anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa własna z przewoźnikiem - co to właściwe oznacza?

19Marcin91
#2 Obserwator#

Cześć, rok temu sprzedawałem na Allegro i wysyłałem paczki w dwóch opcjach - paczkomatem InPost i przez Pocztę Polską (list polecony ekonomiczny/priorytetowy). Teraz jednak, gdy czytam o tych nowych standardach nadawania paczek, widzę coś nowego, a mianowicie ,,Umowa własna z przewoźnikiem"...

Co to oznacza? Czy jak chcę wysłać po ludzku, najbardziej standardową przesyłką, czyli listem poleconym przez Pocztę Polską, to faktycznie muszę z tym przewoźnikiem podpisywać jakieś kwity? Czy może chodzi po prostu o to, że wybieram taką opcję, a potem pakuję towar, idę na pocztę i (staromodnie) wypełniam blankiet na przesyłkę poleconą, po czym ją nadaję? Czy to jest po prostu ta cała ,,Umowa własna z przewoźnikiem"?

Liczę na prostą odpowiedź, dzięki wielkie. 😉

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@19Marcin91 Posiadasz konto zwykłe, dlatego nie masz możliwości skorzystania z naszego narzędzia Wysyłam z Allegro. A to oznacza, że możesz skorzystać ze wspomnianych przez Ciebie już metod, ale również innych - tylko na umowie własnej. Sprzedawcy z kontem firmowym mogą korzystać z umów Allegro z przewoźnikiem, np. metoda Allegro kurier DPD. Ty możesz skorzystać z Allegro Paczkomaty InPost generując etykiety z Managera Przesyłek, a pozostałymi metodami musisz nadawać na własną rękę. Nie musisz faktycznie podpisywać umowy. Chodzi o to, że nie wygenerujesz etykiety na stronie Allegro, a bezpośrednio na stronie przewoźnika. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów