anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak ominąć koszty podjazdu Allegro smart Dpd w przypadku mniej niż 4 paczek dziennie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
BabiKacik
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie do doświadczonych sprzedawców. Czy da się ominąć opłatę za podjazd po nowych zasadach za podjazd kuriera poniżej 4 paczek? Mam umowę z kurierem i za podjazd nie kasują nawet jak weźmie jedna paczkę, ale oczywiście poprzez Allegro nawet jak nadaje na własnej umowie to za każdy podjazd 3.99zł bo z reguły mam 1-2 paczek a reszta paczkomaty. Czy jak oddam paczkę do punktu Dpd Np. W dino to mi naliczy tą opłatę czy nie? Wszystko się rozchodzi o smarta oczywiście bo chciałbym go utrzymać, ale te opłaty i wymuszanie czym mam wysyłać to jest jakiś dramat. 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
Client:44052296
#21 Demiurg#

@BabiKacik teoretycznie nie powinni naliczyć za nadanie w PickUp ale myślę, że i tak naliczą 😀 bo nie ma nic za darmo 🤣

Można wydłużyć czas wysyłki na np. 3 dni i zbierać paczki.

oznacz moderatorów
BabiKacik
#8 Zapaleniec#

Jest to jakieś rozwiązanie. Może jeszcze ktoś jednak odpowie z doświadczenia czy ta opłata zostanie doliczona. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

tylko, że na dzień dzisiejszy nie wiemy nawet kto nalicza te opłaty, bo DPD twierdzi, że oni nic nie naliczają, a allegro zrzuca te opłaty na DPD, więc sytuacja jest kuriozalna.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
BabiKacik
#8 Zapaleniec#

Dziiaj dostałemtaka odpowiedz od Allegro, które zwróciło się do dpd

 

Dzień dobry,

otrzymałem wiadomość zwrotną od przewoźnika.

Przewoźnik twierdzi, że aby dopłata za podjazd nie została doliczona Sprzedający spełnić następujące warunki:
- przekazać co najmniej 4 przesyłki danego dnia,
- przesyłki muszą być nadane na tym samym numerze klienta,
- przesyłki muszą zawierać identycznie zapisane dane w danych nadawcy.

Dodatkowo przewoźnik twierdzi, że opłata jest niezależna od tego czy Sprzedający posiada zlecenie odbioru czy nie.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

ciekawe co oznacza "nadane na tym samym numerze klienta" skoro to są przesyłki nadane poprzez portal allegro.

nie wiem co myśleć o tym całym bałaganie, tym bardziej, że część sprzedających twierdziła, że mają naliczane opłaty również w sytuacjach, kiedy sami zawozili paczki na sortownię lub do punktów pickup. Czyli de facto nie było żadnego podjazdu kuriera.

Nie pozostaje nic innego jak zrezygnować z przesyłek DPD allegro, żeby nie być zaskoczonym dziwnymi dopłatami do rachunku.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
BabiKacik
#8 Zapaleniec#

Włączyłem pocztex kurier 48 i Kurier inpost bedę woził te paczki na pocztę i do paczkomatu po drodze. Nie będę tracił czasu na sprawdzanie czy coś się nalicza czy nie. Jak widzę to nie tylko jednostkowy problem. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

Prawdę mówiąc mnie zapewne czeka to samo, bo mam aktualnie właczone paczki dpd z odbiorem z punktów i jak tylko wpadnie mi jakaś dopłata za podjazd z automatu to wyłączam.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Jest jeden sposób. Mam konto na apaczka. Mam jedną paczkę z zamówienia allegro. Generuje list przewozowy przez allegro bez podjazdu kuriera. Później generuje na apaczce drugi list przewozowy do kogokolwiek ( nawet do sąsiada ) z podjazdem kuriera ( na apaczka jest darmowy nawet po 1 paczkę ). Przyjeźdza kurier. Zabiera paczkę z allegro. A na drugi dzień ja anuluje ten drugi list na apaczce. Apaczka od razu wraca kasę. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ALCkow 

cebula niczym z peppera

@mikeza ja mam za coś takiego naliczone dopłaty mimo że kurier odebrał 6 paczek

serwis allegro na swoich stronach twierdzi, że dotyczy to odbioru mniejszej niż 4 liczby przesyłek 1 dnia

po złożeniu reklamacji i jej nierozpatrzeniu, allegro rżnie głupa że były dwa różne zlecenia odbierane tego samego dnia

odpowiedź pada po okresie 1.5 miesiąca, na żądanie kiedy oddadzą pieniądze za uznaną reklamację

oczywiście na pytanie dlaczego nie uznają reklamacji po przekroczeniu jej regulaminowego czasu na rozpatrzenie - brak odpowiedzi

nic nie mówi o jakiś danych klienta czy identycznej nazwie

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dlaczego cebula ? Bo jedyny dobry sposób to Twój ?

Kolega znalazł patent na cebulę, którą jest Allegro i gitara.

A Ty się użeraj z nimi jak lubisz 😉

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ALCkow a ten Twój sposób działa na 100% bo mi się wydaje, że po tym jak allegro dostanie specyfikacje od DPD to 3,99 i tak doliczą do tego zamówienia jako podjazd. Do konkretnego listu jest przypisany płatnik czyli na listach generowanych z allegro płatnikiem jest allegro.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Ja próbowałem otrzymać odpowiedź na pytanie dlaczego przy naliczeniu opłaty za podjazd nie ma daty wykonania usługi ani numeru zlecenia podjazdu. Nie otrzymałem odpowiedzi pomimo starań moderatorów. Z tego wyciągam wniosek, że opłata jest naliczana na podstawie ilości nadanych w jednym dniu przesyłek i przypisywana do jednej z nich. Nie jestem w stanie tego potwierdzić, a Allegro nie ujawni jak to robi.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

nie ma daty, ani numeru zlecenia, żeby nie można było tego zweryfikować. Coś co nie jest transparetne niestety sugeruje przekręt i tak należy do tego podchodzić.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Jak narazie DPD nie naliczyło opłat. Allegro dostaje specyfikacje od DPD "Bez podjazdu kuriera".

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ALCkow my mamy stały odbiór w DPD i tez nie zamawiamy podjazdu w allegro ale i tak naliczają

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

ale naliczają jak jest mniej niż te 4 sztuki allegro dpd, czy również w innych przypadkach ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak jest mniej jak 4 z przedrostkiem allegro

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

i po jakim czasie pojawiają się te dopłaty w rozliczeniu ? jakoś na bieżąco ? bo niektórzy pisali, że dostają nawet po 2-3 miesiącach 😠

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@mikeza mniej więcej po miesiącu. np dopłata doliczona 13 wrz 2022, 17:32 a zamówienie z 9 sie 2022, 20:45 i numer listu generowany z DPD 0000386593732W bo allegrowe zaczynają się od 1

oznacz moderatorów