anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Logiczna Propozycja do allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
WIECZOREKPL
#11 Animator#

Jeśli my Sprzedawcy mamy wam allegro dokładać do waszego Smarta 99 groszy lub 1.99 groszy i do kuriera 3.99 i nie mamy wyboru jeśli chcemy byc Smart 

To wy dołóżcie nam sprzedawcą do opakowania waszej [edycja] wysyłki 

I reklamujcie Nas też w telweizji za wasze czyli nasze pieniądze 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
ZibiK30
#18 Luminarz#

@WIECZOREKPL Za mało was, żeby coś wskórać, iść nie macie gdzie, bo konkurencja jest droższa a ojliksy są za słabe, samemu prowadzić sklep internetowy też jest drożej. Oni to wiedzą 😄 Musielibyście tu z kilkanaście tysięcy wpunktów zrobić w temacie, żeby ktoś się pochylił nad sprzedawcami 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
gemma22
#11 Animator#

@ZibiK30  uwierz mi, że ta niedroższa konkurencja nie śpi 🙂 Jeszcze chwilunia ... Allegro samo "wygania" sprzedawców. Swoimi "zaje..." programami mobilizuje do szukania czego innego. Coraz więcej osób. W kupie siła 💪

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@gemma22 Może masz racje, ja jednak w to nie wierze 😄 Przeglądałem możliwości tej konkurencji i porównywałem też prowizje, były takie same lub wyższe w zależności od kategorii. Niestety trochę inaczej to widzę niż spora ilość sprzedawców. Serwisy sprzedażowe, sprzedawcy są nikim bez kupujących a te serwisy sobie z tego zdają sprawę i zawsze będą pro konsumenckie bo i one i wy tylko dzięki kupującym macie pracę i zarobek 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 co ty pleciesz, rozmawiamy tu o kosztach jakie narzuca Allegro sprzedawcom, naprawdę uważasz że to są działania prokonsumenckie? 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Ale zobacz, bo już to pisałem 😉

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/obowi%C4%85zkowa-dostawa-kurierem-dpd-ups-pocztex-smart-od-6-maja/m-p/169519/highlight/true#M2613

Nic na to nie poradzisz, równie dobrze możesz narzekać na fiskusa, producenta czy hurtownika który podnosi ceny. Tylko tańsza konkurencja allegro może zmusić do obniżek, znasz taką? Biznesowo każdy powinien tam przejść jeśli jest coś lepszego i tańszego.

Rozumiem, ze można próbować walczyć lub okazywać niezadowolenie, ale to nic nie zmieni. Lepiej wykorzystać sytuację i upomnieć się o podwyższenie również jakości do podwyżki, wprowadzenie ulepszeń lub zlikwidowanie ciążących problemów od dawna. Takie postulaty mają sens w tej sytuacji 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 jesteś już jakiś czas na Gadane. Dość aktywnie uczestniczysz w tym co tu się dzieje, więc powinieneś już wiedzieć, że sprzedający nie mają wpływu na decyzje Allegro. Jesteśmy traktowani jak zło konieczne. 😁

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Wiem, widzę 😄 i widzę też, ze chyba niewiele z tym sprzedawcy mogą zrobić, ale też wiele realnych rzeczy mogliby, tylko brak chęci lub mobilizacji wszystkich aktywnych dla pokazania jak duży głos może być w konkretnym możliwym temacie 😉 Tu z 10 aktywnych sprzedawców można zauważyć a to na pewno nie jest nawet 0,01% sprzedawców na allegro 😉

Cen nie zmienią raczej przy tak małym oporze sprzedawców 😄 ale można żądać uregulowania innych możliwych spraw w co wierzę za dobry argument 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 to jest nierealne, detaliści i hurtownicy na jednej platformie sprzedażowej nigdy się nie dogadają. Detaliści padną, zostaną hurtownicy i ...podniosą ceny.

oznacz moderatorów
gemma22
#11 Animator#

@ZibiK30  nie wiem czy ta platformę o której myślę sprawdzałeś. Jest to stosunkowo nowa polska firma. Nazwa zaczyna się na e (i nie kończy na bay). Wierzę w nią i mocno trzymam kciuki za sukces.

Oczywiście że kupujący dla sprzedających to podstawa ale wierzę że jeśli sprzedający zaczną znikać z allegro, ceny na innym portalu będą niższe to i kupujący tam pójdą. Bo owszem na allegro praca jest ale zarobek coraz bardziej ubogi. Przynajmniej dla sprzedających bo allegro to się pasie (aż w końcu z przejedzenia może peknie) 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@gemma22 Może tak być i tylko wtedy gdy zaczną ludzie uciekać z allegro to allegro może obniżyć swoje stawki i prowizje, nie wcześniej. Na razie się zbyt mocno trzymają 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 jak ludzie zaczną uciekać z Allegro, to konsorcjum inwestorów nie obniży cen, a raczej szybciutko sprzeda Allegro, zanim straci na wartości 😁

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Na razie im to nie grozi, spijają coraz większą śmietankę 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@WIECZOREKPL jak chcesz żeby Cię choć trochę potraktowali poważnie napisz tutaj 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@WIECZOREKPL Wy sprzedawcy nie dokładacie do żadnego Smarta, te dopłaty wliczcie w cenę przedmiotu i to kupujący sami płacą za Smarta, czyli za "darmowe dostawy".

oznacz moderatorów
gemma22
#11 Animator#

@xyz96jeżeli konkurencja nie dokłada to ja też nie dołożę bo nie będę konkurencyjna :). Ewentualnie jak doliczę do ceny to kupujący przestaną kupować bo powyżej pewnego pułapu będzie to dla nich za drogo

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gemma22 Wszyscy dokładacie wszystko do ceny przedmiotu, wszystkie koszty ponoszą kupujący i to z ich pieniędzy żyjecie i z ich pieniędzy żyje Allegro.

oznacz moderatorów
gemma22
#11 Animator#

@xyz96  guzik prawda. Gdyby tak było to procentowy udział opłat allegro w mojej sprzedaży byłby niezmienny a on ciągle rośnie ...

A żyć z czegoś musimy chyba. Nawet organizacje charytatywne potrzebują na to środki. Ale czy życie "malych" sprzedających i allegro ma ten sam poziom albo choć zblizony 🤔

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gemma22 To jest szczera prawda, nikt z was nie dokłada do interesu. Za wszystko finalnie płacą kupujący.

oznacz moderatorów
gemma22
#11 Animator#

@xyz96 Bo chyba jest taki cel prowadzenia biznesu? Zarabianie. I każdy chciał by godnie zarabiać A nie za miske ryżu. Tym bardziej mnie to wku... że allegro to nie biedna firma. Są na piątym miejscu pod względem wysokosci opłaconego podatku dochodowego w Polsce. A sprzedający? Nie jestem pewna czy nie ma takich co dokładają albo balansuja na granicy oplacalnosci. Musisz mieć dużo kasy skoro tego nie rozumies

oznacz moderatorów