anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie można sprzedawać jednego produktu w wielu ofertach, co o tym sądzicie?

pentagon1
#7 Wielbiciel#

Zgodnie z regulaminem SMART nie można sprzedawać jednego produktu w wielu ofertach. Dla przykładu firma A sprzedaje np klocki hamulcowe do VW ale te same klocki sprzedaje również do Skody i taki produkt łamie właśnie ten regulamin.

Co o tym sądzicie?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

_Likos_
#21 Demiurg#

@pentagon1  sądze że od dawna tak powinno być. A od momentu wprowadzenie produktyzacji to juz na 100%

Widzialem już mnnówsto produktów gdzie wchodząc w produkt: cena od najniższej" widze 5 aukcji tego samego produktu od jednego sprzedawcy. (niekoniecznie w motoryzacji)

Oczywiście że firmy wystawiające po kilka /kilkanascie/kilkadziesią ofert  z z tym samym produktem powinnny ponieść konsekwencje.

Można przecież wpisać: klocki hamulowe: skoda VW, seat, i wymienić dużo modeli) z tym nie ma problemów.

Ja bym to rozwiązał wprosty sposób : druga aukcja z tym samym produktem płatna dziennie : 10 zł / trzecia 50 zł / czwarta 100 itd

oznacz moderatorów

pentagon1
#7 Wielbiciel#

Regulamin Allegro to trochę co innego niż regulamin SMART. SMART daje profity dla Kupujących / darmowa wysyłka / a dla Sprzedawcy tańsze wysyłki /. Jak nie masz SMART to możesz powielać setki tysięcy produktów ale jak masz SMART to już nie.

 

Pytanie czy oferta z darmową przesyłką wygra z płatną bo według mnie darmocha wygra

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@pentagon1 tylko, że te wszystkie powielane oferty mają smarta, więc obawiam się, że to jakiś regulaminowy "babol". Jeśli faktycznie allegro zwracałoby na to uwagę, to mielibyśmy masowo usuwane tysiące aukcji, a jakoś tego nie widać i od czasu smarta sprzedający bez problemu wystawiają zdublowane oferty.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

mikeza

Nie chcemy być drapieżcami, skacząc do gardeł konkurentom i za to płacimy?

😉

Stworzenia drapieżne są wyżej na drabince.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@pentagon1 a gdzie tak masz zapisane? Poza tym komu będzie się chciało sprawdzać czy sprzedawane klocki do VW to te same klocki co do AUDI

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:44052296

Załącznik nr 12. Regulamin usługi „Allegro Smart!” dla Sprzedających

III. Warunki Świadczenia Usługi

pkt.3 d. niepowielanie w ramach danej kategorii publikacji Ofert dotyczących takiego samego Towaru;

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria to chyba jakiś martwy przepis, przecież wielokrotnie o tym pisaliśmy i allegro nie tylko nic z tym nie robi, ale wręcz broni takiego powielania.

Po co w takim razie dopisywać taki punkt do regulaminu, skoro w założeniu allegro świadomie kibicuje w powielaniu ofert ? Nie mam pojęcia. A co do powielania aukcji, to jest plaga i podejrzewam, że jakby to uległo ukróceniu, to nagle 90% ofert z allegro by wyparowało i nie byłoby się już czym chwalić jeśli chodzi o ilość aukcji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 ☀️ prosimy o słówko

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

mdrogeria no ale po co. Przecierz problem nie istnieje.😕

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@pentagon1 Ciekawe czy jakby ktoś wystawiał te same rzeczy w licytacjach od ceny startowej podobnej jak ta w opcji KUP TERAZ , tylko po to by dostosować zakończenia aukcji do różnych grup czasowo dostępnych to też by było niezgodne z regulaminem ? Wydaje mi się i sam tak wystawiam (wprawdzie moja kategoria handlowa - antyki i kolekcje trochę się różni ) że w takim przypadku aukcje nie powinny być usuwane jako dublujące .Oczywiście nie popieram wielkich masówek tego samego produktu od jednego sprzedawcy by tylko zrobić zasłonę dla innych sprzedawców .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Jest jeszcze drugi przepis - manipulowanie słowami kluczowymi w tytule oferty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Od pewnego czasu jest dodatkowa zachęta do wystawiania wielu ofert tego samego produktu - można za darmo dostać wyróżnienie SUPER CENA

Najtańsza z kilku ofert ma możliwość uzyskania takiego wyróżnienia. Przykłady znam tylko z mojej konkurencji, wiec ich nie podam bo nie wszystkich znam na tyle żeby ryzykować. 

@mdrogeria Przepis jest martwy i jakieś są tego powody.

oznacz moderatorów