anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kurier dpd może zostawiać paczkę pod płotem, podczas gdy nie ma mnie w domu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
HISZPANEK20
#7 Wielbiciel#

Witam.

Dziś miałem ciekawą rozmowę z kurierem dpd, mianowicie nie było mnie w domu.

zadzwonił do mnie i na wstępie poinformował mnie ze nie ma obowiązku dzwonić, ale za to ja powinienem zamontować dzwonek (dom jednorodzinny) i ze jeśli nie ma nikogo w domu to on paczkę zostawia pod płotem i uznaje ja za dostarczona.

Jaka jest prawda? Dużo kupuje na Allegro, pozostałe firmy nie robią żadnych problemów, dpd (może ten konkretny kurier robi takie problemy)

2 raz był u mnie kurier dpd i drugi raz ten sam problem.

Gdzie leży prawda ?

Komu zgłosić zachowanie kuriera, firmie kurierskiej czy sprzedającemu ?

Dziekuje za odpowiedzi 

Pozdraiwam 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz DPD, ale za towar do momentu odbioru odpowiada sprzedający. Ja nie polecam dpd, u mnie zaglądają do środka, na szczęście nic nie wyciągają.😁

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Postaraj się zrozumieć kuriera i natłok pracy przed świętami.

Postąpisz jak chcesz, ale pamiętaj, że to twój kurier na rejonie, zawsze może cie wpisać na listę wiecznego AVIZO 

oznacz moderatorów
HISZPANEK20
#7 Wielbiciel#

I tak w końcu będzie musiał dostarczyć paczkę ? Czy niekoniecznie ?

co do natłoku pracy, taka sama akcje mi zrobił jakieś 2 miesiące temu.

wiec nie doszukiwałbym się problemu w gorącym okresie świątecznym.

Nie ma obowiązku zadzwonić? Ok to w jakim celu podajemy nr kontaktowy ?

Chce tego Pana nauczyć taktu, z żadnym innym kurierem nie mam problemu tylko dpd.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Chcesz go nauczyć taktu to daj mu na lunch 20zł. czasem i będziesz miał obsługę priorytetową. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@HISZPANEK20 Wtedy, gdyby paczki nie było, składasz reklamację sprzedawcy i domagasz się dostawy towaru lub zwrotu pieniędzy. Sprzedawca będzie mógł złożyć reklamację w firmie kurierskiej i jeśli kurier nie udowodni wydania przesyłki adresatowi, może ponieść konsekwencje. 

Przestanie sobie wtedy uznawać według własnego widzimisię. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli nie ma klienta w domu to awizo się wystawia. Kurier zrobił ci przysługę wrzucając paczkę za płot. Wolisz odbierać w punkcie? - to rada xyz96 będzie akuratna. 

oznacz moderatorów
MrKaczorsky
#1 Nowicjusz#

Wiem że temat poruszany dawno temu, ale DPD się nic nie zmieniło. Kurier bezczelnie zostawia mi paczkę koło domu nawet nie dzwoniąc do drzwi, dobrze że żona akurat wyszła na podwórko. Już wiele razy, tak było. No jak mi sprzedawca wysyła DPD to jestem chory, bo z rana jestem w pracy i zawsze paczka na dworze stoi. Rzadko dzwonią na telefon, masakra.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@MrKaczorsky Sprzedający udostępnia ale nie narzuca nikomu danej formy dostawy.Ty jako kupujący wybierasz tą formę.Wystarczy zmienić dostawcę z którego usług nie jesteś zadowolony.

oznacz moderatorów