anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obliczanie prowizji

Atakana61
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Planuję przekształcić swoje konto w konto firmowe.Idę krok po kroku. Zamierzam być ,,powoli''Smart. Poczytałam różne w wiadomości w internecie na temat sprzedaży na Allegro i przyznam, że wiele informacji jest dla mnie niejasnych i miesza mi w głowie. Jak to jest dokładnie są  wyliczane prowizje ? Procentowo jak się to kszałtuje?

Oto moje pytania, wymagające odpowiedzi:

Po pierwsze : Jak nie jestem Smart - jak wyglądają prowizje pobierane przez Allegro za  wysyłkę? I za produkt ?

Po drugie     : Jestem Smart  - jak wyglądają pobieranie prowizje przez Allegro za wysyłkę? I za produkt?

Po trzecie     : Jestem Smart, a mój klient nie jest (wybiera sobie opcję zwykły kurier), jak wtedy Allegro pobiera prowizję?

 W świetle tych niejasności nie mam pojęcia jak mam przygotować cennik dla przyszłych moich klientów.

Proszę o wyjaśnienie . Dziękuję

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

markam43
#13 Ambasador#

@Atakana61 Bez Smart płacisz prowizję od wysyłki według takiej samej stawi jak za towar.

Ze Smart nie płacisz prowizji od kosztów wysyłki, ale ostatnio weszły dopłaty za takie wysyłki pokrywane przez sprzedawców - 99 groszy do paczkomatu.

Jeśli klient nie ma Smart, płaci Ci za wysyłkę, czyli znowu prowizja od towaru i wysyłki.

Stawki prowizji masz w regulaminie - załącznik Opłaty i prowizje.

oznacz moderatorów