anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po 30 sierpnia przesyłki standard o boku powyżej 120 cm stracą oznaczenie smart

BeBless
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_Hola Hola_  Czy to prawda ,że przesyłki standard o najdłuższym boku powyżej 120cm do 150 cm i wadze do 31,5 kg ,,utracą oznaczenie SMART.Te przesyłki do tej pory obsługiwało tylko DPD.Żadna inną firma kurierska ich nie  obsłuży więc nie ma możliwości spełnienia warunków SMART i dodania drugiego kuriera od 30 sierpnia?Czy jej to dobrze rozumiem?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BeBless niestety tak, dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

BeBless
#8 Zapaleniec#

Mam też dylemat jeśli chodzi o paczki,które mieszczą się do paczkomatu ,ale ważą ponad 20kg.W InPost paczkomat wchodzą do 25 kilo a w One BoX do 2O.Co jeśli dla przesyłki ponad  20 kg klient wybierze One BoX?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BeBless jeśli przesyłka przekracza gabaryt co uniemożliwia dodanie wymaganych metod dostawy do punktu i automatów, to należy usunąć wszystkie takie punkty, aby zachować Smart! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

BeBless
#8 Zapaleniec#

A więc jeśli przesyłka mieści się gabarytowo do paczkomatu obu firm ,ale przekracza wagę 20 kilo to powinnam dopasować do takiej przesyłki tylko cennik z kurierami?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BeBless tak, dla wysyłek, które przekraczają wagę maksymalną automatów paczkowych i punktów odbioru, będziemy wymagać tylko dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

BeBless
#8 Zapaleniec#

Czyli podsumowując waga graniczna do paczkomatów to 20 kg a dla przesyłek kurierskich to 120cm.Przesyłki o boku przekraczającym 120cm od 30 sierpnia to przesyłki ponad gabarytowe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BeBless maksymalna waga dla Allegro Paczkomaty InPost to 25 kg - tutaj informacja na ten temat. W przypadku Allegro One Box, Punkt maksymalna waga to 20 kg - tutaj potwierdzenie. 
Dla przesyłek kurierskich tylko przesyłki dostarczane metodą Allegro Kurier DPD mogą być większe, to znaczy najdłuższy bok może mieć do 150 cm - tutaj artykuł. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

BeBless
#8 Zapaleniec#

A już myślałam ,że .pojełam.Więc zapytam dla pewności  jeszcze raz 1) Czy przeyłka o wymiarach 129 X-60;x7 może byç Smart?Jeśli tak to jaki drugi kurier oprócz DPD ją obsłuży tak by klient mógł dokonać właściwego wyboru kuriera a ja nie musiała płacić kar za  przesyłkę ponadgabarytową.? 2)Przesyłka mieści się do paczkomatu i waży 23  kg.Klient ma do wyboru InPost  i  one box (obowiązkowo)

Skąd mam wziąć pewność ,że wybierze ten właściwy paczkomat czyli Inpostu? Chcę się upewnić  czy na tych dwóch przykładach widać problem dla nas sprzedających przy dopasowaniu właściwych cenników  dla przesyłek do paczkomatów o wadze ponad 20; kg i przesyłek kurierskich o najdłuższym boku ponad 120 do 150cm.JJeśl nie widać tego problemu  to wszystko wyjdzie po 30 SierpniaZ góry dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam.Moze do tego czasu, ktoś rozwieje moje wątpliwości.

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BeBless widać ten problem i zgłosiłam to do zespołu, który zajmuje się Smartem.
Obecnie, przy nowych warunkach Smart!, oferta z przedmiotem, którego bok  przekracza 120 cm nie będzie mogła mieć oznaczenia Smart! Gdy otrzymam informacje w tej sprawie, dam znać! 
Podobnie z punktami odbioru, jeśli wagowo przesyłka przekracza gabaryt jednego dostawcy, to nie powinnaś w ogóle udostępniać metod dostawy z odbiorem w punkcie lub automacie paczkowym. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

BeBless
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję.Choć wydaje mi się ,że właściwym byłoby ,przy tych warunkach, stwierdzenie ,że aby je spełnić i zagwarantować właściwy wybór dostawcy przez klienta( bez straty dla sprzedającego) ,Allegro powinno określić maksymalną wagę przesyłek do paczkomatów na 20kg a dla przesyłek kurierskich najdłuższy bok na 120 cm..Wtedy zasady ,moim zdaniem, otrzymania smarta nie budziły by wątpliwości jeśli chodzi o dopasowanie cenników do oferty.Nie zmienia to faktu że żal mi bardzo tych przesyłek o długości boku powyżej 120cm do 150.Można by było zostawić dla nich jednego kuriera(DPD).Jeszcze raz bardzo Pani dziękuję i będe czekać  na potwierdzenie by mieć pewność co do zasad  przy wprowadzaniu zmian.Serdecznie pozdrawiam

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@BeBless niestety DPD również zmienia rozmiary paczek standardowych, gdzie teraz max długość boku również wynosi 120cm

 

Często nadaje bezpośrednio w punkcie DPD i takie informacje otrzymałem od Pań z obsługi

oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Witaj  , na obecną chwilę produkty jakie sprzedaje mieszczą sie wagowo i wymiarowo do paczkomatów inpost i dhl pop , problem robi się z allegro one box . Powinniście Państwo zmienic wagę z 20 kg na 25 kg , bo ja akurat niechcę rezygnować z paczkomatów zostawiając tylko 2 kurierów. Moi klienci częsciej wybierają paczkomaty . Czy możecie zwiększyć wage do 25 kg allegro one box? bo allegro one box kurier nie obsługuje mojej miejscowości

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SandBruk rozumiem, jedyne co mogę zrobić to przekazać Twoją sugestię do zespołu Allegro One, natomiast aby nie stracić oznaczenia Smart! dopóki ewentualna zmiana nie zostanie wprowadzona, nie powinieneś w ofertach w ogóle udostępniać dostaw z odbiorem w punkcie i automacie paczkowym. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów