anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to już nie jest lekka przesada z tymi opłatami smart ?

Tom249
#9 Pomysłodawca#

Chyba lekką przesadą jest to że jak wystawię coś za 500 pln zapłacę 9% prowizji od sprzedaży + 1 pln za wystawienie to jeszcze 7,99 za wysyłkę wychodzi łącznie jakieś 10,40 % od kwoty sprzedaży .

przecież to już lekka przesada z tym smartem to ma się opłacać nie tylko kupującym do cholery 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Nie masz źle... ja przy sprzedaży używanych części samochodowych mam 10% prowizji, do tego opłaty Smart, opłaty za wysyłki po za smartem itp 

 

Przykładowo drzwi samochodowe sprzedaje za 150zł to już mam 15zł prowizji, wysyłka Ambro Express 150zł i znów dodatkowe 15zł od wysyłki czyli już 30zł samej łącznej  prowizji za sprzedany produkt 

 

W Smarcie w szczególności DPD użeranie się dodatkowymi opłatami gdzie z paczki 5kg zrobilo się ponad 30kg 

 

Coraz mniej Wystawiam na Allegro , tu już daje tylko rzeczy aby jakoś konto funkcjonowało, może kiedyś Allegro przyjdzie po rozum do głowy 

oznacz moderatorów

impresja_studio
#8 Zapaleniec#

I dlatego sprzedawcy szukają innych kanałów sprzedaż, lub są skłonni sprzedawać poza allegro.

 

To jest tak jak z podatkami przedsiębiorcy je płacą, ale jak władza ciągle dokręca śrubę i je podnosi dodaje kolejne składki, to zaczyna się coraz większa ucieczka do szarej strefy. I wpływy z podatków maleją. I tak będzie z allegro w końcu wpływy z prowizji zaczną maleć na rzecz innych podmiotów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tom249 a nie wziąleś pod uwagę przy wystawianiu takiego coś za 5 stówek , aby zaoferiwać darową dostawę np paczkomatem , koszt dla Ciebie 8,99 czyli o 1 zł więcej , a  zredukujesz  ilość zwrotów .

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

10,40% opłaty do allegro od wartości zamówienia. Chciałbym tak mieć. Ja mam średnio 11-13%. 

oznacz moderatorów