anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart z Kurierem

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Kupujący kupuje od Ciebie 40 przedmiotów po 1 zł. Razem za 40 zł

Masz w cenniku ustawione - przesyłka - 1 sztuka w przesyłce.

Kupił w ramach Allegro smart Kurier.

Ile zapłaci do allegro opłaty za wysłanie tego zamówienia?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Edit:

 

Ile TY zapłacisz jako Sprzedający za wysłanie tego zamówienia?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

trudno to jednoznacznie określić , poza podstawowymi prowizjami -https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat allegro nalicza również wiele innych opłat .

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Można jednoznacznie określić. Bez problemu. Przed chwilą wyliczył mi to dokładnie konsultantka infolinii.

Kwota zakupu - 40 zł

Przy zakupie w ramach allegro smart kurier - 1 sztuka w przesyłce - 

Sprzedający zapłaci do allegro 3,99 zł x 40 = 159,60 zł

 

BRAWO dla ALLEGRO!!!

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolantab 

To jeszcze niech konsultantka powie co zrobić, żeby przy zakupie za 40 zł mieć kuriera w smarcie 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@jolantab 

Tak bardzo na szybko. Wg mnie prowizja od 40 zł plus kosztów 40 przesyłek. Smart nie zadziała przecież.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolantab  

Ktoś kupił czy po prostu teoretyzujesz?  Kurierska w Smarcie łapie się dopiero od 80 zł więc jak kupi za 40 to nie będzie miał wysyłki smart.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Tak, sytuacja taka właśnie u mnie.... w dziale bielizna - smart kurier od 40 zł

Zakup 4 przedmiotów za łącznie ok 60 zł 

Allegro nalicza 4x3,99 za przesyłkę Smart Kurier.

Sprzedający - UWAŻAJCIE...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolantab   

Masz po prostu źle ustawione cenniki. Zmień ilość przedmiotów w paczce i wtedy wyślesz więcej sztuk w jednej. 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Nie, cenniki mam prawidłowo ustawione. Nie mogę mieć więcej sztuk w przesyłce Kurierskiej. I tyle.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolantab 

 Skoro mówisz, że nie możesz to chyba wiesz 🙂  Podejrzałam, że w przesyłce kurier PoczteX masz ustawioną 1 sztukę np stanika  w paczce a tam można upchnąć 30 kg.

Za każdą paczkę trzeba płacić bonus czy jak oni to tam zwą i w Twoim interesie jest robić tak by w paczkach mieściło się jak najwięcej towaru. . 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Kama, serio wiesz, co jest najlepsze w moim interesie? No to bajka.

Bo ja czytam na stronie allegro: "Za zamówienia z metodą dostawy Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie naliczymy Ci jedną opłatę w wysokości 7,48 zł*"

a potem widzę, że allegro nalicza mi 4 opłaty 

to coś jest nie HALLO.

I nigdzie w regulaminie nie widzę odniesienia, że w ramach JEDNEGO ZAMÓWIENIA allegro może naliczyć dowolną ilość opłat - to kolejny mały zgrzyt...

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z radą zmiany cennika - bo NIE TO jest problemem....

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"a potem widzę, że allegro nalicza mi 4 opłaty" - heloł, skoro masz 4 przesyłki, to i 4 opłaty😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolantab  

 Aż nie chce mi się wierzyć, że konsultanci takie brednie wypisują. Raz że kurier smart działa dopiero od zamówienia za 80 zł, dwa że smart nie działa gdy koszt dostawy od jednego sprzedającego przekroczy 100 zł. Jakim więc cudem 160 zł dopłaty za jedno zamówienie?  Nie ma bata, że w jednym zamówieniu system naliczy 40 przesyłek.

Ok, ja się zgłaszam do Allegro po prowizję a Ty zasuwaj do prokuratury 😊

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@jolantab  dopłata jest naliczana do każdej przesyłki. Jelsi masz ustawiony cennik tak że system wyliczyl cztery przesyłki to masz naliczone cztery dopłaty. Nawet jeśłi wyślesz wszystkow jednej paczce.

Prawdopodobnie masz naliczone za jedno pobranie plus 4x 1,98 za 4 przesyłki

Jelsi nie zmienisz ilości w cennikach dostaw tak to bedzie wyglądało.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@jolantab Poważnie, do przesyłki kurierskiej zmieścisz tylko jedną parę gaci? To może skarpetki też zacznij sprzedawać na sztuki, bo 2 nie zmieszczą się do paczki. Taki cennik dostaw działa na twoją niekorzyść, zapłacisz prowizje od wysyłki od 4 paczek, a nie od jednej.

Domyślam się, że obstawiasz kilka hurtowni w dropshippingu, stąd takie ustawienia cennika. 

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Acha, tylko pokaż mi jeszcze zapis w regulaminie, mówiący o tym. Że w ramach jednego zamówienia  40 zł mam zapłacić 40 x 3,99 zł.

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

No i właśnie...  też tak myślałam.

Allegro naliczyło 4xprzesyłka smart kurier (4x3,99 zł). 

Konsultantka infolinii potwierdziła, że jest to zgodne z regulaminem.

 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@jolantab Jeżeli w cenniku masz ustawioną 1szt. w przesyłce, to dobrze naliczyło. Zmień w cenniku dostaw ilość szt. w jednej przesyłce.

oznacz moderatorów