anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD nalicza 2.99 dodakowe za wysyłki smart

ITdawid
#8 Zapaleniec#

Jak w temacie nagle w jeden dzien DPD nalicziło mi za 25 wysyłek  2.99 za każda wysyłkę 

z taką notatką Dopłata do paczki o wadze powyżej 20 do 25 kg a wysyłałem głownie płyty główne które ważą max 1kg o co chodzi ? albo komputery max 10kg 

Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

O tym jak działa system naliczania dodatkowych i niesłusznych opłat w tej firmie to można się tu na forum naczytać do bólu . 

oznacz moderatorów

ITdawid
#8 Zapaleniec#

Gdzie to reklamować albo jak z tym walczyć ? 

oznacz moderatorów

fhdimtronic
#9 Pomysłodawca#

Ja tego typu reklamacje zgłaszam poprzez kontakt telefoniczny, ale dopiero kilka dni będę wiedział kto dba o czyje interesy ;]

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ITdawid pamiętaj też o wadze gabarytowej, a jaką wagę i wymiary podawałeś przy nadaniu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ITdawid
#8 Zapaleniec#

20kg myślałem że jest to waga bez dodatkowej opłaty jak ją przekrocze to będę musiał dopłacić 

Idzie to jakoś odkręcić aukcji mam takich setki teraz to zauważyłem to jest kilka tysięcy złotych zabranych nie sprawiedliwie ?

jaką wagą max jest bez dopłaty ?

oznacz moderatorów

fhdimtronic
#9 Pomysłodawca#

Wedle mojej wiedzy wysyłając za pośrednictwem allegro, waga nie powinna przekroczyć 10kg (DPD). UWAGA, gdyż w przypadku wysyłki SMART koszty wysyłki są przerzucane z kupującego na sprzedającego. Jak dowiedziałem się na infolinii, jeśli sam zawyżysz wagę, lub gabaryt, to bez mrugnięcia powieki DPD policzy Ci koszty dodatkowe, więc jeśli pomylisz się na swoją niekorzyść, to bez litości to wykorzystają, jeśli natomiast pomylisz się na niekorzyść przewoźnika, ukarzą Cię za to. Trochę jak dziki kapitalizm, zero partnerstwa, wyciskanie ile się da. Tutaj również apeluje o skrupulatne kontrolowanie dopłat, głównie z DPD, zdarza się, że ktoś bezpodstawnie naliczy dodatki z czapy, a wszystko jest tak mało przejrzyste i tak mało transparentne, że ciężko dopatrzyć się takich dopłat, już nie mówię o reklamowaniu....

Polecam zaznajomić się z regulaminem, mimo wszystko kwoty te są w nim zawarte i niestety, jako sprzedawcy godzimy się na to

oznacz moderatorów

ITdawid
#8 Zapaleniec#

to jest chore czyste oszukiwanie 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ITdawid nie, to jest nie czytanie regulaminów i zasad korzystania z udostępnianych usług 😞

Wszystko masz tu https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-v-koszty-dostawy-i-uslug-dodatkowych

Dopłata do usługi Allegro Kurier DPD do paczki o wadze powyżej 10 do 15 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N39_KURIER_NADWAGA_10_15
1,49 zł
Dopłata do usługi Allegro Kurier DPD do paczki o wadze powyżej 15 do 20 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N40_KURIER_NADWAGA_15_20
1,99 zł
Dopłata do usługi Allegro Kurier DPD do paczki o wadze powyżej 20 do 25 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N41_KURIER_NADWAGA_20_25
2,99zł
Dopłata do usługi Allegro Kurier DPD do paczki o wadze powyżej 25 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N42_KURIER_NADWAGA_25_31_5
3,99 zł
Dopłata do usługi Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup do paczki o wadze powyżej 20 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N38_PUNKTY_NADWAGA_20_31_5
19,99 zł

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ITdawid
#8 Zapaleniec#

tylko po co wpisywać wagę jak Oni i tak ważą paczki ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ważą jak mają Ci dołożyć a jak nie to patrzą co żeś napisał w liście i też Ci dowalą za twoją pomyłkę, kasa kasa .....😁

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@ITdawid chcesz powiedziec, ze nie pzreczytales regulaminów i/lub załączników i próbujesz swoją ignorancją obciążyć osoby trzecie? 😮

Jakie to typowe 😮

oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

każdy oprócz pocztexu dolicza te chore dopłaty... waga gabarytową liczysz wys x szer x dług /6000, pewnie to przekroczyłeś, szkoda tylko, ze  nie jest to podane w jakiś oczywisty sposób

oznacz moderatorów

ITdawid
#8 Zapaleniec#

Nie przekroczytałem tylko źle wpisałem przy generowaniu listu. Dla mnie te wpisywanie wagi jest bezsensu jak przecież sami i tak ważą paczki. Pytam w takim razie poco to wpisywać ? tylko po to żebyś się pomylił i kroić na kasie 

oznacz moderatorów

fhdimtronic
#9 Pomysłodawca#

Moja rada jest taka, abyś  przyjął to na klate, tak samo jak każdy tutaj. Każdy kolejny miesiąc to cenna nauka, ale trzeba uczyć się na błędach

oznacz moderatorów