anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nieodebrana paczka z paczkomatu

Bodzon-Fodder
#7 Wielbiciel#

Przejrzałam już różne dyskusje i nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.

Kupująca nie odebrała paczki z paczkomatu na kwotę 156 zł, za przesyłkę allegro pobrało 8,98. Sprzedaję jako firma a zakup był Smart.

1. Czy inpost nalicza opłatę za zwrot paczki do mnie?

2. Ile pieniędzy powinnam zwrócić kupującej? Kwotę towaru czy pomniejszoną o  koszty przesyłek.

3. Co zrobić żeby otrzymać zrot prowizji od allegro?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

1 jeśli nie odstąpi od umowy to dalej jest jej towar wysyłasz wiadomość przez allegro mamy państwa paczkę proszę odstąpić od umowy lub opłacić ponowną wysyłkę i czekasz
2 możesz wezwać do działania z punktu 1 z terminem potem zacząć naliczać koszt magazynowania
3 w rozliczeniach masz czy ci coś za zwrot do nadawcy naliczyli smart inpost paczkomat jest za 0zł, jak naliczyli to potrącasz z kwoty zwrotu jak odstąpi od umowy
4 bez odstąpienie nie odzyskasz prowizji więc samemu nie anuluj i nie zwracaj

oznacz moderatorów

Bodzon-Fodder
#7 Wielbiciel#

Proszę żeby odstapiła od umowy i zwracam tylko koszt zakupu towaru czy mogę pomniejszyć o koszty jakie allegro ściagnęło odemnie za przesyłkę?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bodzon-Fodder jeśli przyjmiesz odstąpienie to nie możesz nic potrącić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bodzon-Fodder
#7 Wielbiciel#

Co by nie zrobił i tak w plecy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bodzon-Fodder wysyłka smart i powrót nieodebranej w paczkomacie jest darmowy, napisz do klienta co robi ? czy opłaca ponowną wysyłkę czy masz naliczać za magazynowanie 🙂

Możesz też przyjąć odstąpienie chodź już się prawnie nie należy, będziesz w plecy koszt dopłaty do smarta ale odzyskasz prowizję i spokój z klientem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów