anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak można mieć smarta tylko z 1 rodzajem wysyłek?

RED
#21 Demiurg#

 

jak można mieć smarta tylko z 1 rodzajem wysyłek?

https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-3600-wersja-tray-oem-14238341550#shipping-info

 

są równi i równiejsi?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RED bo tak działa przewspaniały system allegro , jeśli w ofercie nigdy nie było OwP to oczywiście na razie wystarczy tylko 1 kurier .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED 

A ten sprzedawca ma zapewne na starych zasadach,  ( jeden kurier i dwa punkty ) ze względu na gabaryt zostawił tylko kuriera 🙂 od 30 sierpnia powinien mieć 2 x kurier ale to przełożyli o 2 miesiące 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@RED może nie udostępniać wysyłek do punktów odbioru - wtedy do Smart wystarczy tylko 1 kurier. od 25.10 trzeba 2.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Na starych zasadach jest tak:

W swoich ofertach udostępnij z poniższej listy metod dostaw co najmniej: 

  • 1 metodę dostawy na adres (kurierem)
  • 2 metody dostawy do punktu lub automatu paczkowego 


Lista metod dostaw:

Dostawa na adres

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
  • Allegro Kurier UPS

Dostawa do punktu lub automatu paczkowego:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL

 

Czy dostawą do punktu są własne sklepy?

 

bo tam nie widzę pktów typu w/w allegro odbiór w punkcie

w ofercie jest:

Odbiór w punkcie
Odbiór osobisty
 
Odbiór w punkcie za pobraniem
 
Odbiór osobisty
 
Na adres
Kurier, DPD
 
Kurier, DHL
 
 
 
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED tu są dwa wyjścia albo ma specjalne warunki wynegocjowane, albo system jest kulawy i dając jednego kuriera ( można jak nie mieści się do automatów ) nie traci się smarta 🙂 ciekaw jestem jak to weryfikują ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11   @RED  po prostu jeśłi przy danym przedmiocie nie było udostępninych punktów ( paczkomaty, punkty) wówczas system traktuje to jako przedmiot nie mieszczący sie do paczkomatu i wówczas wystarczy tylko opcja 1 kuriera ( według nowych zasad będzie dwóch kurierów). Sami mamy kilka takich produktów które gabarytowo nie wchodzą do paczkomatu i do tej pory smart był tam tylko pocztex, od tygodnia właczyliśmy DPD kurier ale beż zadnych paczkomatów i punktów. Oferty są smart i pozostaną nawet wedłg nowych zasad.

Nawet rozwazałem opcje wyłączenia paczkomatów i punktów we wszystkich ofertach tak aby smart pozostał i nie włączać ONE . Lecz wyszło i ze paczkomatami zbyt dużo zamówień jedzie wiec trzeba będzie zostawic

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ Dzięki za wyjaśnienia praktyczne

tylko dlaczego allegro na swoich stronach wprowadza Sprzedawców w błąd?

Jak znam życie, większość sprzedawców woli ograniczyć liczbę metod wysyłek - na forum jest masa wątków na ten temat

może allegro się wypowie?

@_HolaOla_ o co tu chodzi?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ @RED tak macie rację, tylko to ułomność systemu bo to ma być weryfikowane a procesor to nie gabaryt 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED dokładnie o to chodzi, co wskazali inni forumowicze. Jeśli sprzedający nie udostępniał nigdy odbioru w punkcie, to może mieć Smart! bez dodatkowych metod dostawy. Jest to ustawienie z myślą o sprzedawcach przedmiotów o większym gabarycie. 
Jeśli tego sprzedawcy to nie dotyczy, możesz zgłosić jego ofertę za naruszanie zasad.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED @_Likos_ @mdrogeria @drekenzes czyli mamy furtkę, właśnie dostałem odpowiedź od allegro oficjalną że wymogi obowiązkowego Allegro one można se w buty wsadzić 🙂


Dzień dobry,

dziękuje za kontakt.

W obowiązujących warunkach Smart! można udostępnić jedną metodę kurierską Smart!, aby oznaczenie pojawiało się przy ofertach. 

Dołączam artykuł dotyczący oznaczenia: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-b...


W razie dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  tak, wiedziałem o tym, podobnie będzie od pażdziernika że wystarczy dwóch kurierów i nie trzeba włączać ONE. U mnie są tylko dwa problemy

1) mamy  w ofercie mnóstwo tanich rzeczy a przy przesyłce kurierskiej jest wyższy próg do smarta

2) 80% zamówień to nadal są paczkomaty

Jeśłi wyłączymy paczkomaty spadek zamówien będzie porównywalny do utraty smarta. Ja już dawno zastanawiałem sie nad takim ruchem lecz z moim przypadku to byłby strzał w kolano. Jeśli ktoś sprzedaje produkty w cenach gdzie najtańszy jest powyżej 70 zł to oczywiście miałoby to sens choć także wiąże sie z dużym ryzykiem

Paczkomat to po prostu wygoda . Jest ich mnóstwo, paczke można odebrać przez dwie doby o dowolnej porze nie bedąc zależnym od kuriera czy godzin otwarcia placówki . Wiec jeśłi nawet allegro sie nie decyduje na wykluczenie paczkomatów ze smarta to tym bardziej taki mały żuczek jak ja nie może sobie na to pozwolić .

oznacz moderatorów