anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DHL idzie drogą DPD. Plaga niesłusznych dopłat

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego dostaję dopłaty za rzekomą przekroczoną wagę dla DHL Odbiór w punkcie, skoro maksymalna waga to 25 kg, a same paczki mają 20 kg? Waga gabarytowa jest jeszcze niższa. Dopłaty idą taśmowo, każda paczka ma wpisaną rzeczywistą wagę 26,5 kg, co świadczy wiadomo o czym. Czy zmuszenie do udostępnienia nowych metod dostawy to celowe wepchnięcie sprzedawców do kurierów na D przez Allegro?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@marcus0015 jakiego typu to dopłaty podaj kod ? i podaj wymiar paczki ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

DHL_N8_PUNKTY_NADWAGA_20_31_5

 

Wymiar paczki: 40x30x20, waga realna 21 kg, wpisane 26,5 kg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marcus0015 Reklamuj allegro 🙂

Po 1 w regulaminie nam takiej dopłaty 

Po 2 waga gabarytowa wychodzi 6 kg 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Wpisali sobie 26,5 kg, a nie mam nagrania ważenia paczki. Nie spodziewałem się, że dodadzą paczce dodatkowe 5 kg, żeby zgarnąć 19,99 zł. Wiadomo, jaka będzie odpowiedź...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marcus0015 ale to nie Ty masz udowadniać, tylko oni skorygowali na podstawie czego ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

W teorii tak powinno być. Oczywiście napiszę odwołanie i spróbuję z tym powalczyć. Jednak wszyscy dobrze wiemy, jak to wygląda np. u DPD. Napiszą w odpowiedzi, że automatyczny sorter tak pokazał, albo jakąkolwiek inną bzdurę i tyle. W domyśle: chcesz reklamować, idź do sądu.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@marcus0015  dlatego nie poszerzamy metod dostaw, u Nas zapadła decyzja że lepiej stracić Smarka a mieć święty spokój z przewoźnikami, nam wystarczy InPost i DPD 

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Tylko w ten sposób tracimy konkurencyjność dla klientów. Prowizję płaci się i tak, a same dopłaty podstawowe do przesyłek są niższe od ich realnych kosztów samej przesyłki. Bez Smarta kupujący płaci i prowizję i dostawę, słaby interes. Osobiście nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem bez Smarta na Allegro, wtedy raczej orientuję się na konkurencję lub indywidualne sklepy internetowe.

oznacz moderatorów