anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowa wysyłka smart, pobieranie 8,99od inpost

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Mimo że klient posiada smarta i przy koszcie wysyłki widnieje ikonka smart!, podczas importu przesyłek na menagerze InPost nalicza mi 8,99 za każdą przesyłkę. Mamy ustawioną darmową wysyłkę akurat przy tych produktach, głównie zależało nam by klienci wybierali darmowego kuriera z którym mamy umowę abonamentową. Rozumiem że nawet jeśli klient ma smarta i tak czy siak wysyłkę do paczkomatu ma za darmo, to jeśli ustawiliśmy darmową dostawę to Allegro liczy nas te 8,99? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Zapłacił przez Allegro, czy bezpośrednio na konto?

Kupił za minimum 40 zł?

oznacz moderatorów

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Przez Allegro, tak było to kwoty nawet powyżej 200 zł

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz darmowej wysyłki od określonej kwoty. Zgłoś reklamację do Allegro lub do InPost.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli masz ustawioną darmową dostawę "od siebie" dla form przesyłek oznaczonych SMART, to allegro nalicza opłatę Tobie, nawet jeśli klient ma Smarta. Super to wymyślili co nie 😀

oznacz moderatorów

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Na to wygląda że właśnie tak to działa... Nie spodziewałam się tego, było dla mnie oczywiste że skoro klient i tak ma tą wysyłkę za darmo bo ma smarta, to ja też za nią w takim przypadku nie zapłacę. Naiwnie 😅

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@rafi2466 Usuń to z zakładki Zwroty;

  1. Zwroty przyjmowane są tylko wtedy, gdy zakupiony towar okazał się nie sprawny lub uszkodzony z winy sprzedawcy. Zwrot uszkodzonego/niesprawnego towaru ponosi strona sprzedająca. 
  2. Nie przyjmujemy zwrotów towarów uszkodzonych przez kuriera. Otwieraj paczke przy kurierze
  3. Nie przyjmujemy zwrotów spowodowanych pomyłką kupującego. Klikając kup teraz wyrażasz pewność, że część pasuję 

Super Sprzedawca rażąco narusza regulamin i prawo.

To też;

W przypadku uszkodzenia przesyłki podczas transportu lub zastrzeżeń, co do ilości dostarczonego towaru, należy podczas doręczenia, w obecności kuriera, spisać protokół szkody.

To klauzula niedozwolona z rejestru UOKiK.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@xyz96 

"W przypadku uszkodzenia przesyłki podczas transportu lub zastrzeżeń, co do ilości dostarczonego towaru, należy podczas doręczenia, w obecności kuriera, spisać protokół szkody.

To klauzula niedozwolona z rejestru UOKiK."

 

Gdyby rozpatrzenie reklamacji było uzależnione od posiadania protokołu szkody to było by niedozwolone. W takiej postaci UOKiK nie powinien się do tego przyczepić. Ewentualnie niech sprzedawca zmieni "należy" na np: "prosimy".

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@rafi2466   Musisz przejrzeć swoje aukcje bo masz takie kwiatki jak w tej :

https://allegro.pl/oferta/chevrolet-captiva-atrapa-grill-zderzaka-przod-47u-9708939962

Co prawda ikonka Smart jest, ale wpisałeś koszt dostawy 0 zł i wtedy Smart nie działa.

Edit : Tak mi się przynajmniej wydaje 🙂  Przedział cenowy dla smarta w paczkomacie to od 0,01 zł do 8,99 zł

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów