anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krok po kroku allegro smart dla konta zwykłego . Płatność( doładowanie konta ?) In post

MAMY ROZWIĄZANIE!
sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

Chcę kupującym zaoferować zakup z allegro smart. Chyba spełniam warunki. Wybrałam opcję dostawy allegro paczkomaty in post i 50% uzupełnionych przesyłek. Zarejestrowałam się na koncie in post. Tam proszą mnie o doładowanie konta i jest zakładka płatność. Co mam tam wpłacać? Kiedy mam powiązać konto in post z allegro? Nie wiem od czego zacząć. Np .zacznę od wpisania metod dostawy  i warunków zwrotu i co dalej? Dawno chciałam już korzystać z tej możliwości smart, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Jest instrukcja nadawania paczek , ale to już jak paczkę nadać i powiązać konta, ale ...... Dziękuję z góry za podpowiedź @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sibui_styl Cześć. 🙂 Tak, Twoje konto spełnia warunki na smarta, ale na ten moment Twoje oferty nie mają metod dostaw zgodnych z warunkami. Musisz również utworzyć warunki zwrotu przedmiotu i dodać je w ofertach. Tutaj znajdziesz wszystkie warunki dla kont zwykłych: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by... 

Dokładną instrukcję związaną z połączeniem konta Allegro z Managerem Paczek, krok po kroku, znajdziesz tutaj: https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro-28.08.pdf 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za info, ale te instrukcje przeglądałam i wiem jak co zrobić, tylko nie wiedziałam co po czym. Kolega #10 Popularyzator# wyjaśnił mi to, o co mi chodziło .Dziękuję

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Zacznijmy od początku.

Musisz zintegrować (połączyć konto Allegro z kontem InPost). Jak to zrobić było już wielokrotnie tutaj wyjaśniane. Co do opłat to masz dwie opcje:

1. Abonament - z miesięczną stałą opłatą

2. Przedpłata - czyli tak jak masz w tej chwili po utworzenia sobie konta. 

W tym drugim przypadku za oferty smart nie płacisz, jednak musisz zamówienia zaimportować do managera przesyłek - ALLEGRO -> IMPORT ALLEGRO INPOST i tutaj ważne jest wybranie typu przesyłki - wybierasz z rozwijalnej listy z pól poniżej menu. Każdy rodzaj przesyłki (paczkomaty, kurier...) importujesz osobno. Po zaimportowaniu wybierasz Przygotuj przesyłki i później opłać. Musisz opłacić wszystkie przesyłki - nawet te SMART - choć wartość opłaty wyniosła będzie ZERO. Dla innych przesyłek możesz w dowolnym momencie doładować konto i płacić na bieżąco.

oznacz moderatorów
sibui_styl
#9 Pomysłodawca#

super! o to mi chodziło. 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Cieszę się, że mogłem pomóc 😊

oznacz moderatorów