anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa UPS i Allegro SMART - umowa na odbiór stały

_Polcan_
#8 Zapaleniec#

Cześć, mam taką sytuację. Jestesmy firmą, która ma podpisaną umowę na dostawy z UPS.  Zaczęliśmy sprzedaż na Allegro i mamy SMARTa. Natomiast wysyłki robimy nie przez Allegro tylko sami. Minus tego jest taki, że UPS nie "widzi" paczek, które idą z Allegro z dostawą SMART i nalicza nas za te paczki wg kosztów z umowy.

Aby to zmienić podobno musimy podpisać umowę z Allegro na podjazdy kuriera UPS. W tej umowie pojawiają się warunki jakie trzeba spełnić, aby te podjazdy były darmowe, czyli min. 3 podjazdy tygodniowo i za każdym razem 4 paczki. Generalnie kurier nie będzie podjeżdżał inny, niż ten który do nas i tak codziennie podjeżdza i zabiera paczki, które sprzedajemy innym kanałem sprzedażowym. Nasza sprzedaz na Allegro to jeszcze powijaki i nie mam aż tyle sprzedaży, aby zrobić to minimum, o którym mowa w umowie z Allegro na podjazdy. Czy ktoś miał taką sytuację i wie, czy moze pojawić się dodatkowy koszt ze strony Allegro za podjazdy z racji nie wywiązywania się z umowy z Allegro, pomimo tego, że kurier UPS i tak przyjeżdza do nas w ramach umowy partnerskiej codziennie za darmo? Czy ten koszt za podstawienie Allegro nalicza sobie samo, z automatu w oparciu i ilośc zleconych dostaw, niezaleznie od tego czy faktycznie ponosi jakiś koszt. Czy Allegro naliczy ten koszt nam ewentualnie dopiero, gdy to UPS naliczy Allegro dodatkowy koszt podstawienia związany z obsługą klienta Allegro, czyli nas?

Nie jestem pewna czy to dobrze wytłumaczyłam.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Polcan_ Cześć. Żeby nadać paczki metodą Allegro Kurier UPS przez narzędzie Wysyłam z Allegro nie musisz podpisywać osobnej umowy z przewoźnikiem. Koszty przesyłek rozliczysz bezpośrednio z Allegro. 

Żeby nadać przesyłkę przez Wysyłam z Allegro wejdź w zakładkę Zamówienia i dla zamówienia z dostawą Allegro Kurier UPS kliknij w przycisk [nadaj przesyłkę]. Zostaniesz przeniesiona bezpośrednio do formularza nadawczego. 

Rozumiem, że masz podpisaną osobną umową z UPS. W tym wypadku skontaktuj się z nami mejlowo na allegroumowy@ups.com 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów