anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo Allegro będzie tolerować zabawę w zwroty i darmową wysyłkę towaru za parę zł?

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Klient kupuje 4 przedmioty za  42,50 zł. Darmowa wysyłka Smart do paczkomatu. Po kilku dniach zgłasza zwrot ustawowy (bez podania przyczyny) 3 z nich na kwotę 35,50. Zwrot oczywiście za darmo (dla kupującego oczywiście). Niby wszystko zgodne z prawem i regulaminem Allegro, ale czy zgodne ze zdrowym rozsądkiem? Dwa razy transport na koszt Allegro i sprzedawcy, zmarnowane opakowanie, w sumie translacja deficytowa dla środowiska, Allegro i sprzedawcy.

Czy w takiej sytuacji nie należałoby obciążać klienta kosztem zwrotu? Albo oddajesz całe zamówienie, albo płacisz, a nie załatwiasz sobie u frajerów darmową wysyłkę towaru, który kosztuje mniej niż koszt transportu...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

Trzeba zmienić prawo 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W takich przypadkach to nie prawo jest złe tylko klienci nie potrafią szanować tej "darmowej " formy dostawy i w zasadzie to smart "zepsuł" klientów. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mogą i korzystają więc nic im nikt nie zrobi, na razie. Takich opisów żeby coś zrobić jak tu wiele i od wielu lat. A za darmo to nie do końca mają, Muszą wykupić Smarta i Allegro bierze za to kasę, sprzedajacy podnoszą ceny wliczając ryzyko zwrotu.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Podnosić cen by nie musieli ale trzeba wliczyć w koszty nie tylko część kosztów dostawy ,prowizji jak i koszty wystawienia towaru (nie we wszystkich kategoriach jest darmowe) . 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Nie tyle prawo, co regulamin Smarta.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@TomBanknoter rozwiązanie proste jak konstrukcja cepa małe rzeczy wystawiaj bez smarta. Rzeczy o wartości powyżej 45zł ze smartem. Kupujących strzeli szlag jak duża liczba sprzedawców tak zrobi bo kupią smarta a nie będzie można mieć darmowych wysyłek wszystkiego. Już latają negatywy pt brak smarta. Więc niedługo allegro będzie miało problem i program się zwinie

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@az1rael  Nie ma to większego sensu, bo w ten sposób karałbym ogromną większość normalnych kupujących. Faktem jednak jest, że Smart generuje mnóstwo patologii i jest niezwykle kosztowny - zarówno dla Allegro, jak i dla sprzedawców. Więc być może życie go w końcu zweryfikuje negatywnie 🙂

Myślę zresztą, że większość sprzedawców jest w stanie zaoferować we własnym zakresie darmową przesyłkę od jakiegoś progu zakupów.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@az1rael nie da się rozdzielić ofert w Smart i bez smarta, a przynajmniej na tym samym koncie, nawet wówczas jeśli rozróżniasz to cennikami to i tak klienta może wybrać produkt bez smarta i drugi że smartem by mieć darmową dostawę tego bez smarta.

@TomBanknoter na nowym portalu dałem 10% rabatu i zastosowałem "swój" Smart od 45zl. Dla kuriera i punkty. Zbiegło się to letnią promocją pocztexu, więc koszty wychodzą tyle co opłaty jakie liczy sobie Allegro 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

.

oznacz moderatorów