anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadużycie allegro smart

kakalukio
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałbym zainteresować was pewnym tematem, który w tym miesiącu dwukrotnie się u mnie pojawił.

Kupujący zamawia więcej towaru, aby przekroczyć 40zł i mieć darmową wysyłkę, a następnie ZA DARMO zwraca towar, którego nie potrzebował. Takim oto sposobem klient zyskuje darmową dostawę nawet przy zakupie za 5 zł. 🙂

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kakalukio   Przyjąć na klatę 🙂  Następnie oddać kasę i zapomnieć.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

Tylko dwukrotnie, to masz farta. U mnie to co miesiąc jest min.  5 takich klientów. Jedyne co możesz zrobić to zwrot pieniędzy. Tą patologię wyhodowało Allegro i oni nic z tym nie zrobią, bo oni za zwrot nie płacą.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kakalukio z drugiej strony, gdyby nie korzystali ze SMART to byś płacił jeszcze prowizję od kosztu wysyłki, więc w sumie i tak jesteś do przodu w takiej sytuacji. Jak klient wybiera paczkomat Inpost to nawet jak nie ma SMART to i tak odsyła za darmo, a Ty jeszcze musisz mu kasę za wysyłkę do niego zwrócić (chyba, że robi częściowy zwrot jak tutaj, to nie). To jest dopiero patologia.

Z kolei jeśli masz takich klientów, a np. odesłany towar jest jakoś podniszczony to zgodnie z prawem możesz zastosować potrącenie wartości.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kakalukio  nic nowego, to już raczej norma.

Mnie bardziej irytuje inny dosyć uciązliwy proceder, a mianowicie brak czytania opisów, czy wręcz eksperymentowanie z zakupami. Niestety smart to w bardzo duzym stopniu spowodował. Teraz klient nie musi wysilać się na czytanie opisu i oglądanie zdjęć, kupuje w ciemno, a potem odsyła - u mnie to plaga. Cały czas zwroty bez powodu, a głównie dlatego, że klient myślał, że to może jednak pasuje, pomimo wyraźnej informacji w opisie, że nie. Dostanie towar, coś tam próbuje we własnym zakresie poczarować przy aucie, jak mu się nie uda to zwrot.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Szczepionki na urojone pomysły jeszcze nikt nie wynalazł .

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@kakalukio Nie ma żadnych darmowych wysyłek w ramach Allegro Smart! Klient musi za tę usługę zapłacić z góry: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/platnosc-za-allegro-smart/ile-kosztuje-usluga-allegro-smart-... 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573  A tak dokładniej to obie strony bulą koszty wymyślonego smarta tak kupujący jak i sprzedawca.

oznacz moderatorów