anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poznaj Allegro Punkty - kolejną wygodną metodę dostawy

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Korzystacie już z nowej metody dostawy - Allegro Punkty? Od 11 maja jest to możliwe. 

Sieć punktów nadań i odbiorów będziemy stopniowo rozbudowywać. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić kilka tysięcy stacjonarnych punktów i 1500 automatów paczkowych. W tej chwili Wy i Wasi klienci możecie skorzystać z około 600 punktów odbioru w Salonikach Kolportera.

allegro punkty.png

Wygodne nadania i odbiory z Allegro

Jako sprzedający nie potrzebujecie osobnej umowy, by korzystać z nowej usługi. Przesyłki przygotujecie wygodnie przez Wysyłam z Allegro, API lub zewnętrznych integratorów takich jak Baselinker czy EasyUploader. Następnie nadacie je w Saloniku Kolportera lub – jeśli ustawicie zlecenie stałego podjazdu – za darmo odbierze je od Was kurier.

Kolejna metoda wysyłki w ramach Allegro Smart! na pewno spodoba się Waszym klientom. A tych, którzy nie korzystają z programu darmowej dostawy, cena przesyłki również może zachęcać do zakupu - 8, 99 zł. Zwroty towaru w ramach Allegro Smart! i poza Allegro Smart! są tu darmowe.

Tutaj znajdziecie pełną treść regulaminu usługi “Wygodne nadania i odbiory z Allegro”.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

😊

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To co się może spodobać klientom wcale nie musi podobać się sprzedawcą ,którzy już nie mają na nic czasu to jeszcze mają rozwozić paczki po wszystkich dostępnych punktach .

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

mwmonety No co ty. Allegromaty, Allegrokurierzy, Allegrobiorcy ,Allegrodawcy, Allegrokonfesjonały (a nie te już są)

Żyć, nie umierać.

Jesteście w niebie. O co Tobie się chodzi się 🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety możesz zlecić podjazd po paczki  🙂

Minimum, które musisz zadeklarować i spełnić, to:

  • podjazd kuriera co najmniej 3 razy w tygodniu,
  • przy każdym podjeździe przekażesz kurierowi co najmniej 4 paczki.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zgadza się, tylko, że to jest kolejny kłopot, nowe wydruki etykiet, inna forma dostawy, nowy kurier. A tak zamiast 2-3 form dostawy, robi nam się pięćdziesiąt.

Myślę, że i tak kwestia czasu, aż ta forma zostanie przymusowo dopisana do smarta, czyli Ci co jej nie wdrożą wylecą z programu :):)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza wcale się nie zdziwię, tym bardziej że w drugiej połowie roku ma dość 1500 automatów paczkowych ( próbują wygryźć inposta ) a potem pewnie kolejne 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 wygląda, że dosyć krótki był ten romans allegro z inpostem. No cóż, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę :):):)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mikeza 

 

"Myślę, że i tak kwestia czasu, aż ta forma zostanie przymusowo dopisana do smarta, czyli Ci co jej nie wdrożą wylecą z programu :):)"

Ja pójdę mocniej. Konieczność Allegro Punkty + usunięcie InPost Paczkomat.

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

Ale nie straszcie... u mnie na wsi jedyny "salonik" to ten który sobie żuliki zrobiły ze starej wiaty przystankowej i przytarganej kanapy w wioskowym zagajniku .

Mam wrażenie że Allegro myśli że wszyscy sprzedający to w mieście mieszkają i wszędzie im blisko.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Analizuje to własnie no i mam problem.

Jak pogodzić podjazd kuriera minimum 3x w tygodniu z wysyłką w 24h ???

NIe da sie

Z drugiej strony umowa i minimum 4 paczki dziennie dla nowej opcji dostawy to ryzyko dopłat za podjazd kurieral. zwłaszcze że Allegromatów póki co nie ma wiec zostaje tylko Kolporter a oni tych punktów zbyt dużo nie mają.

No i mam dylemat .

A Wy co planujecie? Wprowadzacie juz nowa dostawe czy czekacie na uruchomienie allegromatów??? Bo wtedy to pewnie już nie bedzie problemu z ilościa paczek do nadania

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mnie zastanawia jakim cudem te saloniki będą odbierać i przechowywać te paczki, jak zazwyczaj to są małe punkty, gdzie ledwo da się tam ruszać. I nagle wpadam z paczkami i zostawiam powiedzmy kilkadziesiąt ? często takie saloniki są np. w sklepach, u mnie między innymi w Lidlu. Żeby dotrzeć do tego saloniku trzeba przejść przez sklep, czyli targam paczki do lidla, potem przeciskam się z nimi przy kasie lidlowej, i docieram do saloniku. Kabaret jednym słowem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

1. Allegro wystartowalo podobno od 11 maja ze swoimi punktami wysylek (na poczatek Kolporter) - czy ma ktos juz jakies doswiadczenie w tym temacie? 

2. wkrotce Allegro zaoferuje usluge nazwakraju.DPD w korzystnych cenach  - czy od takiej wysylki za przykladowo 49 zl tez bedzie liczona prowizja jak to ma miejsce w przypadku wysylek krajowych?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@accadia 

Oczywiście, że będzie liczona prowizja. Miałeś nadzieję, że nie ? 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

@Kaliope_Brzeg z jednej strony nie spodziewam sie, zeby nie byla... ale z drugiej gdzies mam nadzieje, ze ktos jednak decyzyjny sie znajdzie, kto ma IQ chociaz troche powyzej sredniej...
zainteresowanie bedzie jeszcze chyba mniejsze, niz odroczona platnoscia 😄

oznacz moderatorów