziękuję za wstawiennictwo. No cóż jeśli ten przedsiębiorca nie był wstanie zrozumieć mojej wypowiedzi to nie dziwią mnie jego problemy z dopłatami.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Z tego co widać, niewiele rozumie, Teraz się skupił na @_Likos_

 

 

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@OgrodyBlotniakAJ

Odpowiadali doświadczeni sprzedawcy, nie jacyś figuranci.

Chcesz porad, a każdego kto odpowie, opluwasz.

Teraz mogą zacząć doradzać tacy, którzy byliby zainteresowani Twoją porażką.

 

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Szukam takich co powiedzą coś konkretnego i nikogo nie opluwam - mam inne zdanie... Jak na razie rady prawie wszystkich doświadczonych sprzedawców to  -

" PŁAC I NIE GADAJ " . Dzięki za taką radę.... A Ty co myślisz ? Odpowiedz konkretnie na pytanie. Uważasz że UPS nie kradnie ? Ktoś nawet napisał że wielu ma problem z firmami kurierskimi . Odpowiedz jednym słowem

TAK - kradnie

NIE - nie kradnie 

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@OgrodyBlotniakAJ  aby stwierdzić że ktokolwik kradnie nalezy mieć wyrok sądu

Stwierdzenie że ktoś kradnie bez wyroku jest pomówieniem.

Co do moich reklamacji było różnie. Niketóre były uznawane , inne nie. Niemniej będąc realistą wiem jak to wygląda, na co mam wpływ a na co nie i co jestem w stanie udowodnić a co nie. Generalnie reklamacje w których miałem dowody były uznawane.

Teraz sytuacja wygląda tak:

Możesz sie z tym pogodzić albo walczyć. Jesli twierdzisz że zostałes okradziony przez kogokolwiek powinieneś to zgłosić na policje. Wówczas po dochodzeniu bedziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. Czy ten ktos kradnie czy nie

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@_Likos_

Mam wrażenie, że człowiek tutaj szuka natychmiastowego i niepodważalnego potwierdzenia, że ma rację. Znów się dowiesz, że kręcisz, bo nie przedstawiłeś dowodów z danymi firmy, kupującego, przewoźnika, komisariatu itp.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@OgrodyBlotniakAJ 

Jeszcze modercja Allegro drzemie, ale kiedy wypłynie słownictwo:

"kradnie", "złodziej", cały Twój wątek zniknie jak kamfora.

Możesz też zostać oskarżony z atr. 212 kk a dalej z art. 234 kk.

Drogie zabawy.

Spokojnie. Nie doniosę😁

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

Jakie możesz mieć dowody w tej sytuacji...? Zabierają paczkę i trafia do klienta i tyle ją widziałeś . To jest słowo przeciwko słowu - nic nie jesteś w stanie udowodnić bo niby jak? Podpowiedz jeżeli wiesz to chętnie skorzystam...

Dlatego kwitnie ten proceder bo wiedzą że im nic nie udowodnisz dlatego doliczają i zbijają kasę większą niż zarobili by na uczciwym dostarczaniu paczek. Taki sposób zarobkowania... Na policję pójdę i zgłoszę sprawę mimo że wiem że sprawę umorzą z braku dowodów  (słowo przeciwko słowu) . Ale jeżeli zgłoszeń na policje z całej polski będzie dużo to w końcu postawią im jakieś zarzuty z racji tego że jest wielu poszkodowanych i świadków jednocześnie. Na pewno nie odpuszczę . Szkoda że Ty odpuszczasz i po prostu płacisz mimo że się nie należy. 

Ja właśnie szukam takich którzy nie zamierzają dalej płacić.... Szkoda że dziwnym trafem takich tutaj nie ma....

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@OgrodyBlotniakAJ  ja dokumentuje

Po 1 Monitoring gdzie dość łatwo można sprawdzić wymiary każdej paczki - każda paczka jest przykładana do stołu z wymiarami. Oczywiscie nie da sie tego zrobic do centymetra lecz orientacyjne wymiary czesto wystarczą aby mi nikt nie wmówił ze paczka mniala 200cm długosci i była ponadgabarytem

po 2 Każda wyjeżdzająca paczka wrtaz z etykietą  ma zdjecie na wadze  . Co pokazuje jej rzeczywistą wage.

Waga i wymiary to najczęstsza przyczyna dopłat a im mocniejsze dowody tym łatwiej potem o uznanie reklamacji.

Ale jak już napisałem Każdy robi po swojemu i na podstawie własnych doświadczeń

oznacz moderatorów
OgrodyBlotniakAJ
#7 Wielbiciel#

 Nie ma o czym gadać . Ja idę na polucje . Nie będę płacił żadnemu złodziejowi . Na tym kończę rozmowę bo tutaj nic konkretnego tylko lanie wody  Nara

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

https://www.uke.gov.pl/formularz-kontaktowy/   -tu możesz zgłosić wszelkie nieprawidłowości

Dostawe reklamuj u pośrednika czyli allegro i niech udowodnią, że dodatkowe opłaty zostały słusznie naliczone

 

z UPSa nie korzystałem i nie wiem jak tam jest ale np w konkurencyjnym DPD to z tego co się dowiedziałem nie posiadają żadnych dowodów na słuszność dopłat.

Weryfikacji dokonuje automat którego nikt nie sprawdza.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Mimo całej powagi i wręcz dramatyzmu tej dyskusji, polucje wbydzają lekkie zawstydzenie. 😂😂

oznacz moderatorów