anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient zakupił towar z przesyłką SMART, powinienem mu zwrócić opłatę za towar + koszty przesyłki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jan_roman
#8 Zapaleniec#

Klient zakupił towar z przesyłką SMART, w dniu 11 stycznia br. a 17 stycznia zgłosił zwrot towaru bez podania przyczyny zwrotu, czy po otrzymaniu paczki, powinienem mu zwrócić opłatę za towar + koszty przesyłki czy tylko za sam towar. 

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

@jan_roman Za towar + koszt wysyłki do niego. Jeśli to był Smart, darmowa dostawa, to oddajesz tylko za towar.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@jan_roman oddajesz co wpłacił za towar a jak był smart to masz 0 zł ( czyli za sam towar ), klient odsyła na swój koszt chyba że skorzysta z darmowego zwrotu ale Tobie to bez różnicy 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
jan_roman
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki, ja również jestem przekonany , że zwracam tylko za sam towar ale klient pisze, że oczekuje zwrotu za towar + koszty przesyłki jakie on ponosi w związku ze zwrotem, dlatego zwątpiłem czy miałem dobre przekonanie, teraz się utwierdziłem żeby nie zwracać za koszty przesyłki.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma racji. Przy zwrocie odsyła towar na swój koszt, ale jeśli to Smart, odesłanie ma darmowe.

oznacz moderatorów
magnolia0929
#8 Zapaleniec#

Klient odsyła towar na swój koszt, jednak Allegro wymaga, aby oddać za towar i koszty wysyłki do klienta. /Jeśli koszt wysyłki był 0 - w ramach SMART - to oddajemy tylko za towar, jeśli jednak klient kupił w ramach SMART, ale watrość poniżej 40 zł i koszty przesyłki wynoszą > 0 np 8,99 INPOST - to należy oddać łącznie = wartość towaru + 8,99/

Osobiście nie podzielam takiego załatwienia sprawy.

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Jeżeli klient zgłosił zwrot, w mailu od allegro masz napisane, ile masz zwrócić i czy "koszt dostawy" również.

Screen (do obejrzenia po akceptacji):

Opera Zrzut ekranu_2021-01-20_124733_mail.google.com.png

oznacz moderatorów