anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty DPD - Gdzie można reklamować zawyżone koszty przesyłki ?

zenex-jarocin
#7 Wielbiciel#

Witam

Wysyłając paczkę dla klienta, allegro dolicza dodatkowe opłaty. Gdzie można reklamować zawyżone koszty przesyłki ? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LuckyForest
#9 Pomysłodawca#

Jeśli robiłeś etykietę za pośr Allegro, to napisz wiadomość do Allegro. Oni podpisują umowy, więc oni powinni pośredniczyć w takich sprawach

oznacz moderatorów

zenex-jarocin
#7 Wielbiciel#

powinni ,ale nie uczestniczą, kazali samemu napisać do DPD ,z ich upoważnieniem. ( które jest do pobrania )

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

Zapomnij że odzyskasz choćby 1 grosz  ,dopłaty walą losowo zeby pokryć straty na smarcie

oznacz moderatorów

LuckyForest
#9 Pomysłodawca#

Niestety ma podobną sytuację i powoli godzę się ze stratą 150 zł za dopłatę z DHL

Niesłusznie doliczyli za kopertę bąbelkową, bo zaliczyli ją do przesyłki niestandardowej, choć nigdzie, ani w regulaminie ani na stronie nie ma informacji ani o tym, że koperta jest traktowana jako niestandardowa przesyłka.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LuckyForest Już kiedyś o tym czytałem że DPD kopertę uważa za niestandardową paczkę bo nie jest sześcianem i sam ich nigdy do swoich przesyłek nie dołączę bo ponad 90% moich przesyłek idzie w kopertach bąbelkowych a taka współpraca by mnie tylko doprowadziła do ruiny . Lepiej nie mieć smarta ,mniej sprzedawać ale nie ponosić takich strat i mieć normalnych klientów.

oznacz moderatorów

zenex-jarocin
#7 Wielbiciel#

złożyłem reklamacje do DPD, cena 199 zł za każdą z 3 paczek . Dodam, że wysyłamy identycznych paczek kilka dziennie gdzie opłata jest standardowa

oznacz moderatorów

LuckyForest
#9 Pomysłodawca#

Współczuję... Jeśli masz chęci to pisz do DPD, zawsze to coś. Mi Allegro po 2 tygodniach odpowiedzieli chłodno, że mają mnie gdzieś i nic nie zrobią, bo to przewoźnik naliczył opłaty, a nie oni i koniec tematu.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Jestem ciekaw ile jeszcze Sprzedawcy wytrzymają z tymi dopłatami na Allegro...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Jak chcecie . Ja mam około 25-30% paczek dpd drobne dopłaty . Jestem w stanie udowodnić zarówno wage jak i gabaryty kazdej przesyłki. W tym momencie kompletuje materiał dla UOKiKU .

Jełsi skala dopłat przekroczy 1000 zł oprócz UOKiKU zgłaszam podejrzenie przestępstwa z art 286 KK

 

Większośc moich dopłat to 1,49 - gdzie nie opłaca sie pisać reklamacji bo czas poswecony na jej napisanie przekroczy wartośc rekompensaty. Dlatego też postanowiłaem zgłosić cąły proceder zarówno do UOKiKU - jako naruszanie interesu konsumentów ( doliczanie dopłat powoduje wzrost cen produktów) a takze art 286 - doprowadzenie do niekorzystnego rozporządznia mieniem - ponieważ albo musze pogodzić sie ze stratą 1,49 na kilkuset paczkach miesiecznie albo zatrudnić cżłowieka do pisania reklamacji do dpd. tak czy inaczej DPD zmusza mnie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niesłusszni doliczając dopłaty już po wykonaniu usługi.

oznacz moderatorów

LuckyForest
#9 Pomysłodawca#

To jest bardzo dobry pomysł. Też dzisiaj myślę o UOKiKU, by do nich napisać.

oznacz moderatorów