anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka o znacznych wymiarach?

darunia73
#1 Nowicjusz#

Chcę wystawić przedmiot o większych wymiarach tj. 130x60x10cm. Podczas dodawania przesyłki zapytano mnie czy chcę dodać przesyłkę AllegroSmart - czy to jest wykonalne?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darunia73 Cześć. Na Twoim koncie obecnie nie jest to wykonalne, ponieważ nie spełniasz warunków Smarta (tutaj znajdziesz wszystkie warunki dla konta zwykłego). 

ko_alka_0-1658476688044.png

Dla Allegro Kurier DPD maksymalna długość paczki to 150 cm, waga: do 31,5 kg, suma szerokości, długości i wysokości: maksymalnie 300 cm.

Maksymalne wymiary paczki dla metody Allegro Kurier UPS wynoszą:

  • najdłuższy bok = maks. 100 cm,
  • drugi najdłuższy bok = maks. 76 cm,
  • suma długości oraz obwodu (długość + 2 x wysokość + 2 x szerokość) = maks. 300 cm

 

Dla Allego Pocztex Kurier 48 i Allegro Przesyłka polecona:

ko_alka_1-1658476891516.png


Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

justyna831126
#8 Zapaleniec#

dzień dobry ja właśnie mam smart i wysyłam czasami duże paczki ale nie umiem ustawić metody dostawy by te większe paczki były tańsze bo wczoraj przeżyłam szok 

USŁUGA NETTOSUMA NETTO
DPD Classic73,84 zł
Element niestandardowy17,00 zł
90,84 zł
 
OPAKOWANIE ZADEKLAROWANE WAGA
paczka (57 cm x 102 cm x 38 cm) (niestandard)22,00 kg

całość wyniosła w sumie 111 zł z groszami 

a niestandardowa dlatego, że była owinięta streczem ,proszę o pomoc w ustawieniu tańszej opcji wysyłek większych.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@justyna831126 Cześć 🙂 To może zależeć od bardzo wielu czynników. Podaj mi proszę numer zamówienia, w którym doszło do takich naliczeń. Daj również znać, jak nadajesz paczki - przez narzędzie Wysyłam z Allegro czy może inne narzędzie zewnętrzne? Czy poprawnie przekazujesz adres mejlowy Kupującego (tutaj instrukcja)? 

Jeśli chodzi o DPD, tutaj możesz pobrać cały podręcznik na temat tego, jak pakować paczki: https://www.dpd.com/pl/pl/oferta-dla-firm/warunki-wysylki/jak-pakowac-przesylki/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

justyna831126
#8 Zapaleniec#

185f8191-08f7-11ed-b314-0980f714bb66- zamówienie ,używam strony allekurier ponieważ tam mogę wycenić paczkę przed nadaniem i tak też w tym wypadku zrobiłam 

 

oznacz moderatorów

justyna831126
#8 Zapaleniec#

adres zawsze kopiuję znam zasadę że @jest bardzo ważny i pilnuję tego by był dokładnie kopiowany 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@justyna831126 Zamówienie 185f8191-08f7-11ed-b314-0980f714bb66 nie było w ramach Smart. Metoda dostawy wybrana przez Kupującego to "Przesyłka kurierska". W ofercie 11858294334 nie było możliwości wybrania przesyłki w ramach Smart, w cenniku udostępniłaś tylko kuriera: 

ko_alka_0-1658482524222.png

To, że posiadasz Smarta jako Kupujący wcale nie oznacza, że możesz udostępniać wysyłki w ramach Smart jako Sprzedający. Żeby to zrobić, musisz spełniać konkretne warunki. W tym przypadku serdecznie zachęcam Cię do udziału w kursie: https://allegro.pl/akademia/allegro-smart-dla-sprzedajacych 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

justyna831126
#8 Zapaleniec#

smart posiadam jako sprzedający(bo spełniam wymogi ) i mam aktywny smart w ponad 200 ofertach ,tak nie miałam dla tego zamówienia opcji smart bo nie potrafię go ustać DLA DUŻYCH PRZESYŁEK JAK WSPOMINAŁAM PRĘDZEJ NA TYM POLEGA MÓJ PROBLEM .

oznacz moderatorów

justyna831126
#8 Zapaleniec#

jak wysyłać tanio duże przesyłki z konta firmowego posiadając opcję smart dla sprzedających 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@justyna831126 Na forum nikt Ci tego nie powie, nie znamy wymiarów ani wagi Twoich paczek. Musisz samodzielnie zweryfikować, czy Twoja paczka nie przekracza tych wartości. Tutaj w jednym miejscu masz wypisane wszystkie wymiary, maksymalne wagi i opłaty: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylam-z-allegro-cennik-uslug-podstawowych-i-dodatkowych-D5xnG... 

Jeśli Twoje paczki są bardzo duże (np. lodówka, kanapa) możesz zastanowić się nad dodaniem do cenników Allegro Zadbano. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GrawlasSP
#9 Pomysłodawca#

DPD jest do 31.5kg wagi rzeczywistej lub gabarytowej.
Wzór na wagę gabarytową to dł. x szer. x wys./6000 czyli w twoim wypadku wychodzi 36,82kg.
Na "duże" paczki chyba najsensowniejsza jest poczta, ale to wciąż jest 30+ zł.

oznacz moderatorów