anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Którego kuriera wybrać?

toagro_pl
#9 Pomysłodawca#

Chciałbym niedługo zrezygnować ze smarta DPD bo ten przewoźnik to jest jeden wielki żart. 
Jakiego kuriera wybrać zamiast nich? Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad Pocztex kurier48.
Jakie macie doświadczenia z tym przewoźnikiem i czy znacząco spada sprzedaż w połączeniu inpost+pocztex? 
Przesyłki jakie wysyłam są w głównej mierze workami po 20kg - 25kg.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

No cóż z trojga złego to pocztex wydaje się najpewniejszy ale pewności nie daję.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@toagro_pl  ja na pocztex nie narzekam.

Minusy

1) drogi i odpłatny podjazd kuriera po paczki - wiec trzeba je samemu do urzedu wozić

2) wszystkie przesyłki muszą być w kartonach prostopadościennych lub kopertach w przypadku innych kształtów są szybko naliczane doplaty

Poza tym ok

oznacz moderatorów

toagro_pl
#9 Pomysłodawca#

Jaki jest koszt podjazdu kuriera? 

I czy worki ułożone w kwadrat w foliopaku przejdą czy będzie już niestandard? Przesyłka w foiliopaku.jpeg

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@toagro_pl  worki w foliopaku to z pewnoscią bedzie niestarnard. ( kiedyś mi sie Pani przyczepiła że były rogi w kartonie pozaginane). Pozostają tylko kartony.

O koszt podjazdu musiałbys zapytać na poczcie z tego co ktos tu kiedys pisał to zdaje sie 400zł miesiecznie było

oznacz moderatorów

toagro_pl
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, że folia stretch tak samo odpada? 

Drogo się liczą 😄 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@toagro_pl Pocztex to MUSI być pudełko z "rogami" i koniec. No i raczej nadanie na poczcie.. 😞

ja miałem bardzo pozytywne doświadczenia z DPD - do wczoraj.

Dla mnie top dramatu to DHL

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@toagro_pl z DPD zrezygnowałem bardzo dawno temu , aktualnie mam Pocztex i większych problemów nie mam . Musisz jednak uważać na kształt przesyłek , worek będzie niestandartem i wystąpią dopłaty . Inpost jako kurier nie bierze udziału w programie ,,smart ,, 

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

Ciekawe co piszecie, bo dla mnie Pocztex to dramat - na podstawie doświadczeń jako odbiorca prywatny i po doświadczeniach z przesyłkami na naszą firmę to nigdy bym z nimi nie podpisał umowy.

A akurat korzystamy z DPD i praktycznie nie mamy problemów, ani z podjazdami, ani z dostawami ( nadjemy nim drobnice i hurtowe kartony po 25kg do PL i DE )

oznacz moderatorów

toagro_pl
#9 Pomysłodawca#

My mamy DPD od czerwca i nie ma miesiąca żeby czegoś sobie nie doliczyli. Gdy wysłaliśmy klientowi dwa kartony po 15 kg to do jednej potrafili wrzucić niestandard a do drugiej nie. Także istna loteria 😄
Do takich foliopaków jak na zdjęciu powyżej też go dorzucili niestandard pomimo zapewnień od Pani z działu sprzedaży DPD, że przesyłka będzie potraktowana jako standard. 

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

My mieliśmy problem z paczkami zagranicznymi - wymiar naszej standardowej paczki był bliski maksymalnemu ( z wzoru - sumy boków jakoś tam pomnożone nie mogą przekraczać 300cm, u nas było ok. 294 cm ) i czasem doliczali nam za ponadwymiarową. Ale reklamacje rozpatrywali bez problemu. Ostatecznie dla świętego spokoju przy zamawianiu kartonów zrobiliśmy je odrobinkę mniejsze - nam to nie robi różnicy, a już nie ma problemu. 

Tak czy tak wszystkich kurierów trzeba kontrolować i sprawdzać specyfikację. Natomiast wychodzę z założenia, że kwestie rozliczeń to sobie załatwimy, kluczowe jest to, żeby paczki sprawnie dochodziły i żebym nie miał zgłoszeń, że coś się zniszczyło. DPD i inPost mi to zapewniają, chociaż muszę zaznaczyć, że sprzedajemy odzież i oprócz ekstremalnej wilgoci, wody, naszym paczkom w foliopakach nie wiele zagraża 🙂

oznacz moderatorów