anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za wysyłkę bez smart

Client:102571465
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Jestem zielony jeśli chodzi o sprawy sprzedaży na allegro.

Ostatnio sprzedałem przez licytacje rzecz na allegro lokalnie (bez smarta-kwota była za niska). 

Kupujący wybrał dostawę przez paczkomat InPost za kwotę 10.95.

I teraz pojawia się moje pytanie.

Czy to ja mam zapłacić te 10.95 za nadanie paczki?

W zakładce "wpłaty od kupujących" mogę normalnie wypłacić sobie pełną kwotę za przedmiot + te 10.95 za przesyłkę która opłacił kupujący.

Przy czym nigdzie na żadnym etapie nadawania paczki nie było żadnego okienka żeby dokonać tej płatności, a jednocześnie zostałem poinformowany że niezależnie od rozmiaru paczki zapłacę 10.95 za jej wysłanie.

Jedyna płatność jaką zrobiłem to prowizja od sprzedaży która była lekko ponad 1 zł.

Czyli jeżeli sprzedaje coś za 35zł bez smarta i kupujący płaci za wysyłkę 10 zł 

To tak jakbym sprzedał ten sam przedmiot ale za kwotę 45 z allegro Smart?

Skoro w pierwszym jak i drugim przypadku mogę wypłacić sobie 45 zł 

Mógłby ktoś wyjaśnić jak to działa?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

br.
#21 Demiurg#

Nie spiesz się zanadto  z wypłatą, najpierw  sprawdź czy masz aktywne wypłaty,  weryfikacja trochę potrwa.

Jeśli wyślesz przez Allegro to za wysyłkę Allegro sobie policzy,  będziesz musiał zapłacić dla Allegro, natomiast  jeśli wyślesz bez Allegro na przykład InPost to wyjdzie  drożej ale opłacisz sam, osobno.

Nie możesz sobie wybierać czy sprzedajesz ze smartem czy nie,  smarta albo się ma albo nie, na smarta do sprzedaży trzeba zasłużyć.

oznacz moderatorów

Client:102571465
#7 Wielbiciel#

Tak, wypłaty mam aktywne.

Jako że sam mam kupiony smart to przy sprzedaży na allegro lokalnie mam możliwość sprzedaży 6 paczek ze smartem.

Do tej pory jeśli ktoś ode mnie coś kupił to zawsze było to kupione właśnie że smartem.

Dlatego dopiero pierwszy raz spotykam się że sprzedażą bez niego.

Sprzedałem oczywiście przez allegro w "normalny" sposób 

Zatem z tego co mówisz to jeszcze allegro sobie tą wysyłkę policzy i muszę po prostu trochę poczekać?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Płatności nie dokonujesz tak sobie, kupujący opłaca i Ty otrzymujesz za towar i przesyłkę a później Allegro doliczy Ci do rachunku.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie musisz czekać, pobierz pieniądze, a przecież możesz zapłacić opłatę Allegro później, masz czas do 15 dnia nastepnego miesiąca. Sam wykonasz przelew i zapłacisz kiedy będzie trzeba,  musisz tylko o tym pamiętać .

Jeśli masz smarta do sprzedawania to sam decyduj czy lepiej wystawić wyższą cenę ze smartem czy tańszą plus koszt przesyłki.  Myślę że ludzie chętniej kupują ze smartem, nawet drożej, ale zrobisz jak uważasz.

oznacz moderatorów

Client:102571465
#7 Wielbiciel#

Rzecz w tym że w zakładce "opłaty od sprzedaży" 

Miałem do zapłacenia tylko prowizje w wysokości nieco ponad 1 zł.

Żadnego innego rozliczenia.

Chyba że za wysyłkę nalicza się na inne saldo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A kiedy wysłałeś  tak że się martwisz?   Policzą spokojnie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

A jak ci mają policzyć opłatę za wysyłkę skoro nie wysłałeś ? Wysyłaj, na wszystko przyjdzie pora.

Masz opcję wydruku etykiety z panelu Allegro?   Wdrukujesz etykietę pojawią się koszty, opłaty.

 

oznacz moderatorów