anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier DPD odmawia wzięcia większej ilości przesyłek

A_Wiecki
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

dzisiaj przy załadunku około 20 paczek, kurier DPD poinformował mnie, że będzie odbierał dziennie jedynie 30 paczek i nie podejmie ich większych ilości. W jaki sposób mogę rozwiązać taki problem? Kurier nie był w stanie dać mi numeru kontaktowego do kogoś z logistyki, a że są to generalnie przesyłki SMART, to jak mam to rozegrać? Zwłaszcza, że mój sezon sprzedażowy jeszcze się nie zaczął. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@A_Wiecki DPD nie ma co wozić, a kurierzy nie dobierają paczek ? musisz zdobyć kontakt do centrali do kogoś kto zajmuje się podwykonawcami 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @A_Wiecki w tej sytuacji konieczny będzie kontakt z przewoźnikiem i wyjaśnienie tej sprawy. Czy tworząc np. kilka zleceń podjazdu na mniejsze ilości przesyłek kurierzy będą realizować podjazdy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

Robiłem jako kurier DPD

Dziwna sprawa, generalnie im więcej paczek kurier odbierze, tym więcej zarobi. Masz jakieś niestandardowe przesyłkI? Ciężkie, gabaryty, pokraczne?

Zasadniczo jak zgłosisz do centrali, to naprostują sytuację i kurier zacznie odbierać wszystko co masz.

oznacz moderatorów

A_Wiecki
#8 Zapaleniec#

Generalnie są duże, ale standardowe. Kurier jest w porządku, bardziej chyba chodzi o to, że odbiera jeszcze z innych miejsc paczki i nie pomieści więcej. 

To raczej wygląda tak, że albo DPD będzie musiało rzucić więcej kurerów w moją stronę, albo przysłać duże auto. Zgłosiłem im już ten problem, ale nie odpowiadają. Sądzę, że jakbym miał z nimi umowę to by to inaczej wyglądało, miałbym opiekunta itp. ale że to idzie przez Allegro to nie wiem do kogo się zgłosić.

oznacz moderatorów

melonek5555
#8 Zapaleniec#

A to może się zgadzać

Jeżeli nie masz umowy i opiekuna to fakt - możesz być traktowany jako klient piątej kategorii, bo pierwszeństwo mają klienci z umową (wiadomo, stałe pieniądze dla DPD). A jeżeli kurier wie, że jak weźmie wszystkie paczki od Ciebie, a potem zabraknie mu miejsca na paczki od klientów z umową, to będzie musiał po nie wracać po rozładunku - co w praktyce oznacza podjazd bez zarobku, bo więcej wyda na paliwo żeby w dwie strony oblecieć, niż to warte

oznacz moderatorów