anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka jest zbyt ciężka dla wybranego punktu podjazdu (max. 20 kg)

MAMY ROZWIĄZANIE!
rolfa
#11 Animator#

Mam problem z nadaniem przesyłek Pocztex. Zawsze wysyłałem w punkcie UP Gostyń Poznański 1. Dziś pojawił się komunikat o przekroczonej wadze - mimo iż jest to placówka odpowiednia do nadawania paczek do 30 kg. Czy pojawił się jakiś błąd w komunikacji z Pocztą czy co się dzieje? Proszę o pomoc.

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa Cześć, podaj numer zamówienia 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

@ko_alka W zasadzie na każdym, które chce nadać.

Pierwsze dwa z brzegu:

5aae96b0-b9d4-11ed-a8a4-0b7534c41d7a
79147cd0-ba71-11ed-a7ba-e3d081bd1e9b
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa Dzięki! I rozumiem, że paczki nadajesz przez Wysyłam z Allegro i w narzędziu pojawia się komunikat o przekroczonej wadze? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

@ko_alka Tak, dokładnie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa @DeoKrakow Dziękuję Wam bardzo za sygnał. Zgłoszę to i wrócę do Was z odpowiedzią

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

@ko_alka Są jakieś informacje? Za chwilę mija godzina nadania paczek, a my nie mamy jak ich wysłać..

oznacz moderatorów
rolfa
#11 Animator#

@DeoKrakow @ko_alka Błąd już nie występuje, można nadawać paczki.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa @DeoKrakow Przepraszam Was, że trwało to nieco dłużej, ale wyjaśnialiśmy tę sytuację z Pocztą Polską. Już powinno być okej 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
petset_pl
#9 Pomysłodawca#

Problem występuje dalej, w UP Lublin 24 widzą błąd, ale nie są w stanie powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Na mapie placówek na stronie poczty polskiej po zaznaczeniu opcji "Przesyłka o masie powyżej 20kg" na cały Lublin pojawia się tylko jedna placówka (oddalona ode mnie o parę km). Czy jest szansa, że w dniu dzisiejszym zostanie to naprawione? Akurat dziś mam przesyłkę do wysłania właśnie powyżej 20 kg 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@petset_pl Czy możesz pokazać mi zrzut, który przedstawia tę sytuację? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
petset_pl
#9 Pomysłodawca#

Problem nadal występuje, więc przesyłam. Pierwszy screen to wszystkie placówki/urzędy Poczty w Lublinie, a na drugim JEDNA JEDYNA placówka obsługująca gabaryt powyżej 20 kg.

1. Wszystkie FUP i UP Lublin.png

2. Wszystkie FUP i UP pozyżej 20kg.png

 

Przez to nie mogę nadać przesyłki powyżej 20kg, gdyż ten jeden oddalony jest o parę km ode mnie. Czy możesz powiedzieć co się stało z pozostałymi punktami, gdzie można było nadać cięższą przesyłkę 20kg+?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@petset_pl Ze zrzutów, które tutaj przestawiłeś wynika, że podczas nadawania korzystasz z E - Nadawcy PP, więc my jako Allegro niestety nie mamy żadnego wpływu na to jakie punkty udostępnia przewoźnik w swoim własnym narzędziu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
petset_pl
#9 Pomysłodawca#

 Mapka znajduje się na stronie poczty polskiej - https://placowki.poczta-polska.pl

Po prostu zamieściłem screeny z tej mapki, gdyż odzwierciedlają problem z wysyłką gabarytu powyżej 20kg. Mianowicie UP Lublin 24 na ulicy Sasankowej w Lublinie telefonicznie informuje, że zawsze przyjmowali paczki 20-30kg i nie wiedzą dlaczego wyskakuje problem, że ten urząd nie przyjmuje takich gabarytów. Tylko po zmianie placówki nadawczej na widoczny na mapce jedyny punkt w Lublinie dla gabarytu powyżej 20 kg - etykieta się generuje, ale po prostu nie mam czasu podjechać z tak dużą paczką tak daleko. Czy możliwe jest wygenerować etykietę z nadaniem w punkcie A, a ostatecznie nadać w innym punkcie B?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@petset_pl Tak jak pisałam wcześniej, jeśli informacje prezentowane są na stronie lub w narzędziu nadawczy Poczty Polskiej, to do nich musisz zwrócić się z tym pytaniem.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Od rana mamy problem z tworzeniem etykiet Pocztex w narzędziu Allegro. Dla paczki 23 kg wyskakuje komunikat " Błąd przetwarzania Przesyłka jest zbyt ciężka dla wybranego punktu podjazdu (max. 20 kg)"

Sprawdzonych kilka urzędów, w których na pewno można wysyłać do 30 kg i dalej wyskakuje błąd

Konsultanci czatu Allegro bezradni, padła sugestia że w niedzielę zmieniono limity na poczcie...

Ktoś coś?

 

 

oznacz moderatorów
DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Mamy to samo, po stronie Poczty nie ma problemu, po stronie Allegro nie wiedzą co się stało

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Dwa razy tak miałam w przeszłości, wydrukowałam  etykiety do 20 kg, a moje paczki ważyły więcej. Niestety zapłaciłam kary za nadwagę. Czekajcie, aż problem zostanie naprawiony.

oznacz moderatorów