anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Manager Paczek, brak SMART a darmowa dostawa

MAMY ROZWIĄZANIE!
DAYENU1
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

chcę wysyłać paczki przez Managera Paczek, aby móc udostępnić kupującym dostawę kurierem i paczkomatem i tym samym spełnić wymogi sprzedawcy SMART. Z tego co rozumiem, po konfiguracji Managera, wystarczy dodać te dwie opcje z przedrostkiem Allegro do cennika dostaw, żeby działalo, a nasze jedyne koszty to odbiór paczek przez kuriera InPost z magazynu.

 

Nie rozumiem jak to będzie wyglądać w praktyce? Czy istnieje możliwość, że kupujący będą wybierać podczas zakupu darmową opcję wysyłki zanim Allegro przyzna tytuł SMART sprzedawcy i będzie trzeba pokryć koszty dostawy z własnej kieszeni? Jak rozliczyć się z kosztów dostawy w Manager Paczek z Allegro?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@DAYENU1 kurier inpost nie jest w smarcie 😞

Żeby mieć smarta musisz spełnić warunki 1 x kurier z listy i 2 x punkt z listy 

Metody dostawy do drzwi
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Przesyłka polecona
Metody dostawy do automatu paczkowego i/lub punktu odbioru
  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL

W praktyce wygląda to tak że masz za darmo prócz dopłat do smarta, nadajesz przez narzędzia warunkiem jest wpisanie poprawnie maila na podstawie tego nie płacisz za nadanie u przewoźników 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 wyjąleś mi to z ust , ale dodam jeszcze ,że od sierpnia 2 kurierów i 3 OWP

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 nie mam pomysłu co zrobić na te nowe zasady , chyba pozostaje mi ONE .. DPD i GLS mają u mnie szlaban .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja prócz poczty i inposta dam DHL kurier i punkt mam żabkę po drugiej stronie ulicy i jak coś wpadnie a mam nadzieję że nie bo dziś to 99 % paczkomaty idą i zobaczymy co z tego wyjdzie, w najgorszym razie zrezygnuje ze smarta a droższe produkty dam wysyłkę paczkomatem za free 😄 i tak już połowę a nawet większą cześć doliczają, co śmieszne zemści się to na allegro bo ubędzie ofert ze smartem 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 mam po drodze POP UPS , jadę codziennie , muszę się kiedyś zatrzymać i zaciągnąć języka .

oznacz moderatorów
DAYENU1
#7 Wielbiciel#

Jasne, już rozumiem i chyba zamienimy kuriera InPost na Allegro Kurier DPD + One Box i DPD Pickup, tylko zastanawiam się jak to wygląda w przypadku zewnętrznej obsługi zamówień przez magazyn. Na czacie Allegro pisało coś o integracji magazynu Allegro przez API, inaczej trzeba będzie nadawać paczki ręcznie prosto przez Allegro

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DAYENU1 niestety sam Inpost nie wystarczy , aby Twoje oferty uzuskału znaczek ,,smart ,, musisz się głębiej pochylić nad tym tematem -https://allegro.pl/smart/sprzedawcy-smart niemniej Twoje obawy nie mają pokrycia w rzeczywistości jeśli dokładnie i z rozmysłem zastosujesz się do wskazówek .

oznacz moderatorów