anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD Smart Dodatkowe opłaty jak ich uniknąć.

hurt_sport_PL
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Jeśli wysyłacie Smartem, to zobaczcie rozliczenia  Allegro. widnieją tam opłaty w kwocie 3,69 zł za podjazd kuriera. U mnie wielokrotnie naliczone, chodź posiadam podpisaną umowę z DPD, gdzie odbiór przesyłek jest"gratis" to i tak Allegro sobie nalicza opłatę. Posiadam kilka kont i dla przykładu wysyłając 6 przesyłek z trzech różnych kont - po dwie z każdego, pojawi się opłata 3,69 zł x3 czyli w sumie 11,07 zł. Podsumowując za przesyłkę dla klienta za 0 zł płacimy 3,99zł + koszt podjazdu - w tym wypadku 1,84 czyli już robi się 5,83 zł

Uważam że jest to złodziejstwo, ponieważ posiadam umowę z DPD i kurier i tak przyjeżdża odbierać przesyłki  które wysyłam Z **piiip** (a tak na marginesie to allegro mnie zmusiło do tego i nie żałuję;) 

Najlepsze, ze sprawę zgłosiłem do Allegro, odpowiedź jaką otrzymałem to:

"opłata została naliczona na podstawie dyspozycji DPD"

Natomiast od DPD uzyskałem informację:

Allegro ma taki zapis w umowie, że opłata jest doliczana na numkat. Jeżeli klient paczki nada w punkcie DPD lub oddziale DPD, to opłata nie zostanie doliczona. Taki jest zapis i nie jest to zależne ode mnie (czyli opiekuna DPD) wynika z tego że jednak od Allegro.

Zastanawiam się na rezygnacją z DPD Allegro i powrotu do wysyłek tylko z umowy DPD, przynajmniej nie ma tam opłaty za koszty podjazdu kuriera.

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

endejot
#9 Pomysłodawca#

a możesz zadeklarować nadanie w punkcie przy tworzeniu etykiety, a po prostu dorzucić kurierowi żeby zeskanował i zabrał jak będzie po zwykłe paczki?

oznacz moderatorów

hurt_sport_PL
#8 Zapaleniec#

Spróbuję, ale to nie jest rozwiazanie, Allegro odbija piłeczkę, ze to na zlececnie DPD opłata została pobrana, a DPD, że takiej dyspozycji nie wydali, jest jeden numkat i odsyłają do Allegro...

 

Nie ma winnego, ale obciążają opłatami za usługę, której faktycznie nie ma. Dodatkowo trzeba zapłacic kilka razy. Złodziejstwo!!!

oznacz moderatorów