anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupują więcej, by mieć dostawę Smart!, później zwracają część zamówienia, co mogę zrobić?

ZN_MT
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Ostatnio mam plagę zamówień ponad 40 zł (darmowa dostawa do paczkomatu).

Zamówienia składają się z dwóch elementów (tani np. z 9 zł oraz drugi dopychacz do 40).

Później następuje zwrot towaru (tego droższego) bez podawania przyczyny. 

 

Też tak macie drodzy Państwo?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

ZN_MT nic nie zrobisz  ,niestety tak mamy wszyscy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZN_MT Allegro nie zabrania takiej praktyki, kupujący może zwrócić cześć lub całość towaru.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Tak jest to coraz częstsza praktyka. Jak na razie nie ma na to żadnego sposobu. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZN_MT wszystko zgodnie z prawem 😞  nie zabronisz klientom czegoś co gwarantuje ustawa konsumencka 🙂  wkalkuluj w towar straty i będzie każdy zadowolony 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Nairrr
#2 Obserwator#

A co w przypadku gdy wytwarzam coś na zamówienie i klient oddaje cześć z tych wytworzonych rzeczy bo chciał tylko użyć smarta? Ja zostaję wtedy z tym co zamówił jeden klient i nie mam co z tym zrobić.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Nairrr Zwrotu towaru na zamówienie nie musisz przyjmować, to tylko Twoja wola czy taki zwrot chcesz przyjąć, ale też nie możesz mieć że przyjmujesz zwrot a tego nie będziesz robić 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Nairrr  Jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna, masz prawo nie przyjmować zwrotów w ramach odstąpienia od umowy. Jeśli jesteś firmą, przyjmować zwroty musisz, chyba że towar podlega pod ustawowe wyjątki. Takim wyjątkiem (jak w twoim wypadku) jest towar wykonywany na zamówienie.
Wtedy, w zakładce ZWROTY ograniczasz możliwość zwrotu i wybierasz powód: "kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb".

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@sophie-bunny Ciekawe sformułowanie 😉

"kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb"

Nie prościej napisać, ze sprzedawany towar na specjalne zamówienie nie podlega możliwości zwrotu zgodnie z ustawą 38 o prawach konsumenta?

W ten sposób można sprzedawać różne towary i brzmi bardziej zrozumiale 😉

Nie twierdzę , ze Twoje jest złe, ale jak dla mnie dziwnie brzmi i nie widzę w tym, ze się nie przyjmuje zwrotów 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@ZibiK30  Co się czepiasz, przecież dobrze napisałam. W zakładce Zwroty trzeba określić, czy jest możliwość zwrotu, czy nie. Jeśli nie, trzeba wybrać jeden z powodów na liście, dla którego kupującemu nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy. No i @Nairrr  wybiera w swoim przypadku właśnie powód "kupuje rzecz nieprefabrykowaną...", a już w Dodatkowych informacjach może napisać coś więcej.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@sophie-bunny Nie czepiam się, tylko piszę, co dla mnie znaczy taki opis, więc przypuszczam z doświadczenia że dla większości tyle samo.

Opisy powinny być zrozumiałe dla kupujących a mnie sprzedających 😉 A taki opis jest w mojej ocenie jak egzamin ze "słowotwórstwa" i nie wiem co autor ma na myśli ani co to wszystko znaczy. Pomyślałbym że to jakiś towar dla wykładowców akademickich z filozofii 😉

Ale ok, nie pisze, ze nie może być takiego opisu, jeśli uważasz, ze to dobra informacja dla kupującego to nie ma problemu 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Nairrr jeśli są to produkty spersonalizowane to możesz odmówić zwrotu 🙂

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana,
wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego
zindywidualizowanych potrzeb;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Temat poruszany setki razy. Allegro nie widzi w tym niczego złego - takie działanie nie jest zabronione.

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

to nie jest problem dla mnie, dużo gorzej by było gdyby zwracali bez podawania przyczyny a ja bym musiał płacić za przesyłkę do nich, bo tak jest w Allegro InPost bez Smarta! to o czym piszesz to drobiazg i niech korzystają..

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ZN_MT Można to nazwać, "skutek uboczny" systemu Smart 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@ZN_MT pretensje miej do allegro a nie do kupujących . to allegro namawia "dodaj coś za min. x,xx zł od xxx i nie płać za dostawę z pakietem SMART!"

obejrzyj obrazek wklejony przez admina forum :

 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/sumator-w-koszyku-od-jednego... 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

i bardzo dobrze, allegro powinno namawiać do większych zakupów, bo lepiej 1. dla klienta będzie miał więcej towaru 2. dla sprzedawcy bo sprzeda więcej 3. dla allegro bo wiecej zarobi na prowizji 4 dla kuriera bo samochody nie jeżdzą puste. Jak ktoś nie lubi smarta bardzo proszę można to wyłączyć

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ZN_MT Działając na Allegro musisz pogodzić się z tym że według serwisu transakcje to nie tylko zarobek ale również strata. Wkalkuluj to w ceny - Allegro chodzi o to aby kupujacy więcej płacili....czy może się mylę?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ZN_MT dolicz to do ceny swoich produktów

prawa konsumenta = socjalizm

za wybryki "sprytnych inaczej" konsumentów płacą inni konsumenci

tak to jest w tym systemie

oznacz moderatorów