anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

inpost fakturuje przesyłki smart jako paczkomat standard

agama17
#9 Pomysłodawca#

Witam, od początku czerwca mam podpisana umowę z inpostem ,była potrzebna do wysyłanie paczek bezpośrednio z allegro a nie przez menager paczek na stronie inpost, zamiast jak zwykle faktury na 2tys dostałem od inpostu na 10tys, z tego co udało mi się ustalić wszystkie listy wygenerowane w allegro widnieją jako paczkomat standard, opiekun odsyła do allegro, allegro do opiekuna. Złożyłem reklamację do inpostu, czy ktoś miał podobną sytuację?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czyli bliższy związek z allegro zaczął cię drogo kosztować. 

oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Już od dawna mam bliski i kosztowny związek z allegro, ale jak wysyłaliśmy przez stronę inpost nie było problemu, płaciliśmy tylko za paczki które nie miały smarta, 8.99 lub 10.95 kurier. Przy podpisywaniu umowy z inpostem zapewniali ,że będzie tak samo tylko listy będziemy generować bezpośrednio z allegro. Jak się teraz okazuje albo ktoś nas zrobił w balona albo inpost ma jakiś błąd i nalicza nam po 16 zł za paczki które powinny kosztować 0zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agama17 chodzi Ci oto że nalicza opłaty za smart ? to musi być coś nie tak z integracją poczekajmy co powiedzą admini 🙂

A wiesz że paczki allegro nie liczą się do abonamentu ? i jak nie nadajesz poza allegro to będziesz w plecy opłatę abonamentową bo nie wykorzystasz jej 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Nic nie wiem o opłacie abonamentowej, nie było o tym mowy podczas podpisywania umowy. Jaka to kwota?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agama17 zależy jaki abonament, jak ja podpisywałem był 150 - 300 - 600 zł na wykorzystanie na paczki bez allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Sprawdzę na umowie jak będę w biurze, dzięki za info

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agama17 nawet się nie pomyliłem 🙂  tu masz wszystko https://inpost.pl/abonamenty-dla-firm sprawdź w umowie bo mi opiekun mówił że nie liczą do tego paczek z allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@agama17, czy w zakładce Zamówienia, w sekcji Ustawienia - "umowy własne" przy edycji umowy z InPost, masz zaznaczoną opcję "Używaj oferty dla sprzedawców Allegro"? Jest to konieczne, aby rozliczać się z przewoźnikiem na wynegocjowanych przez nas warunkach w ramach Allegro Mix. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Nie było to zaznaczone, podczas zawierania umowy z inpostem prosiłem o procedurę dodania umowy w allegro i opiekun nie poinformował mnie o konieczności wykonania tego kroku...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agama17 tyle że to integracja allegro a nie inposta więc mógł nie wiedzieć, a w pomocy allegro jest taka informacja, chodź bym na to nie wpadł skoro dodałem umowę i to powinno działać 😞

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylam-z-allegro-bezplatne-narzedzie-do-nadawania-przesylek-9g...

Jeśli chcesz nadać przesyłkę InPost przez Wysyłam z Allegro na warunkach Allegro, czyli żeby paczka w ramach Allegro Smart! była rozliczona z Allegro, pamiętaj, aby przy dodawaniu umowy własnej zaznaczyć "Używaj oferty dla sprzedawców Allegro". W przeciwnym wypadku przewoźnik wystawi fakturę na pełny koszt przesyłki.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11

  Jak Allegro coś wymyśli to głowa mała 🤣 Skoro wysyłam coś przez Wysyłam z Allegro to jakby logiczne jest, że chcę korzystać z warunków Allegro. Ale nie, trzeba jeszcze jakieś ptaszki stawiać.

@agama17  Zamieniłeś fajnie działającego managera Inpostu na marne WZA i na efekty nie trzeba było długo czekać.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Taką dostałem odpowiedź, że po dodaniu umowy system pozwoli nadawać paczki. Przy zamówieniach z Dpd nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach, wszystko elegancko działa. Powinno być ostrzeżenie przy dodawaniu umowy z inpostem ,że jak nie zaznaczysz jakiegoś okienka to słono zapłacisz.

oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Będę musiał się z tym udać do kancelarii prawnej po poradę, będę się odwoływał oczywiście 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agama17 czy ja dobrze rozumiem że zapłaciłeś za paczki w smarcie po stawkach A,B,C + allegro dopłaty do smarta ?  napisz do allegro może jakoś to rozliczą 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Według specyfikacji do faktury każda przesyłka smart czy nie smart kosztuje mnie ponad 16 brutto , dodatkowo prowizja za smarta . Do dzisiaj to będzie ponad 1000 paczek. Już 3 rok sprzedaje na allegro i takiego cyrku nie widziałem

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@agama17, skonsultowałam tę sprawę dodatkowo. Informowaliśmy Cię wielokrotnie, że nie nadajesz poprawnie przesyłek Allegro Paczkomaty InPost przez co "znacząco zwiększysz koszty wysyłki". Widziałam przykładowego mejla w tej sprawie. Pisaliśmy również, w jaki sposób możesz zacząć poprawnie nadawać. Z tego, co wiem, takie powiadomienia wysyłaliśmy dosyć często. Możesz oczywiście złożyć reklamację.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

Tak, teraz już wiem ,że były automatyczne maile, mam ich dziennie na skrzynce ponad tysiąc. Nikt nie zwrócił na nie uwagi przy dodatkowym zajęciu od allegro, czyli kody EAN. Jakby na stronie wyświetlał się komunikat o tym ,że nie jest zaznaczona opcja konieczna do rozliczania z allegro, taki jak ten o konieczności powiązania ofert z katalogiem to moznaby uniknąć takich sytuacji.

oznacz moderatorów

agama17
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  proszę jeszcze o info czy reklamację w tym przypadku mam składać do allegro czy inpostu?

oznacz moderatorów