anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD Smart - czy etykieta ma logo?

vtrader
#8 Zapaleniec#

Cześć, pytanie do korzystających z Allegro DPD Smart - czy list przewozowy DPD ma logo (lub jakkolwiek odróżnia się od "zwykłej"?  Etykietki listów np. Inpost paczkomat mają u góry logo smart, dlatego pytam. Wdrażam właśnie tą metodę, ale póki co etykiety niczym się nie różnią i nie wiem, czy tak ma być, czy coś nie tak z wdrożeniem. Dzięki!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:44052296
#21 Demiurg#

@vtrader  listy DPD nie mają logo allegro i smart

oznacz moderatorów

vtrader
#8 Zapaleniec#

Dziękuję! A jak w praktyce sprawdzić prawidłowość opłat( wygenerowanej etykiety) ? Chodzi o to aby DPD nie naliczyło jednocześnie z Allegro opłaty - podwójnej.

 

Gdy mam etykietę inpost, to chociaż byłem pewien, że jak jest logo to jest SMART bez zagłębiania się w excele, specyfikacje i zestawienia 😉

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@vtrader  podejrzewam że masz umowę z DPD. Okaże się dopiero przy pierwszym przesłanym zestawieniu od DPD. Jeżeli poprawnie eksportujerz dane kupującego nie powinno naliczać dodatkowych kosztów i nie wowinno być tych pozycji na zestawieniu od DPD. Oczywiście paczki muszą spełniać warunki DPD (kształt, długość, wagę...)

Sprawdzić możesz tutaj

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Wybierając odpowiedni typ operacji wystarczy wpisać DPD i powinno wyskoczyć dwie opcje do wyboru Przesyłki DPD lub opłaty dodatkowe DPD

oznacz moderatorów

vtrader
#8 Zapaleniec#

Dzięki za wskazówki! Przyznam, że z inpostem jednak było to bardziej oczywiste 🙂 tutaj mamy miesiąc zanim zorientujemy się, że coś jest nie tak 😉

oznacz moderatorów