anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe stawki za dopłaty do allego smart

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

allegro chyba zwariowało z kwotami dopłat do przesyłek smart  nawet 6,99 zł dopłaty i zakończenie programu szybkich wysyłek

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/1-lutego-2022-zmienimy-sposob-rozliczania-kosztow-przesylek-all...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

obslugana100-pl
#10 Popularyzator#

A jak myślisz. W koncu będzie tak, ze całość wynegocjowanej stawki za wysylke przerzuca na Sprzedającego. Przecież nie będą ciagle dokładać do interesu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeszcze trochę to wszyscy sprzedawcy zrezygnują z tego smarta bo to tylko windowanie cen na niekorzyść potencjalnych klientów którym ma się wydawać że mając darmową dostawę kupują taniej .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Sprzedaż ze smartem nadal będzie tylko ceny za towar znów zrosną. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ProGastrojz  oj tam dopłaty do smarta spowodują wzrost cen i wszystko sie rozejdzie po kosciach przeciez to już bywało.

Kurierskie smarty nadal zostaja przy zakupie 40 zl.

Co do likwidacji programu szybkich wysyłek to myśle że allegro bedzie musiało cos dać w zamian aby zmotywować sprzedawców do szybkiego wysyłania. W przeciwnym razie przynajmniej u nas skonczy sie napinanie aby jak najwiecej paczek pojechało tego samego dnia.

Wrócimy do wysyłki w ciągu 24 godzin i tyle. 

Lecz jakoś mam wrażenie że powstanie cos innego dla motywacji do szybkiej wysyłki.W sumie szkoda bo akurat program szybkich wysyłek to była jedna z ciekawszych zmian w allegro dzialających na korzyśc sprzedających ( bo zmniejszała koszty) jak i kupujacych ( bo szybciej mieli swoje zakupy)

oznacz moderatorów

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

ja powoli przerzucam sklep z allegro na inną platformę sprzedaży gdzie do marca mam wszystkie e wysyłki za darmo i zero prowizji i klient dostaje jeszcze rabat 5 zł na pierwsze zakupy i powoli mam gdzieś na allegro jak mam od 15 tys obrotu płacić im 2 tys zł prowizji 

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@_Likos_ Program szybkich wysyłek wcale nie jest taki super. U nas większość zamówień klienci robią wieczorami (w godz. 18-22). Jeśli takie zamówienie spakujemy po przyjściu do pracy o godzi 8:00 to już nie dostajemy zwrotu, bo przesyłka jest nadana w innym dniu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@socha_pasieka  na to że będą zwroty ze wszystkich paczek smart to bym nie liczył. Nie po to zostały wprowadzone opłaty aby były zwroty.

Program szybkich wysyłek pozwalał ograniczyć przynajmniej część tych kosztów. Kiedy zostanie zakonczony wszyscy bedziemy dokładać do smarta niezaleznie czy ktoś kupi o 23 czy też o 8 rano. Wiec generalnie bedzie gorzej i ... drożej.

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@_Likos_ u mnie zwroty z tego programu to ok 10%. Nie ma się co spinać - cena produktu idzie w górę, a klienci są zadowoleni, że mają darmową dostawę i nikt z nich nie wie, że płaci za to w produkcie. Odkąd moje ceny w sklepie są o 50% niższe niż na allegro, większość klientów robi zakupy bezpośrednio w sklepie i wówczas obie strony są zadowolone

oznacz moderatorów