anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

powiązanie allegro smart z apaczka

Jason_s_c
#8 Zapaleniec#

Witam,

Nie wiem, czy będę w stanie wytłumaczyć nasz problem, ale postaram się zrozumiale to napisać.
Nasza firma ma podpisaną umowę z korporację kurierską Apaczka. Konto Allegro zostało podpiete do Apaczki w celu poboru informacji o przesyłce (i danych kupującego). Z poziomu wysyłek Apaczka koszt wysyłki na paczkomat (jeśli klienta nie ma Smarta, my mamy) to 12,76 brutto. I nie da sie tego obejść. Allegro blokuje cenę wysyłki na 8.99brutto. I tutaj tej ceny też nie da się zmienić. Więc wysyłając taką wysyłkę, każdorazowo, tracimy 3,77zł brutto. Nie byłoby problemu, gdyby chodziło o artykuły z droższej półki, ale czasami są to produkty, które niewiele różnią się od tej kwoty. Mam nadzieję, że do tej poru rozumiecie :).
I tu moje pytanie, jak podpiąc umowę Apaczki z Allegro, by wysyłka faktycznie nas wynosiła 8,99zł. Czy muszę podpisywac kolejna umowe z InPostem i podpinać ją pod Allegro, co jest absurdalne.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Jason_s_cw przypadku metody Allegro Paczkomaty InPost, sprzedawcy mogą generować etykiety w narzędziu przewoźnika - jest nim Menadżer Paczek InPost. Aby uzyskać dostęp do narzędzia, nie musisz podpisywać umowy (za wyjątkiem generowania takiej etykiety w narzędziu Wysyłam z Allegro).

Kwota 8,99 zł jest wynegocjowana na linii Allegro-InPost. Jeśli korzystasz z pośredników, niestety nie możemy pomóc. Nie ma również możliwości wpisania wyższej kwoty przy tej metodzie. Mogłoby wówczas dochodzić do zawyżania tego kosztu i uzyskiwania dochodu z wysyłki. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów